Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
363Ida PaananenU2 (1872)1:37:16+1:17:0637:42

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emelie DolkOpen 4 (995)ej godkänd

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
183Maria ValléeOpen 8 (1300)1:00:00+30:4713:30

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Maria PerssonD21 Motion (510)58:32+14:1512:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Maria AnderssonD21 Motion (510)1:04:39+20:2213:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
69Anna GibsonD21 Motion (510)1:12:07+27:5015:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Mirja AnderssonD21 Motion (510)1:14:46+30:2915:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Nuray GunerD21 Motion (510)1:16:50+32:3316:22

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Evelina GreenD21 Motion (510)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Louise AnkartjärnD21 Motion (510)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sebastian AnderssonH21 Motion (406)1:00:34+11:468:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Elias BuskeH21 Motion (406)1:04:55+16:079:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Stefan HogartH21 Motion (406)1:11:43+22:5510:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Fredrik BodénH21 Motion (406)1:12:44+23:5610:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Johan HanssonH21 Motion (406)1:23:13+34:2511:39

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Kwok Kin ChoiH21 Motion (406)2:16:10+1:27:2219:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johan Kallin StroppH35 Motion (153)57:57+12:019:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Henrik WielanderH35 Motion (153)1:00:05+14:099:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Ingemar LindströmH35 Motion (153)1:20:53+34:5713:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Helena AnderssonD40 Motion (764)44:44+10:4211:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Carolin JunebergD40 Motion (764)46:35+12:3312:05

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sofia ÅbergD40 Motion (764)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emma MattissonD40 Motion (764)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Daniel SjödenH40 Motion (456)55:41+0:168:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Mathias JohanssonH40 Motion (456)1:16:30+21:0512:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Johan EssnerH40 Motion (456)1:17:06+21:4112:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Anders BobäckH40 Motion (456)1:27:14+31:4914:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Erik MaspersH45 Motion (509)53:42+15:3410:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
89Johnny PetterssonH45 Motion (509)1:28:17+50:0916:45

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Björn HällströmH45 Motion (509)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Christina WinniesonD50 Motion (592)1:05:56+27:2518:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lennart SjöbergH50 Motion (409)51:35+9:529:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Anders FrimodigH50 Motion (409)1:05:25+23:4212:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Peter ÖmanH50 Motion (409)1:22:32+40:4915:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Ann ÅhrénD55 Motion (356)1:00:33+24:5118:44

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Juozas LukaseviciusH60 Motion (269)44:58+4:0410:15

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Ingrid HolménD60 Motion (303)1:25:07+45:3226:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ulf ArvidssonH65 Motion (231)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alexander AnderssonInskolning (2140)fullföljt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hanna EklundInskolning (2140)fullföljt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Olivia JohanssonInskolning (2140)fullföljt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Samuel AnderssonInskolning (2140)fullföljt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vaidas LukoseviciusInskolning (2140)fullföljt

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Olivia LovikInskolning (2140)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
126Alfred Andersson KällqvistU2 (1872)33:33+13:2313:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
150Ella Andersson KällqvistU2 (1872)35:20+15:1013:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hugo PellaU2 (1872)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Richard LovikOpen 1 (777)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
85Karin BjörkqvistOpen 2 (501)1:14:19+46:3020:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Markus HermanssonOpen 3 (2726)33:27+6:4911:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Alexander KölvallOpen 3 (2726)40:59+14:2113:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
158Felicia KölvallOpen 3 (2726)49:22+22:4416:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
362Lars HenningssonOpen 3 (2726)1:08:39+42:0122:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
425Anna WirenOpen 3 (2726)1:14:36+47:5824:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
431Solveig ArvidssonOpen 3 (2726)1:15:04+48:2624:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
495Liselott AnderssonOpen 3 (2726)1:30:59+1:04:2130:07

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Isak PetterssonOpen 3 (2726)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Cecilia WallinOpen 3 (2726)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Karolin HenningssonOpen 4 (995)51:11+14:0711:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Frida JohanssonOpen 4 (995)1:02:24+25:2014:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
137Cecilia AlmbladOpen 4 (995)1:16:50+39:4617:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
141Catrin MårtenssonOpen 4 (995)1:18:20+41:1617:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
143Rebecca BokforsOpen 4 (995)1:18:41+41:3717:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
145Eva BerzellOpen 4 (995)1:19:05+42:0117:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mari ToivioOpen 4 (995)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Johan SandbergOpen 5 (2438)31:49+5:4510:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Aila KorhonenOpen 5 (2438)32:27+6:2310:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Erica ÅkermarckOpen 5 (2438)32:59+6:5510:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
61Dennis AnderssonOpen 5 (2438)36:40+10:3611:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Robert BjörkqvistOpen 5 (2438)37:30+11:2612:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
138Gustav MöllbergOpen 5 (2438)41:35+15:3113:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
285Victoria ÅkermarckOpen 5 (2438)51:06+25:0216:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
306Fredrik BokforsOpen 5 (2438)52:25+26:2116:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
308Petrus BokforsOpen 5 (2438)52:33+26:2916:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
314Christian WallmanOpen 5 (2438)52:55+26:5117:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
418Therese SjödenOpen 5 (2438)1:05:47+39:4321:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
423Nina DruggeOpen 5 (2438)1:06:19+40:1521:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
425Frida WallentinOpen 5 (2438)1:06:37+40:3321:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
450Markus BrageOpen 5 (2438)1:15:25+49:2124:14

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
451Jörgen KarlssonOpen 5 (2438)1:15:27+49:2324:15

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
487Sara JohanssonOpen 5 (2438)1:42:34+1:16:3032:58

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johan ElghOpen 5 (2438)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
118Gustav JonssonOpen 6 (571)2:12:13+1:28:1421:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
143Karin NilssonOpen 7 (1692)40:05+19:5314:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
121Hans PetterssonOpen 8 (1300)49:25+20:1211:07

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maria EklundOpen 8 (1300)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
91Robert ErikssonOpen 9 (584)1:39:09+57:4112:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Charlotte LundströmOpen 10 (422)36:05+6:579:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Raimundas LukoseviciusOpen 10 (422)44:29+15:2111:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Tatjana LukosevicieneOpen 10 (422)51:24+22:1613:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Albin HallOpen 11 (308)1:05:11+31:0911:37

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anna LuukkonenOpen 11 (308)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Jan SöderkvistOpen 12 (366)1:29:00+36:5011:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Hanna SmedstadChallenge D 10 (268)1:16:13+17:0510:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Klara BrogrenChallenge D 10 (268)1:18:45+19:3710:39

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Julia OtheliusChallenge D 10 (268)2:08:10+1:09:0217:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Lisa ÅkerlundChallenge D 10 (268)2:08:10+1:09:0217:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Anna-Karin ChristofferssonChallenge D 10 (268)3:04:27+2:05:1924:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Olof SundströmChallenge H 10 (442)53:23+10:497:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Bram VerhagenChallenge H 10 (442)57:12+14:387:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Daniel GranquistChallenge H 10 (442)59:04+16:307:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Calle JohanssonChallenge H 10 (442)1:02:58+20:248:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Victor ÅkerlundChallenge H 10 (442)1:08:03+25:298:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
63Mats Norrman BohmanChallenge H 10 (442)1:12:09+29:359:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Oskar SjögrenChallenge H 10 (442)1:14:12+31:389:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Christer JeppssonChallenge H 10 (442)1:14:20+31:469:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
83Henrik NilssonChallenge H 10 (442)1:45:21+1:02:4713:55

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Martin JohanssonChallenge H 10 (442)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Alicia PerssonChallenge D 5 (445)38:36+1:226:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Isabelle PerssonChallenge D 5 (445)38:46+1:326:44

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ida DahlChallenge D 5 (445)38:53+1:396:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Malin SjöbergChallenge D 5 (445)42:24+5:107:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Susanne ArvidssonChallenge D 5 (445)54:18+17:049:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Louise PerssonChallenge D 5 (445)56:32+19:189:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Therese HäggeborgChallenge D 5 (445)56:56+19:429:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Olivia NorbergChallenge D 5 (445)57:43+20:2910:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Anna KjellbergerChallenge D 5 (445)59:08+21:5410:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Nikolina BrixlandChallenge D 5 (445)1:01:51+24:3710:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Eva PerssonChallenge D 5 (445)1:06:30+29:1611:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Sara CarlssonChallenge D 5 (445)1:12:41+35:2712:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Jennie SandbergChallenge D 5 (445)1:24:08+46:5414:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
86Caroline FredrikssonChallenge D 5 (445)1:39:04+1:01:5017:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
87Anna-Maria JakobssonChallenge D 5 (445)1:39:06+1:01:5217:14

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
89Susann NorbergChallenge D 5 (445)1:59:01+1:21:4720:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Erik ClaessonChallenge H 5 (390)37:29+3:246:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Robert ÖrjestålChallenge H 5 (390)41:14+7:097:15

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Erik CarlssonChallenge H 5 (390)44:57+10:527:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Oscar Sig TranbergChallenge H 5 (390)46:01+11:568:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Johan JuvénChallenge H 5 (390)46:14+12:098:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Markus CarlssonChallenge H 5 (390)48:05+14:008:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Mikael JonssonChallenge H 5 (390)50:33+16:288:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Claes RegnerChallenge H 5 (390)57:08+23:0310:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
69Magnus FredrikssonChallenge H 5 (390)1:04:50+30:4511:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Kent PerssonChallenge H 5 (390)1:05:17+31:1211:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Nils LomChallenge H 5 (390)1:12:28+38:2312:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Carl LomChallenge H 5 (390)1:12:30+38:2512:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
75Hampus PerssonChallenge H 5 (390)1:19:09+45:0413:56

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Per ArvidssonChallenge H 5 (390)ej start

42km.lv

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Ieva GodinaD40 (496)52:57+18:139:49
196Gustavs GodinsH11 (1108)42:08+27:3817:20
Anna GodinaInskolning (2140)fullföljt

A.S.D. Orient-Express Verona

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
159Alessandro CorboH50-1 (836)1:38:09+1:00:3715:49

Aalborg OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Jonathan Birk NielsenH11 (1108)19:02+4:327:49
83Christian MøllerH18 Elit (573)1:00:11+17:077:50
92Marko Birk NielsenH16 (1024)42:51+12:468:07
103Bjarke Lundsgaard BoserupH21 Kort-2 (1030)1:06:33+24:578:34
136Kristoffer Sloth GadeH21 Kort-2 (1030)1:12:19+30:439:19
150Bo Birk NielsenH40 (1146)1:15:41+34:189:55
Benjamin Birk NielsenInskolning (2140)fullföljt

Aarhus 1900 orientering

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Anne EdsenD21 Kort-1 (837)49:56+13:559:16
43Martin B NilsenOpen 10 (422)53:39+24:3113:47
52Nanna Dybdal AbrahamsenD21 Kort-1 (837)51:20+15:199:32
66Lone DybdalD60 (365)1:09:50+39:1318:02
68Karen Abildgård PoulsenD18 (475)1:08:40+24:0912:37
91Marie DybdalD21 Kort-1 (837)58:49+22:4810:55
99Allan HougaardH50-2 (739)1:07:27+30:5210:54
107Anton RasmussenH21-1 (853)1:31:52+36:199:05
110Jonas Soby PedersenH21 Kort-1 (1006)1:15:33+31:159:48
113Sune Hoveroust DupontH21-1 (853)1:33:59+38:269:17
119Keld AbrahamsenH65 (766)1:07:53+30:4214:12
120Kim PoulsenH45-2 (713)1:13:30+33:0510:38
133Jan KølbækH45-2 (713)1:20:56+40:3111:42
136Astrid HougaardD14 (924)52:40+26:4713:58
141Maria KølbækD15 (801)1:09:11+39:3416:14
144Anna KølbækD11 (851)42:58+26:1517:19
154Pia Bo KølbækD40 Motion (764)2:17:27+1:43:2535:42
164Hanne GyllingD50 (838)1:26:15+57:4620:17
208Mikkel KølbækH14 (1160)54:51+31:0113:44

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Ayse BozkurtD20 Elit (499)59:24+10:548:33

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Orhan KutlyH20 Elit (617)1:11:20+10:356:55

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Sergiu FalaH21 Elit 2 (662)1:17:08+8:446:30

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Yusuke HamauzuH20 (281)1:12:50+22:409:58

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
276Tarek FouadOpen 3 (2726)59:58+33:2019:51

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Göran AnderssonOpen 5 (2438)31:52+5:4810:14

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
179Willard OngOpen 5 (2438)44:18+18:1414:14

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
196Diana MalaebOpen 5 (2438)45:32+19:2814:38

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
276Eugene ChowOpen 5 (2438)50:39+24:3516:17

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
323Luen Kwan ChiuOpen 7 (1692)2:15:03+1:54:5147:23

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per-Ola OlssonOpen 8 (1300)30:26+1:136:51

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Lotten LindkvistOpen 8 (1300)43:42+14:299:50

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
157Yiching HuangOpen 8 (1300)55:11+25:5812:25

Academy 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Sebastian WongOpen 10 (422)1:20:44+51:3620:45

Akilles OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
169Hans EkholmH70 Kort (920)58:24+33:4118:53

Alatornion Pirkat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
90Risto LuodonpääH50-1 (836)56:24+18:529:05

Alby IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
385Marie JacobssonOpen 5 (2438)59:57+33:5319:16

Alfta-Ösa OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marianne EricsonD60 Motion (303)39:42+0:0712:26
2Thomas EricsonH60 (671)35:10+0:386:30
3Algirdas SalkauskasH60 Kort (990)34:17+2:337:32
5Christer NordqvistH70 Motion (294)42:09+4:4612:51
5John BerglundH80 (240)33:48+5:0711:49
6Ellen DavidssonD21 Kort-2 (742)41:29+4:097:42
6Eva WoxlinD60 (365)34:38+4:018:56
9Elin LadängesD12 (1025)23:28+3:558:41
16Simas MarkeviciusH16 Kort (197)44:55+10:1011:45
16Britt-Marie ByströmD60 Kort (442)40:16+8:5512:03
18Bror FureskogH70 (607)39:33+9:319:53
29Olov EricsonH21 Kort-2 (1030)53:59+12:236:57
33Märith ÖstbergChallenge D 5 (445)56:10+18:569:46
33Ella SandbergD12 (1025)26:32+6:599:49
34Helena BångaD45 Motion (966)47:53+10:1412:54
34Monika ÖstbergD45 Kort-1 (747)38:54+8:5010:35
38Sara EskilssonD21 Elit (365)1:19:42+19:297:57
39Josefine EngströmD21 Elit (365)1:19:43+19:307:57
42Andreas DavidssonH21 Kort-2 (1030)56:23+14:477:15
45Bengt-Olof SandbergH55 Motion (262)1:11:06+33:4717:05
47Elin WoxlinD21-1 (652)1:04:10+14:508:47
53Barbro CarlssonD65 Kort (470)50:18+16:0616:01
54Morta MatelyteD14 Kort (312)1:00:51+33:3421:53
59Hana HancikovaD21-1 (652)1:06:09+16:499:03
62Adomas RepsysH16 (1024)38:33+8:287:18
72Karl-Erik LindH55 Kort (872)44:16+12:289:28
87Sven-Erik CarlssonH65 Kort (958)43:33+15:2511:22
91Malvina GirinskyteD14 (924)43:24+17:3111:30
100Christina ErikssonOpen 2 (501)1:23:41+55:5223:07
137Gytis DauknysH14 (1160)40:29+16:3910:08
144Adrian Hansson BångaH13 (1083)49:02+26:3512:17
156Elis SandbergH14 (1160)43:07+19:1710:48
188Robert LadängesH40 (1146)1:24:59+43:3611:09
189Irma ÖstbergD12 (1025)51:33+32:0019:05
Viktor LadängesChallenge H 5 (390)ej start
Rolf JakobssonH70 (607)ej start
Sören WoxlinH65 (766)ej start

ALIngsås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
209Pelle SandbergU1 (2187)29:41+12:3712:31

ALIngsås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
257Moa SandbergU1 (2187)31:45+14:4113:23

ALIngsås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
247Evelina Van der puttenU2 (1872)42:06+21:5616:19

ALIngsås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
252Lisa SandbergU2 (1872)42:34+22:2416:29

Allerød OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
146Ulla Place PetersenD50 (838)1:05:26+36:5715:23
Andreas ProschowskyH21 Kort-2 (1030)ej godkänd

Almby IK

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Maria KylbornD45 Motion (966)41:53+4:1411:17
10Eric LarssonH35 Motion (153)1:07:45+21:4910:57
12Anne BodinD50 Kort (901)29:26+5:099:00
16Erik KylbornU2 (1872)24:21+4:119:26
20Ann-Britt GöranssonD60 (365)39:53+9:1610:18
22Anders RobertssonH65 Kort (958)35:43+7:359:19
23Fredrik CampbellOpen 11 (308)59:43+25:4110:38
24Karl-Göran WahlströmH65 Kort (958)36:02+7:549:24
25Nils-Olof BodinH60 Kort (990)40:03+8:198:48
28Bruno GöranssonH12 (1032)19:20+4:337:53
29Sofie FranzénD14 (924)35:29+9:369:24
31Henrik FranzénH13 (1083)31:57+9:308:00
35Malin WiklundD40 Kort-2 (637)39:56+10:399:29
36Katarina PerssonD50 Kort (901)33:08+8:5110:07
39Johannes GreenH15 (929)40:58+12:047:57
40Mona HullD65 Kort (470)47:34+13:2215:08
41Jonathan MöllerOpen 5 (2438)35:02+8:5811:15
44Petra MartinssonD40 Motion (764)51:05+17:0313:16
49Emma LarssonD35 Kort (631)44:52+16:009:26
51Mickael GöranssonH45 Kort-2 (992)43:37+11:518:09
54Alvin IsenströmH10 (1337)24:39+7:239:31
54Magnus WidmarkH45 Motion (509)1:07:00+28:5212:42
56Per HåstlundH40 Kort-1 (820)49:10+14:007:59
56Gunilla SandströmD55 Kort (582)40:53+12:5413:01
58Nils KylbornH15 (929)45:12+16:188:46
58Charlotte WahlströmD35 Kort (631)47:39+18:4710:01
59Yvonne FranzénD45 (859)46:04+13:299:27
62Fredrik KylbornH45 Kort-2 (992)45:16+13:308:27
63Gustav HolgerssonChallenge H 5 (390)57:17+23:1210:05
64Jan HolgerssonChallenge H 5 (390)57:31+23:2610:07
86Gunilla MöllerD40 Motion (764)1:00:27+26:2515:42
89Sofia GreenD13 (1017)39:39+13:3710:53
91Emil AlpbergH18 (472)1:57:49+1:18:0918:27
91Karl KylbornH12 (1032)24:57+10:1010:11
91Alicia LundgrenD21 Motion (510)1:31:26+47:0919:29
99Annica KristofferssonD35 Kort (631)59:11+30:1912:27
107Daniel KraftH11 (1108)26:56+12:2611:05
109Tore HolgerssonU2 (1872)32:16+12:0612:30
111Gert LindeusH70 (607)1:06:27+36:2516:36
111Oscar KristofferssonU1 (2187)25:19+8:1510:40
114Åke StridH55 Kort (872)49:54+18:0610:41
122Sofie BodinD13 (1017)44:19+18:1712:10
123Johan AlpbergH15 (929)59:36+30:4211:34
126Björn AlpbergH55 (967)58:31+24:129:57
141Jonatan KraftH13 (1083)48:27+26:0012:08
141Linnéa BodinD16 (875)1:02:34+30:1814:07
144Niklas EriksenH40 Kort-1 (820)1:17:46+42:3612:38
158Anders LarssonH45 Kort-2 (992)59:59+28:1311:12
163Per-Åke HullH65 Kort (958)54:27+26:1914:13
174Astrid KraftD10 (1269)42:55+21:0416:30
177Sixten WidmarkU2 (1872)36:49+16:3914:16
177Ingrid JanssonOpen 1 (777)1:37:41+1:18:2639:13
178Clas-Olof JanssonOpen 1 (777)1:37:44+1:18:2939:15
183Valter FallOpen 7 (1692)42:58+22:4615:04
186Lovisa MöllerU1 (2187)28:45+11:4112:07
195Måns DahlbergU1 (2187)29:11+12:0712:18
240Klara IsenströmU1 (2187)31:03+13:5913:06
277Hanna GreenOpen 5 (2438)50:40+24:3616:17
288Siv ÅhlundOpen 3 (2726)1:01:05+34:2720:13
302Per SkoglundOpen 3 (2726)1:02:43+36:0520:46
310Peter KristofferssonOpen 5 (2438)52:37+26:3316:55
386Ulrika SchortzOpen 5 (2438)1:00:04+34:0019:18
388Noomi GreenU1 (2187)41:33+24:2917:31
417Stefan GreenOpen 5 (2438)1:05:46+39:4221:08
446Karin KraftOpen 5 (2438)1:13:43+47:3923:42
Axel KylbornH10 (1337)ej godkänd
Jonatan GreenH12 (1032)ej godkänd
Bengt RobertssonH55 Kort (872)ej godkänd

Alta OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Thomas FrostH45-2 (713)44:08+3:436:23
66Martin FrischknechtOpen 7 (1692)32:29+12:1711:23
70Eirik FrostH12 (1032)23:11+8:249:27
82Erle FrostD12 (1025)31:36+12:0311:42
93Eskil FrischknechtH14 (1160)35:54+12:048:59
120Gard FrostH14 (1160)38:11+14:219:34
Tonje FrostOpen 4 (995)ej godkänd

Alvesta SOK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Åsa WestströmD40 Motion (764)43:15+9:1311:14
13Åke KarlssonH65 Kort (958)34:10+6:028:55
14Bernt PeterssonH80 (240)39:13+10:3213:42
37Håkan BengtssonH35 Kort (1001)47:35+11:427:19
56Anders WestströmH40 Motion (456)1:18:33+23:0812:36
88Emma NilssonD15 (801)47:05+17:2811:03
90Love KarlssonU1 (2187)24:25+7:2110:18
112Leif AnderjonH55 Kort (872)49:32+17:4410:36
135Linda NilssonD40 Motion (764)1:20:06+46:0420:48
136Stephan ÖstergrenH45 Kort-1 (980)57:09+23:0210:46
141Kenneth ArvidssonH70 Kort (920)47:23+22:4015:20
144Stina BengtssonOpen 3 (2726)48:30+21:5216:03
147Siv ÖstergrenOpen 1 (777)54:31+35:1621:53
154Robin KarlssonH35 Kort (1001)1:11:23+35:3010:59
155Ossian ÖstergrenH10 (1337)32:35+15:1912:34
169Liam KarlssonH12 (1032)38:58+24:1115:54
172Ola NilssonH45 Kort-1 (980)1:07:56+33:4912:49
185Wilhelm WestströmU2 (1872)37:13+17:0314:25
186Gustav NilssonU2 (1872)37:24+17:1414:29
196Oscar NilssonH16 (1024)1:21:06+51:0115:23
198Alfred ÖstergrenH14 (1160)52:06+28:1613:03
302Karin WestströmU1 (2187)34:12+17:0814:25
391Kajsa BengtssonU1 (2187)41:40+24:3617:34
417Barbro NilssonOpen 3 (2726)1:14:10+47:3224:33
Maja KarlssonInskolning (2140)fullföljt
Moltas ÖstergrenH12 (1032)ej godkänd
Gunilla ÖstergrenD45 Motion (966)ej godkänd
Eva ArvidssonD65 Kort (470)ej start
Ulrik PerssonH40 Motion (456)ej start
Birgitta PeterssonD70 Motion (211)ej start

Amager OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Anne KellerD60 Kort (442)1:00:12+28:5118:01
166Mette Uhre LangD50 (838)1:34:24+1:05:5522:12
179Jan BartnikH65 Kort (958)1:04:47+36:3916:54

Anderstorps OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Per LeanderssonH60 Motion (269)55:18+14:2412:37
16Victor HörnquistH11 (1108)18:37+4:077:39
18Maria FolkestadD45 Kort-1 (747)34:59+4:559:31
23Maria HörnquistChallenge D 5 (445)53:31+16:179:18
29Erika FritzellOpen 3 (2726)37:07+10:2912:17
30Majken FolkestadD14 Kort (312)41:26+14:0914:54
39Geir Inge FolkestadH45 Kort-1 (980)41:32+7:257:50
41Christer SturessonChallenge H 5 (390)46:26+12:218:10
51Stina AnderssonD12 (1025)28:29+8:5610:32
58Maria SturessonD50 Kort (901)35:56+11:3910:59
65Edvin FritzellChallenge H 10 (442)1:13:37+31:039:43
65Patrik AnderssonH40 Motion (456)1:24:22+28:5713:32
74Veronica AdolfssonD45 (859)47:53+15:189:49
78Johan BerköChallenge H 5 (390)1:42:48+1:08:4318:05
88Klaes OlofssonOpen 7 (1692)34:36+14:2412:08
90Niclas HörnquistH40 Kort-1 (820)58:02+22:529:26
92Edit TreptowD10 (1269)34:37+12:4613:18
104John-Patrik TreptowH45 Kort-1 (980)50:09+16:029:27
105Emma FritzellOpen 5 (2438)39:51+13:4712:48
107Anders KristofferssonH50 Kort-2 (763)57:37+25:3211:45
121Hjalmar HörnquistU1 (2187)25:55+8:5110:56
135Asta TörnkvistD12 (1025)37:11+17:3813:46
138Peter ValterssonH55 (967)1:00:50+26:3110:20
141Ulf PerssonH65 Kort (958)49:25+21:1712:54
144Hjalmar FolkestadH10 (1337)32:08+14:5212:24
150Marika TörnqvistOpen 3 (2726)48:55+22:1716:11
151Johan TörnqvistLundahlOpen 3 (2726)48:57+22:1916:12
195Charlotta HansenOpen 3 (2726)52:10+25:3217:16
199Ebbe TörnkvistH10 (1337)37:08+19:5214:20
315Vera FolkestadU2 (1872)50:34+30:2419:35
354Ella AnderssonU2 (1872)1:06:38+46:2825:49
Astrid TreptowInskolning (2140)fullföljt
Clara AdolfssonD11 (851)ej start
Kristina JosefssonD40 (496)ej start

Andrarums IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Malin RimforsD35 Motion (351)55:12+21:2113:50
32Kjell VilhelmssonH60 Motion (269)1:13:14+32:2016:43
42Viggo AhlmH12 Kort (228)38:10+21:1317:02
62Bertil OlofssonH75 (592)1:02:21+24:5816:11
67Heide PerssonH40 (1146)1:00:15+18:527:54
113Brian AhlmH14 (1160)37:46+13:569:27
117Erik ThoressonH14 (1160)38:02+14:129:31
134Hans PerssonH50-2 (739)1:28:23+51:4814:18
136Linda AhlmD40 Motion (764)1:20:42+46:4020:57
251Hugo ThoressonH10 (1337)56:10+38:5421:41
266Conny ThoressonOpen 7 (1692)56:29+36:1719:49
484Carina PerssonOpen 3 (2726)1:25:28+58:5028:18
Leo RimforsInskolning (2140)fullföljt

Angelniemen Ankkuri

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Heini SaarimäkiD21-1 (652)49:206:45
2Tuomo MäkeläH21 Kort-2 (1030)41:47+0:115:23
5Heikki ToivioH35 (318)49:07+2:216:08
5Markku KaartinenH50-1 (836)40:59+3:276:36
7Pekka HyvönenH21 Kort-2 (1030)45:57+4:215:55
10Tomi MattilaH21-2 (800)1:05:01+7:206:27
13Irma LaakkioD55 Motion (356)46:14+10:3214:18
18Vesa MäkinenH35 (318)55:38+8:526:57
22Markku VesalainenH65 (766)43:36+6:259:07
25Ilkka SaarimäkiH60 (671)42:37+8:057:52
28Miika KirmulaH21 Elit (372)1:22:42+11:026:05
32Noora HyvönenOpen 4 (995)53:45+16:4112:06
41Paul LaihonenH21 Motion (406)1:18:22+29:3410:58
44Tapio HalmeH60 (671)49:08+14:369:04
49Selja KaartinenD20 Elit (499)1:01:27+12:578:51
53Kimmo VirtanenH45 Kort-2 (992)43:51+12:058:11
55Sanna KauppilaD21 Elit (365)1:25:48+25:358:33
64Arttu LaaksonenH18 Elit (573)55:53+12:497:16
74Arto RankiH21 Kort-2 (1030)1:02:10+20:348:00
78Matleena KukkonenD21 Kort-1 (837)57:30+21:2910:41
82Kaisa KaartinenD14 (924)40:58+15:0510:51
90Joosefiina MäkeläD21 Kort-1 (837)58:44+22:4310:55
98Kari NiinistöH70 (607)1:01:51+31:4915:27
107Jaana Kukkonen-NiinistöD55 (669)57:04+26:4614:44
108Petri LaaksonenH45 Kort-2 (992)51:07+19:219:33
110Nella RontuD18 Elit (551)1:23:24+40:4413:15
112Helena SaarimäkiD55 (669)58:54+28:3615:13
119Aino VirtanenD12 (1025)34:58+15:2512:57
146Anni MäkeläD21 Kort-1 (837)1:13:38+37:3713:41
Hannu KurppaH60 (671)ej godkänd

Ankarsrums OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Kjell JohanssonH65 (766)45:20+8:099:29
54Ulla-Karin JohanssonD60 Motion (303)1:26:42+47:0727:10
54Margareta SvenssonD65 (320)1:10:09+31:4818:39
85Anna JohanssonD21-2 (671)1:13:54+24:5610:20
97Anders StrömbäckH50 Kort-2 (763)55:13+23:0811:16
108Anders SvenssonH70 Kort (920)41:37+16:5413:28
121Lina LiljeholmD40 Kort-2 (637)1:20:48+51:3119:11
196Christoffer GlingeH35 Kort (1001)1:49:43+1:13:5016:54
208Ulrika StrömbäckOpen 3 (2726)53:19+26:4117:39
Åke BorgerH70 Kort (920)ej godkänd

Annebergs GIF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Göran DehlinH65 (766)40:53+3:428:33
16Camilla RosénD50 Kort (901)29:46+5:299:06
24Jan-Olov ErikssonH60 (671)42:27+7:557:50
42Emma ErikssonD14 (924)37:05+11:129:50
63Martin ErikssonH11 (1108)22:09+7:399:06
63Carina Rosén ErikssonD50 Kort (901)36:12+11:5511:04
99Marcus FärgOpen 8 (1300)47:26+18:1310:40
244Nils-Gustav FärgOpen 5 (2438)48:18+22:1415:31

Anttolan Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Janne SyrjäläinenH45 Kort-2 (992)45:31+13:458:30

Aplared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
189sandra torstenssonOpen 4 (995)1:39:07+1:02:0322:19

Arboga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
188Ture HolmstrandU2 (1872)37:27+17:1714:30

Arboga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
174Tomas MöllbergOpen 5 (2438)43:46+17:4214:04

Arboga OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Rasmus MöllerH18 (472)46:33+6:537:17
4Kenneth JakobssonH45 Motion (509)44:49+6:418:30
8Sven-Olov WiklundH65 (766)40:51+3:408:32
13Lukas LarssonH21 Motion (406)1:03:41+14:538:55
14Tilda WigforssD14 Kort (312)34:28+7:1112:23
15Lena JansonD65 (320)45:17+6:5612:02
15Maria SahlinD50 Kort (901)29:38+5:219:03
17Per-Ivar MöllbergH70 Kort (920)30:45+6:029:57
27Annika LarssonD55 (669)40:22+10:0410:25
29Per HolmstrandOpen 7 (1692)28:47+8:3510:05
30Håkan SöderkvistH70 Kort (920)32:22+7:3910:28
31Roland NotstamH55 (967)43:49+9:307:27
35Anna StrandD16 Kort (253)58:26+25:3316:03
39Anders PayerlOpen 7 (1692)29:53+9:4110:29
43Ove PetterssonH70 Kort (920)34:19+9:3611:06
44Jan GrannH55 Kort (872)40:18+8:308:37
55Per JakobssonH70 Kort (920)35:23+10:4011:27
60Henrik WickströmH21 Kort-2 (1030)1:00:11+18:357:45
63Arvid WigforssOpen 2 (501)1:01:19+33:3016:56
63Amanda BäckD10 (1269)31:09+9:1811:58
68Casper VånsjöH15 (929)46:19+17:258:59
69Ann-Louise Notstam HjorthD50 Kort (901)37:21+13:0411:25
77Lina MöllerOpen 5 (2438)37:52+11:4812:10
81Berit WetterD50 (838)44:17+15:4810:25
81Peder WickströmH60 Kort (990)47:40+15:5610:28
90Tua WigforssOpen 4 (995)1:07:12+30:0815:08
90Eric BäckH12 (1032)24:56+10:0910:10
95Anders StrandH50 Kort-1 (778)57:53+23:2511:43
102Michael WickströmH21 Kort-2 (1030)1:06:25+24:498:33
103Torbjörn ZetterljungH50 Kort-1 (778)59:01+24:3311:56
105Sofie WetterD21-1 (652)1:18:11+28:5110:42
106Hanna WigforssOpen 4 (995)1:10:02+32:5815:46
124Jenny GustafssonD40 Kort-2 (637)1:33:14+1:03:5722:08
125Alva WickströmD11 (851)37:59+21:1615:18
130Filip BäckH14 (1160)39:25+15:359:52
136Tova GrönbergD11 (851)39:56+23:1316:06
144Anders GöranssonOpen 7 (1692)40:07+19:5514:04
160Tord ÅhlgrenH60 Kort (990)1:01:42+29:5813:33
163Erik MöllerOpen 7 (1692)41:36+21:2414:35
169Jonatan VånsjöH11 (1108)34:27+19:5714:10
169Daniel JensenH15 (929)1:23:19+54:2516:10
174Helena LaurinOpen 1 (777)1:15:40+56:2530:23
174Peter BäckOpen 7 (1692)42:17+22:0514:50
178Gustav GöranssonH14 (1160)46:28+22:3811:38
189Fredrik GrannH21 Kort-2 (1030)1:41:44+1:00:0813:06
200Cajsa VånsjöD13 (1017)1:39:11+1:13:0927:14
203Simon JakobssonH14 (1160)53:42+29:5213:27
224Rasmus VånsjöU2 (1872)39:58+19:4815:29
260Selma WickströmU1 (2187)31:53+14:4913:27
304Christian PayerlOpen 7 (1692)1:11:23+51:1125:02
342Kristina BäckOpen 3 (2726)1:06:49+40:1122:07
346Linnea ZetterljungU2 (1872)1:02:18+42:0824:08
413Anna JacobssonOpen 3 (2726)1:13:55+47:1724:28
413Katarina GöranssonOpen 3 (2726)1:13:55+47:1724:28
423Elsa ZetterljungOpen 3 (2726)1:14:27+47:4924:39
452Anna-Karin VånsjöOpen 3 (2726)1:17:51+51:1325:46
Tova HolmstrandInskolning (2140)fullföljt
Isaac JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Robert Håkman GrannH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Anneli ZetterljungOpen 3 (2726)ej godkänd
Bo HanssonH70 Kort (920)ej start

Arvidsjaurs OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hilma GustafssonD14 Kort (312)28:30+1:1310:15
5Ida GustafssonChallenge D 5 (445)38:44+1:306:44
11Tom HägglundH50 Motion (409)53:34+11:5110:03
16Kenneth JuliussonH35 Motion (153)1:17:09+31:1312:29
23Peter AnderssonOpen 6 (571)1:02:38+18:3910:23
31Tony GustafssonOpen 5 (2438)33:55+7:5110:54
38Per Arne VesterbergH50 Motion (409)1:07:59+26:1612:45
44Agnes VesterbergD14 Kort (312)48:16+20:5917:21
44Johan LundbergH45 Kort-1 (980)42:14+8:077:58
53Malin LindströmD40 Motion (764)52:34+18:3213:39
69Alve LundbergU2 (1872)28:59+8:4911:14
76Marcus ErikssonChallenge H 10 (442)1:18:43+36:0910:23
78Linda NorénD21 Kort-2 (742)58:17+20:5710:50
85Anna GustafssonD45 (859)49:09+16:3410:05
90Albin LundbergH13 (1083)41:20+18:5310:21
95Andreas KristerssonH21 Kort-1 (1006)1:11:28+27:109:16
99Alexander PerssonH21-2 (800)1:30:17+32:368:57
102Christer NorénH60 Kort (990)51:03+19:1911:13
114Birger LundbergH70 Kort (920)42:27+17:4413:44
140Albin HägglundH14 (1160)41:00+17:1010:16
148Harald LinderH21-2 (800)1:54:32+56:5111:22
178Daniel KristerssonH21 Kort-1 (1006)1:41:10+56:5213:08
Arvid VesterbergU2 (1872)ej godkänd
Tore ErikssonH55 (967)ej start
Conny LagerskogH70 (607)ej start
Thérese ErikssonChallenge D 10 (268)ej start

asd Park World Tour Italia

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Damiano BollaOpen 5 (2438)36:19+10:1511:40
280Edoardo VialeOpen 5 (2438)50:47+24:4316:19
327Guglielmo VialeOpen 5 (2438)53:24+27:2017:10
335Gabriele VialeOpen 5 (2438)54:13+28:0917:25
Paola BollaOpen 5 (2438)ej godkänd

Asker SK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sander ArntzenH16 (1024)30:055:42
3Vegard GulbrandsenH18 Elit (573)44:56+1:525:51
5Synne StrandD18 Elit (551)43:47+1:076:57
10Axel HoveidH18 Elit 2 (534)50:51+6:046:56
14Bjørnar LøvliH18 (472)51:57+12:178:08
27Ola Løvald BråtenH18 (472)55:05+15:258:38
33Henrik Fredriksen AasH16 (1024)35:19+5:146:42
38Ann Katrin OlsenD50 (838)37:40+9:118:51
54Maren Aure SkogedalD11 (851)27:25+10:4211:03
65Ellen Aure SkogedalD45 (859)47:14+14:399:41
68Silje ArntzenD20 Elit (499)1:08:03+19:339:48
80Bjørn-Willy ArntzenH45-2 (713)1:00:19+19:548:43
108Håkon LøvliH50-1 (836)1:00:10+22:389:42
112Ragnhild LøvliD21-1 (652)1:21:04+31:4411:06
113Simen Aure SkogedalH13 (1083)44:15+21:4811:05
114Maria PerssonD50 Kort (901)43:58+19:4113:26
138Vegard LøvliH16 (1024)49:18+19:139:21
142Øyvind HoveidH65 (766)1:23:33+46:2217:28
151Petra  HoveidD14 (924)56:51+30:5815:04
164Pål SkogedalH21-1 (853)2:16:04+1:20:3113:27
Selma SkogedalInskolning (2140)fullföljt
Jan Richard EriksenH50-1 (836)ej godkänd
Bjørn GulbrandsenH50-1 (836)ej start
Kaja Bråten løvaldD20 Elit (499)ej start

Askersunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Tomas OlaussonH60 (671)46:03+11:318:30
149Christian TörnmarckH21-1 (853)1:53:59+58:2611:16
157Jens TörnmarckH60 Kort (990)1:00:18+28:3413:15

Askøy O-Lag

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Tore NymarkH45-2 (713)50:01+9:367:14
49Tonje Aasheim NymarkD18 Elit (551)54:35+11:558:40
91Tove AasheimD45 (859)49:57+17:2210:15
105Egil KarlsenH60 Kort (990)51:29+19:4511:18
143Britt KarlsenD50 (838)1:04:12+35:4315:06

ASS Raisu Lumous

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Kristiina AhlqvistD60 (365)51:33+20:5613:19
101Hannu AhlqvistH60 (671)1:04:53+30:2111:59
142Teija LaunisD50 (838)1:02:19+33:5014:39
145Kasperi LaunisH50-1 (836)1:15:32+38:0012:10

AstraZeneca IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
433Liselotte lexellOpen 3 (2726)1:15:09+48:3124:53

AstraZeneca IF Mölndal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars RenbergOpen 7 (1692)ej godkänd

ASUB Orientation

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
146Luis Saez HerreraH50-2 (739)2:30:44+1:54:0924:23
163Kathia BravinD50 (838)1:25:53+57:2420:12
169Nicole RevencuD45 (859)1:33:09+1:00:3419:07
171Philippe ClapuytH55 (967)1:11:08+36:4912:05
Silke EggersD55 (669)ej start

ASVÖ Österrike

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
93Lyatoshinskaya PolinaD40 (496)1:19:45+45:0114:47
140Ilija LyatoshinskyH11 (1108)30:19+15:4912:28

Attunda OK

132 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Carolyn JärnvingD55 Motion (356)41:31+5:4912:51
6Kerstin RosengrenD70 (252)38:22+6:3511:25
7Hans RedtzerH80 Motion (49)1:28:27+46:4529:11
9Kristina FriskD70 Kort (357)38:22+6:5813:33
10Lars Håkan SandvikH50-2 (739)44:56+8:217:16
10Anne-Chr SchunnessonD60 Kort (442)37:44+6:2311:17
15Axel WrådheH21-1 (853)1:09:00+13:276:49
16Maria Von SchmalenséeD40 (496)42:42+7:587:55
18Ludvig ÖstmanH12 Kort (228)21:46+4:499:43
18Fredrik SoneH40 Kort-1 (820)42:21+7:116:53
18Aino Birgitta RedtzerD70 Motion (211)58:05+18:0421:25
19Marcus SteneboH12 (1032)17:53+3:067:17
20Josefin KarlssonD17-20 Kort (207)1:05:38+18:1714:01
23Esbjörn LångströmH50-2 (739)47:27+10:527:40
23Svante SandvikH10 (1337)20:46+3:308:01
23Hampus BrunanderChallenge H 10 (442)55:15+12:417:17
27Anki LindahlD60 Motion (303)1:00:19+20:4418:54
28Madeleine LimparD50 (838)36:41+8:128:37
28Anders BrunanderChallenge H 10 (442)55:43+13:097:21
29Björn-Ove PetterssonH55 (967)43:29+9:107:23
30Lena NilssonD40 Kort-2 (637)39:01+9:449:16
30Yvonne RoosD75 (210)1:14:55+42:0123:46
30Fredrik SteneboH50-2 (739)49:07+12:327:56
30Nils OrbertH17-20 Kort (293)1:01:22+27:3810:57
31Anna StrandD45 (859)41:20+8:458:29
37Anita HagelbeckD75 (210)1:30:17+57:2328:39
37Daniel RoosH21 Elit 2 (662)1:20:20+11:566:46
38Göran LarboH70 (607)42:53+12:5110:43
38Vilma NilssonD11 (851)25:09+8:2610:08
40Elis IversH12 (1032)20:16+5:298:16
40Linus NorrbomH40 Kort-1 (820)46:03+10:537:29
40Oskar DanielsH21 Elit (372)1:27:01+15:216:25
41Christian RedtzerH18 Elit 2 (534)55:58+11:117:38
41Johan MarteliusOpen 4 (995)55:42+18:3812:32
42Carl SöderstenOpen 10 (422)52:31+23:2313:30
43Björn CarlheimH35 (318)1:06:00+19:148:15
43Bodil NorrbomD35 (286)1:14:12+28:2211:56
47Anders NilssonChallenge H 5 (390)49:24+15:198:41
48Anders CarlheimH35 (318)1:10:45+23:598:51
48Karl EngesH20 Elit (617)1:18:56+18:117:40
48Monica RoosD45 Kort-1 (747)41:04+11:0011:11
49Sofia IversD14 (924)37:38+11:459:58
53Roger LindénH40 Kort-1 (820)48:19+13:097:51
57Lovisa NilssonD14 (924)38:08+12:1510:06
58Christoffer NorrmanH40 Kort-1 (820)50:10+15:008:09
59Ida HellströmD11 (851)27:49+11:0611:12
62Ulrik IversH40 Kort-1 (820)51:52+16:428:26
64Annika LindbergD45 (859)46:55+14:209:38
65Lars RoosH75 (592)1:03:25+26:0216:28
68Magnus StrömqvistH45 Kort-1 (980)45:25+11:188:34
68Filip BrunanderH18 Elit 2 (534)1:02:29+17:428:31
68Andreas FredrikssonH40 Kort-1 (820)52:49+17:398:35
69Margareta HallménD60 (365)1:24:33+53:5621:50
70Erik DanielsH50-2 (739)59:58+23:239:42
74Stefan MarteliusH50-2 (739)1:00:34+23:599:48
77Alma HellströmD14 (924)40:23+14:3010:42
78Johan RedtzerH45-1 (730)57:46+18:078:23
78Håkan RedtzerH50-2 (739)1:02:13+25:3810:04
81Anette BrunanderD45 Kort-1 (747)46:57+16:5312:47
82Matilda ÖstmanD45 Kort-1 (747)47:02+16:5812:48
84Oscar ÖstmanOpen 4 (995)1:05:07+28:0314:39
89Stefan RedtzerH50-2 (739)1:05:05+28:3010:31
92Jessica NorrbomD40 Motion (764)1:01:15+27:1315:54
97Maja SandvikD14 (924)44:16+18:2311:44
97Lena BuhreD40 (496)1:25:21+50:3715:50
97Christopher WilestedtH18 Elit 2 (534)1:14:18+29:3110:08
97Johan PerssonH18 Elit (573)1:04:31+21:278:24
98Marianne DanielsD50 Motion (592)1:26:23+47:5223:51
99Maria GelinderD50 (838)47:31+19:0211:10
100Leif NordinH65 (766)1:02:44+25:3313:07
101Oskar EngesH18 Elit 2 (534)1:17:27+32:4010:33
101Sofia EjderbyOpen 6 (571)1:41:03+57:0416:45
103Anna Lindskoog PetterssonD50 Kort (901)41:57+17:4012:49
104Åsa WilestedtD45 Kort-1 (747)52:16+22:1214:14
105Hugo NorrbomH10 (1337)27:52+10:3610:45
105Johan StridhH50 Kort-1 (778)59:52+25:2412:07
106Lucas NorrmanH18 Elit 2 (534)1:54:42+1:09:5515:38
106Annette RedtzerD50 Motion (592)1:31:02+52:3125:08
107Nina IversD45 (859)52:48+20:1310:50
109Sofie RedtzerD21 Kort-1 (837)1:01:53+25:5211:30
109Maria SandbergOpen 2 (501)1:36:26+1:08:3726:38
111Anders HallménH60 (671)1:09:45+35:1312:53
111Mikael WirénH50-2 (739)1:13:13+36:3811:50
115Simon MarteliusH21 Elit 2 (662)1:45:33+37:098:53
121Märta SandvikD12 (1025)35:26+15:5313:07
121Gittel KarlssonD55 (669)1:05:04+34:4616:48
123Karin SteneboD45 (859)56:50+24:1511:40
123Kajsa GradinD45 Motion (966)1:09:37+31:5818:45
125Jessica StrömqvistD40 Kort-2 (637)1:35:09+1:05:5222:36
125Samuel LindénH14 (1160)38:40+14:509:41
125Camilla KäckD21 Kort-1 (837)1:04:02+28:0111:54
126Mats OrbertH45-1 (730)1:12:15+32:3610:30
126Viktor SoneH12 (1032)29:01+14:1411:50
128Jakob RedtzerOpen 8 (1300)50:23+21:1011:20
129Fredrik JonssonH40 Kort-1 (820)1:08:34+33:2411:08
130Ramona JärnvingD21 Kort-1 (837)1:06:07+30:0612:17
132Kristina MarteliusD50 (838)58:28+29:5913:45
132Emil SoneH14 (1160)39:51+16:019:59
135Ludwina RedtzerD50 Kort (901)48:50+24:3314:56
139Charlotte EngesD50 Kort (901)49:08+24:5115:01
139Ulrika HellströmOpen 5 (2438)41:39+15:3513:23
140Malin StrömqvistD11 (851)41:30+24:4716:44
141Magnus KäckH40 Kort-1 (820)1:16:43+41:3312:28
143Peter Salomon-SörensenH50 Kort-1 (778)1:17:32+43:0415:41
145Anneli KarlssonOpen 4 (995)1:19:05+42:0117:48
152Hampus NorrbomH12 (1032)34:24+19:3714:02
155Jonas HellströmH40 Kort-1 (820)1:24:08+48:5813:40
158Ludvig LindénH16 (1024)54:33+24:2810:21
158Veronica RedtzerD16 (875)1:10:33+38:1715:55
158Fredrik SöderstenOpen 8 (1300)55:18+26:0512:27
162Anton DanielsH21 Kort-1 (1006)1:31:38+47:2011:54
165Pernilla LundbladD50 (838)1:31:05+1:02:3621:25
166Alicia RedtzerD16 (875)1:15:40+43:2417:04
177Greta SandvikU1 (2187)28:33+11:2912:02
184Johan SandbergH35 Kort (1001)1:26:54+51:0113:23
188Göran FriskH65 Kort (958)1:09:02+40:5418:01
189Marcus Salomon-SörensenH16 (1024)1:13:37+43:3213:58
189Stefan KäckH35 Kort (1001)1:31:32+55:3914:06
190Elliot JonssonH10 (1337)36:19+19:0314:01
191Olle Pettersson GradinH14 (1160)50:19+26:2912:36
203Linda StrömqvistD10 (1269)50:25+28:3419:23
212Sara StrömqvistD10 (1269)54:27+32:3620:56
214Josefin KnutasOpen 5 (2438)46:52+20:4815:04
261Rasmus KäckU1 (2187)31:54+14:5013:27
294Mats EjderbyOpen 5 (2438)51:35+25:3116:35
335Oliver JonssonU2 (1872)57:12+37:0222:10
336Wiktor EngesOpen 3 (2726)1:06:25+39:4721:59
383Karin EjderbyOpen 3 (2726)1:11:08+44:3023:33
397Lotta EjderbyOpen 3 (2726)1:11:53+45:1523:48
421Göran StolpeOpen 5 (2438)1:06:14+40:1021:17
Birgitta NybergD45 Motion (966)ej godkänd
Johannes KnutasH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Per KnutasH50-2 (739)ej start
Stig LöfgrenH60 (671)ej start
Tomas HanssonH55 Motion (262)ej start
Alvin SandbergInskolning (2140)ej start

Auckland OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Tommy HayesH20 Elit (617)1:17:05+16:207:29

Avesta

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
182Robert ValleeOpen 8 (1300)59:57+30:4413:30

Avesta OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sara RudhD21 Motion (510)47:50+3:3310:11
3Stefan NybergH55 (967)36:53+2:346:16
4Fredrik PetterssonH21 Motion (406)54:11+5:237:35
7Mira-Li ErikssonD12 Kort (249)23:20+4:479:48
9Hansi KrausH35 Motion (153)1:04:55+18:5910:30
11Solweig PalmD65 Kort (470)38:49+4:3712:21
16Peter ViréhnOpen 9 (584)1:00:19+18:517:45
16Elisabeth AssarssonD45 Motion (966)43:51+6:1211:49
18Leif MarkfjärdChallenge H 10 (442)54:32+11:587:12
22Alexander SjödinChallenge H 10 (442)55:12+12:387:17
22Roland WareniusH60 (671)41:28+6:567:39
26Ola JernströmH50-1 (836)46:22+8:507:28
29Rose-Marie ForslundD35 (286)58:22+12:329:23
30Ritva KärkkäinenD60 Kort (442)44:31+13:1013:19
31Linus JernströmH14 Kort (375)35:27+15:1013:13
32Susanne LindD45 Kort-1 (747)38:29+8:2510:29
34Tindra JernströmD16 (875)38:56+6:408:47
38Aino LeijonD21 Kort-2 (742)51:13+13:539:31
42Johan WannerOpen 12 (366)1:34:04+41:5412:14
48Fredrik BorgströmH40 Motion (456)1:17:05+21:4012:22
51Titti RudhD55 Kort (582)39:15+11:1612:30
56Lucas WannerH12 (1032)21:45+6:588:52
57Lars LundénOpen 7 (1692)31:19+11:0710:59
70Julia WannerD15 (801)44:04+14:2710:20
71Samuel BjörnChallenge H 10 (442)1:16:27+33:5310:05
72Helena LundinD45 Kort-1 (747)45:53+15:4912:30
76Kristoffer MarkfjärdH21 Motion (406)1:45:53+57:0514:49
89Eva WareniusD55 Kort (582)48:58+20:5915:35
94Niklas SöderlundH40 Kort-2 (789)59:23+21:069:13
101Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (747)50:36+20:3213:47
106Lovisa ÖstmanOpen 7 (1692)36:48+16:3612:54
107Lennart LundgrenH65 (766)1:03:55+26:4413:22
111Maria StrömbergD45 Kort-1 (747)54:41+24:3714:54
114Marcus JohnssonH45-2 (713)1:11:41+31:1610:22
117Hedda BorgströmD11 (851)36:36+19:5314:45
123Viktor LundénH21-2 (800)1:38:35+40:549:47
129Linnea SjödinD15 (801)59:30+29:5313:58
136Lennart VessbergH65 Kort (958)48:50+20:4212:45
137Liv NorbergD12 (1025)37:38+18:0513:56
147Magnus LundinH45 Kort-2 (992)57:27+25:4110:44
148Björn MarkfjärdH21 Kort-2 (1030)1:16:37+35:019:52
157Johan BlixtH21-2 (800)3:01:34+2:03:5318:01
172Lena LiljeforsD50 Kort (901)1:06:11+41:5420:14
173Robin OlssonH21 Kort-2 (1030)1:26:58+45:2211:12
173Svea BorgströmU1 (2187)28:22+11:1811:58
173Tilda BorgströmD13 (1017)57:30+31:2815:47
175My BlixtD14 (924)1:11:59+46:0619:05
182Jesper SöderlundH21 Kort-2 (1030)1:32:34+50:5811:55
192Frida ÖstmanOpen 5 (2438)45:14+19:1014:32
193Klara SöderlundD13 (1017)1:14:57+48:5520:35
194Tilde BlixtD12 (1025)54:53+35:2020:19
199Bo-Göran KarlssonOpen 8 (1300)1:04:37+35:2414:33
252Cornelia LundénOpen 5 (2438)48:59+22:5515:45
339Kim NorbergOpen 5 (2438)54:32+28:2817:32
381Lotta BorgströmOpen 5 (2438)59:16+33:1219:03
413Signe JernbergU1 (2187)45:57+28:5319:23
Olivia Andersson ForslundInskolning (2140)fullföljt
Stig-Olof StålH70 Kort (920)ej godkänd
Andreas ForslundH21-2 (800)ej start

AXA SportsClub

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Vendel Verner BacklundH70 Motion (294)1:03:08+25:4519:14

Azimuth-SPB

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Stanislav LesnikovH65 Kort (958)31:08+3:008:07
107Olga GavrilovaD55 Kort (582)1:00:18+32:1919:12

Bækkelagets SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lene Godager KaasD21 Kort-2 (742)37:206:56
5Carl Godager KaasH21 Elit (372)1:13:46+2:065:26
20Marthe GløersenD21-1 (652)57:50+8:307:55
45Lone BrochmannD21 Elit (365)1:21:20+21:078:07
63Kine GulliksenD21 Elit (365)1:29:23+29:108:55
84Simen SmestadH21 Kort-1 (1006)1:09:56+25:389:04
104Arne TorgersenH50-1 (836)59:50+22:189:39
160Maria TorgersenD50 (838)1:20:41+52:1218:59
Olav TorgersenH16 Kort (197)ej start
Anders StorbråtenH40 (1146)ej start

Ballerup OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
185Morten PlougH40 (1146)1:23:13+41:5010:55

BAOC

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Michael JamesH55 Kort (872)39:43+7:558:30
42Les HuntH60 Kort (990)42:41+10:579:22
43Charles Bromley GardnerH55 Kort (872)40:12+8:248:36
72Kezia JukesD35 Kort (631)51:18+22:2610:48
101Brian JohnstonH35 Kort (1001)58:31+22:389:00
104Edward DickinsH35 Kort (1001)58:49+22:569:03
115Tim GilbertH35 Kort (1001)1:00:46+24:539:21
126Alex HarrisH35 Kort (1001)1:02:43+26:509:39
130Ellie ArmstrongD35 Kort (631)1:43:49+1:14:5721:51
177Robert DuncanH35 Kort (1001)1:19:56+44:0312:18
178Jon SteedH35 Kort (1001)1:20:05+44:1212:20
179Jason EdwardsH35 Kort (1001)1:20:26+44:3312:23
182Dom BellettyH35 Kort (1001)1:23:29+47:3612:51
185Harvey OliffeH35 Kort (1001)1:27:05+51:1213:25
192Jack SpenceH35 Kort (1001)1:43:11+1:07:1815:53
195Mike WardH35 Kort (1001)1:47:38+1:11:4516:35
197Alistair DabbsH35 Kort (1001)1:51:59+1:16:0617:15

Bardu IL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anna Jacobsen-GaskiD14 Kort (312)27:38+0:219:56
23Fred Arne JacobsenH50 Kort-1 (778)41:31+7:038:24
52Tonje MidttunD35 Kort (631)45:57+17:059:40
62Isak Jacobsen-GaskiH14 Kort (375)53:07+32:5019:49
66Margrete GaskiD50 (838)41:09+12:409:40
89Helge MidttunH40 Kort-1 (820)57:33+22:239:21
140Håvar ØstvikH21 Kort-1 (1006)1:23:52+39:3410:53
Line Birgitte SolvangD21 Kort-2 (742)ej start

Bassersdorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
233Ramona MathisOpen 3 (2726)55:34+28:5618:23

Bay Area Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Anna-Stina Dahlstedt-KamlanD75 (210)1:23:00+50:0626:20

Berga SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
63Erik HäggbrinkH35 (318)1:35:13+48:2711:55
113Stina HäggbrinkD21-2 (671)1:28:13+39:1512:20
156Stellan HäggbrinkH60 Kort (990)1:00:03+28:1913:11

Bergens TF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Siren GreveD60 (365)40:30+9:5310:27

Berger og Svelvik o-lag

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Hans Marius NelsonH35 (318)1:18:04+31:189:46
417Johanne Hedemark NelsonU1 (2187)46:50+29:4619:45
Elise Hedemark NelsonInskolning (2140)fullföljt

Bergnäsets AIK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Joar SvartholmH21-2 (800)1:08:33+10:526:48
46Theo YlipääH12 (1032)21:01+6:148:34
47Martin HolmbergH40 Kort-2 (789)52:01+13:448:04
59Karin WennbergD60 Motion (303)1:42:13+1:02:3832:02
63Erik TuuriH18 Elit 2 (534)1:01:11+16:248:20
66Mona JohanssonChallenge D 5 (445)1:12:05+34:5112:32
70Richard HolmgrenH55 (967)49:25+15:068:24
77Åke GustafssonH60 Kort (990)46:59+15:1510:19
83Oskar ÖqvistH20 Elit (617)1:29:57+29:128:44
84Nils HenrikssonH20 Elit (617)1:31:12+30:278:51
84Tina YlipääD14 (924)41:54+16:0111:06
87Gunnar HolmgrenH21 Elit 2 (662)1:29:16+20:527:31
93Maria SvanbergD45 (859)50:10+17:3510:18
105Robin SalénH18 Elit (573)1:05:55+22:518:34
105Harald LarssonH18 Elit 2 (534)1:48:27+1:03:4014:47
110Albert AskengrenH21 Elit 2 (662)1:38:03+29:398:16
116Carl HolmgrenOpen 8 (1300)48:44+19:3110:58
122Agneta BergelinD50 (838)54:42+26:1312:52
133Lena YlipääD40 Motion (764)1:19:00+44:5820:31
138Fredrik HolmgrenH60 Kort (990)56:00+24:1612:18
152Christer SvärdH70 Kort (920)49:09+24:2615:54
162Gry HafskjoldD50 (838)1:22:34+54:0519:25
167Tova HolmbergD10 (1269)42:10+20:1916:13
184Björn YlipääH40 (1146)1:23:04+41:4110:54
335Knut HolmbergU1 (2187)35:51+18:4715:07
Maria ÖqvistOpen 3 (2726)ej godkänd
Else HolmgrenD16 (875)ej start

Berliner TSC

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Ronja FellD21 Elit 2 (180)1:55:04+54:0413:34
44Paul ScholtzH20 (281)1:25:06+34:5611:39
53Sebastian FleissH20 Elit (617)1:20:09+19:247:47
63Marvin GoerickeH21 Elit (372)1:36:11+24:317:05
72Krystian PeterburskiH15 (929)46:40+17:469:03
92Urs TroeschH50-1 (836)56:49+19:179:09
119Bernd WollenbergH65 (766)1:07:53+30:4214:12
144Bartlomiej MazanH21-1 (853)1:48:39+53:0610:44
160Michael BiernatH14 (1160)43:22+19:3210:52
186Leon PawlowskiH12 (1032)48:09+33:2219:39
197Milosz CzynskiH13 (1083)1:08:26+45:5917:09

Bielefelder TG

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anton KnollH12 (1032)16:38+1:516:47
12Jannis KochH17-20 Kort (293)47:46+14:028:31
21Inga HollmannD17-20 Kort (207)1:05:56+18:3514:05
46Caroline KnollD40 Kort-2 (637)42:26+13:0910:04
46Thies KnollH40 (1146)57:10+15:477:30
109Martina HollmannD50 Kort (901)43:13+18:5613:12
Britta HollmannD21 Kort-1 (837)ej godkänd
Annkathrin KnollD10 (1269)ej godkänd

Billdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
326Max JohanssonU1 (2187)35:36+18:3215:01

Billdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
249Elias JohanssonU2 (1872)42:13+22:0316:21

Bjursås IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Magnus NäsOpen 3 (2726)32:17+5:3910:41

Bjursås OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Leif AnderssonH55 Motion (262)37:198:58
3Siv HasselgrundD75 (210)42:12+9:1813:23
5Kristin AnderssonD17-20 Kort (207)52:17+4:5611:10
7Marianne BjörklundD21 Motion (510)50:15+5:5810:42
14Johan HallgrenOpen 9 (584)58:45+17:177:33
16Rikard AnderssonH17-20 Kort (293)50:50+17:069:04
24Gunnar LöfkvistH70 (607)40:40+10:3810:10
26Birgitta AnderssonD50 Motion (592)51:30+12:5914:13
31Margareta LöfkvistD70 (252)54:53+23:0616:20
32Ingvar SvenssonH70 (607)42:23+12:2110:35
37Bernt LöfkvistH65 Kort (958)38:09+10:019:57
73Tommy LundqvistH65 (766)53:04+15:5311:06
302Herman AnderssonU1 (2187)34:12+17:0814:25
351Lykke NäsU1 (2187)36:55+19:5115:34
Lisa HallgrenD15 (801)ej godkänd

Björkfors GOIF

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Kerstin ErikssonD65 Kort (470)39:08+4:5612:27
14Lennart PetterssonH70 Kort (920)30:39+5:569:55
45Karl KullbergU1 (2187)21:48+4:449:11
55Kjell HolmströmH70 (607)48:08+18:0612:02
57Mia LindforsD35 Motion (351)1:12:32+38:4118:10
62Mattias NilssonH40 Kort-2 (789)54:19+16:028:26
64Bengt-Ove BlomkvistH60 (671)52:33+18:019:42
65Anna KullbergD40 Kort-2 (637)47:02+17:4511:10
68Hugo BjörkhammerH11 (1108)22:46+8:169:22
69Nora KleinD10 (1269)32:05+10:1412:20
70Moa KjellbergD18 (475)1:09:23+24:5212:45
91Cecilia BjörkhammerD40 Kort-2 (637)55:01+25:4413:04
94Åsa KjellbergD40 Motion (764)1:01:24+27:2215:56
100Ellen LindforsD11 (851)33:21+16:3813:26
103Alva LindforsD10 (1269)35:35+13:4413:41
118Torgny JohanssonH60 Kort (990)53:45+22:0111:48
121Ebba KleinD14 (924)48:44+22:5112:55
123Martin LindforsH40 Kort-2 (789)1:05:33+27:1610:10
128Filippa BjörkhammerD14 (924)50:41+24:4813:26
138Samuel KleinH12 (1032)30:23+15:3612:24
140Markus KleinH40 Kort-2 (789)1:11:12+32:5511:03
145Albin KjellbergH12 (1032)33:05+18:1813:30
176Lars-Åke KullbergH45 Kort-2 (992)1:06:07+34:2112:21
177Sofia EjlertssonD14 (924)1:17:02+51:0920:25
182Hanna EjlertssonD12 (1025)48:27+28:5417:56
193Joakim KjellbergH35 Kort (1001)1:44:09+1:08:1616:02
200Gustaf KullbergH13 (1083)1:11:38+49:1117:57

Björklinge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
164Ann Sofie StjernaOpen 4 (995)1:26:22+49:1819:27

Björklinge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
166Daniel ErikssonOpen 4 (995)1:26:38+49:3419:30

Bodens BK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Joel EngvallH35 Kort (1001)42:37+6:446:33
47Matts EngvallH65 (766)48:39+11:2810:10
92Kjell SandströmH65 (766)58:57+21:4612:19
101Kjell MörtbergH70 (607)1:03:15+33:1315:48
139Andreas EngvallH35 Kort (1001)1:04:33+28:409:56
210Eje AnderssonOpen 8 (1300)1:07:32+38:1915:12
Simon EngvallH21 Kort-1 (1006)ej start

Bodø & Omegn IF Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Reidar AndersenH70 Kort (920)29:43+5:009:37
119Esten S. KringhaugH14 (1160)38:10+14:209:33

Borgeby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
143Ulrika NilssonOpen 8 (1300)53:05+23:5211:57

BORlänge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
161lisa FredrikssonOpen 1 (777)1:02:03+42:4824:55

BORlänge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
149Roland BjörklundOpen 7 (1692)40:27+20:1514:11

BORlänge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
lars hedströmOpen 9 (584)ej godkänd

BORlänge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Jonas TullOpen 12 (366)1:16:03+23:539:54

Borås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Malte DuellInskolning (2140)fullföljt

Borås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Tova DuellU2 (1872)29:17+9:0711:21

Borås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Annika SedvallOpen 3 (2726)39:01+12:2312:55

Borås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
107Johan TyreOpen 4 (995)1:10:09+33:0515:47

Borås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Åsa LindqvistOpen 7 (1692)28:09+7:579:52

Borås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
92Mathias DuellOpen 7 (1692)35:00+14:4812:16

Borås GIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Henrik WallermanOpen 11 (308)34:026:03
30Göran SvanH70 Motion (294)1:00:25+23:0218:25
150Thomas AlmgrenH50 Kort-2 (763)1:21:39+49:3416:39
389Carin SerranderOpen 5 (2438)1:00:34+34:3019:28

Borås SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Martin PerssonOpen 11 (308)1:09:35+35:3312:24

Borås SKIDKLUBB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
345VIKTOR PERSSONU2 (1872)1:01:51+41:4123:58

Borås SKIDKLUBB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Petter PerssonOpen 12 (366)1:00:11+8:017:50

Botne Skiklubb Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Magnar ØvreåsH70 (607)45:51+15:4911:27
46Hjørdis ØvreåsD70 (252)1:13:59+42:1222:01

Bottnaryds IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Axel EdströmH14 Kort (375)34:57+14:4013:02
32Lena SternerD60 Kort (442)44:45+13:2413:23
40Elin EdströmD16 Kort (253)1:02:56+30:0317:17
71Lars FranssonH70 (607)52:21+22:1913:05
79Gunnar GrönkvistH75 (592)1:09:35+32:1218:04
109Ulf PerssonH50 Kort-2 (763)57:50+25:4511:48
153Johan EdströmH40 Kort-1 (820)1:23:08+47:5813:31
197Ella IngströmD13 (1017)1:19:50+53:4821:55
Agnes LövhammerInskolning (2140)fullföljt
Johan SternerH70 Kort (920)ej start

Boxholm-Mjölby OL

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Oscar MolinChallenge H 5 (390)34:45+0:406:07
6Marcus AnderssonChallenge H 5 (390)34:57+0:526:09
11Mia LindbergD50 (838)33:04+4:357:46
17Emanuel UrdalOpen 5 (2438)31:51+5:4710:14
19Maria PetterssonD45 (859)40:07+7:328:14
23Helen AnderssonD50 Motion (592)50:04+11:3313:49
28Julia KnutssonD18 (475)57:24+12:5310:33
32Ingrid NorénD60 Motion (303)1:04:10+24:3520:06
40Magnus HanssonOpen 10 (422)51:49+22:4113:19
48Anna PetterssonD45 Motion (966)51:21+13:4213:50
53Joar LönngrenH18 Elit 2 (534)59:05+14:188:03
56Philip MolinChallenge H 5 (390)55:09+21:049:42
58Lena MolinD45 (859)45:57+13:229:26
61Gabriella LönngrenD50 Motion (592)1:02:21+23:5017:13
78Anders MonteliusH65 Kort (958)42:35+14:2711:07
83Johan FrisellH40 Motion (456)1:38:43+43:1815:50
88Ulf LindbergH55 (967)51:48+17:298:48
91Margareta RuntegenD55 (669)51:42+21:2413:21
101Henrik TengvallH21-2 (800)1:30:57+33:169:01
106Conny BruhnH50-2 (739)1:12:46+36:1111:46
110Per VåtzH65 Kort (958)45:54+17:4611:59
112Patric MolinH50 Kort-1 (778)1:03:42+29:1412:53
117Irma FrisellU2 (1872)32:44+12:3412:41
122Christer KarlssonH55 (967)57:29+23:109:46
125Sanna LönngrenD15 (801)56:41+27:0413:18
145Sören BremerH50-2 (739)2:06:44+1:30:0920:30
148Karl-Johan NorénH55 Kort (872)56:36+24:4812:07
159Mats LönngrenH55 Kort (872)1:01:35+29:4713:11
159Oskar PetterssonH15 (929)1:16:07+47:1314:46
186Lovisa KnutssonOpen 7 (1692)43:15+23:0315:10
199Emil BruhnH21 Kort-1 (1006)2:05:58+1:21:4016:21
201Ivar FrisellU1 (2187)29:26+12:2212:25
201Adam BremerH16 (1024)1:36:26+1:06:2118:17
Britta NorénD21-1 (652)ej start
Patricia MolinD21 Motion (510)ej start

Brattås CK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ulrik OlssonH50-2 (739)40:21+3:466:31
9Magnus ArvidssonH40 Kort-1 (820)40:39+5:296:36
11Anton ArvidssonU1 (2187)19:12+2:088:06
14Per DahlbäckH21 Motion (406)1:03:57+15:098:57
24Malva ArvidssonD10 (1269)27:07+5:1610:25
30Hanna OlssonD16 Kort (253)56:52+23:5915:37
33Molly BergstrandD10 (1269)28:39+6:4811:01
79Mona OlssonD55 Kort (582)45:51+17:5214:36
88Maria PetterssonD40 Motion (764)1:00:33+26:3115:43
89Tim OlssonH18 Elit 2 (534)1:11:20+26:339:43
98Lovis BergstrandD12 (1025)32:56+13:2312:11
108Olle NyströmH40 Kort-1 (820)1:03:24+28:1410:18
135Thomas BergstrandH45 Kort-2 (992)54:51+23:0510:15
145Ida SüdhoffD14 (924)55:46+29:5314:47
Nils NyströmInskolning (2140)fullföljt
Jenny ArvidssonD40 Kort-1 (655)ej godkänd
Svea BergstrandU1 (2187)ej start

Bredareds IF

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Marianne HanssonD55 (669)35:06+4:489:04
10Veronica GrimmergårdChallenge D 10 (268)1:04:40+5:328:45
14Mariann KjellbergD75 (210)49:38+16:4415:45
15Bengt LarssonOpen 7 (1692)27:00+6:489:28
19Gunilla LarssonD55 (669)39:04+8:4610:05
21Linda HallbergD21 Elit 2 (180)1:18:35+17:359:16
28Oliver JohanssonH12 Kort (228)25:06+8:0911:12
33Rasmus LarssonH12 Kort (228)28:44+11:4712:49
45Albin ElmquistH12 Kort (228)47:17+30:2021:06
58Johan ElmquistH40 Motion (456)1:19:50+24:2512:48
61Vilma GrimmergårdD11 (851)27:50+11:0711:13
69Hampus ElmquistH14 Kort (375)1:00:23+40:0622:31
71Tobias GrimmergårdH40 Kort-2 (789)55:14+16:578:34
73Marita HaglundOpen 7 (1692)33:19+13:0711:41
110Ulf NordgrenOpen 7 (1692)37:04+16:5213:00
134Ing-Marie AronengD45 (859)59:40+27:0512:15
138Erik HanssonH21-2 (800)1:44:10+46:2910:20
163Reimar LichtenbergOpen 3 (2726)49:56+23:1816:32
164Julius LichtenbergOpen 3 (2726)49:58+23:2016:32
169Leif BlomqvistOpen 7 (1692)42:03+21:5114:45
201Lars JohanssonOpen 3 (2726)52:25+25:4717:21
206Ingela NordgrenOpen 5 (2438)46:26+20:2214:55
217Leonie LichtenbergU1 (2187)30:14+13:1012:45
229Linda AppelkvistOpen 3 (2726)55:26+28:4818:21
253Joar BlomqvistU1 (2187)31:34+14:3013:19
255Louise BlomqvistOpen 3 (2726)57:24+30:4619:00
275Pernilla ElmquistOpen 3 (2726)59:49+33:1119:48
288Alice LarssonU1 (2187)33:15+16:1114:01
368Börje HanssonOpen 5 (2438)57:26+31:2218:28
382Ester GrimmergårdU1 (2187)40:55+23:5117:15
386Stina GrimmergårdU1 (2187)41:24+24:2017:28
387Nils HallbergU1 (2187)41:25+24:2117:28
526Kwan JohanssonOpen 3 (2726)1:51:35+1:24:5736:56
Johannes BlomqvistInskolning (2140)fullföljt
Agnes JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Alf KjellbergOpen 3 (2726)ej godkänd

Bredaryds SOK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats NylundH50 Kort-2 (763)32:056:32
1Per SigvardsonH45 Kort-1 (980)34:076:26
1Carina SvenssonD45 (859)32:356:41
2Håkan SvenssonH50-1 (836)38:45+1:136:15
3Hanna DahlbergChallenge D 10 (268)1:00:16+1:088:09
3Axel ElmbladH14 (1160)24:38+0:486:10
4Tuva NylundD12 (1025)21:40+2:078:01
5Åsa Wadensjö LeoD50 Kort (901)28:03+3:468:34
6Micael ElmbladH50 Motion (409)52:05+10:229:46
6Amanda HanssonD21-2 (671)51:34+2:367:12
9Anders HöglundH40 Motion (456)59:20+3:559:31
11Klara ElmbladD18 Elit 2 (265)56:37+5:189:30
11Emil AuseliusH16 (1024)32:14+2:096:06
15Mimmi DahlbergD18 Elit 2 (265)58:45+7:269:52
15Filip BrolingH12 (1032)17:29+2:427:08
16Emma HöglundChallenge D 10 (268)1:09:18+10:109:22
18Annika HöglundChallenge D 10 (268)1:09:27+10:199:23
18Henrik AnderssonH21 Kort-1 (1006)53:56+9:387:00
18Julia SvenssonD17-20 Kort (207)1:04:49+17:2813:50
26Håkan AuseliusH45 Motion (509)55:54+17:4610:36
27Filip TrofastH18 Elit (573)49:36+6:326:27
30Hugo AuseliusH14 Kort (375)35:11+14:5413:07
39Anneli SigvardsonChallenge D 5 (445)56:41+19:279:51
40Anton GunnarssonH14 (1160)31:23+7:337:51
46Linnea SkalbergD15 (801)40:25+10:489:29
47Linnéa AnderssonD20 (349)1:15:41+30:4213:26
52Mattias GunnarssonH40 (1146)58:03+16:407:37
54Magnus TrofastH45-2 (713)54:53+14:287:56
55Moa HanssonD18 Elit (551)55:24+12:448:48
64Anne TuressonD50 Kort (901)36:21+12:0411:06
66Arne AnderssonH60 (671)52:51+18:199:46
67Sofia SkördeD35 Motion (351)1:28:52+55:0122:16
70Amelia SkalbergD18 Elit (551)57:34+14:549:09
70Stefan SvenssonH50 Kort-2 (763)48:04+15:599:48
79Elsa AnderssonD18 Elit (551)59:36+16:569:28
82Katarina ÖstbergD21-2 (671)1:13:38+24:4010:17
82Peter ThelinH40 (1146)1:02:09+20:468:09
86Maria AnderssonD55 (669)50:57+20:3913:09
87Mikael HanssonH50-1 (836)55:50+18:189:00
88Sara JohanssonD21 Kort-2 (742)1:00:23+23:0311:13
88Lisa ElmbladD21-2 (671)1:14:18+25:2010:23
92Ina SkalbergOpen 8 (1300)46:54+17:4110:33
101Gudrun DahlbergOpen 3 (2726)44:50+18:1214:50
103Julia HöglundU2 (1872)32:06+11:5612:26
107Ellen SigvardsonD14 (924)45:58+20:0512:11
123Hedvig SeverinssonD15 (801)56:18+26:4113:12
146Fredrik ErikssonH21 Kort-1 (1006)1:26:05+41:4711:10
148Maria AuseliusD45 Kort-1 (747)1:21:19+51:1522:09
161Andreas JohnssonH21 Kort-1 (1006)1:30:52+46:3411:48
419Mikael SeverinssonOpen 3 (2726)1:14:21+47:4324:37
Sanna SigvardsonD10 (1269)ej godkänd

Brittatorps TK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Patrik G  BjörkqvistOpen 12 (366)1:03:16+11:068:14

Brokind

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23rickard kåhreOpen 4 (995)51:11+14:0711:31

Bromma

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
398Kent LarssonOpen 5 (2438)1:01:31+35:2719:46

Bromma-Vällingby SOK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tage SandbergH70 Kort (920)24:437:59
2Gunvor SandbergD65 Kort (470)34:45+0:3311:04
16Gösta HanssonH85 (87)58:20+23:4623:14
19Sara DamneU2 (1872)24:55+4:459:39
33Thomas PetterssonH50 Kort-1 (778)43:59+9:318:54
34Rene BallnusH21 Motion (406)1:15:23+26:3510:33
37Rasmus CarlénH12 Kort (228)30:45+13:4813:43
47Axel ModinOpen 5 (2438)35:24+9:2011:22
50Karin ModinD16 (875)41:50+9:349:26
59Ola CarlénH45 Kort-1 (980)44:05+9:588:19
61Thomas DanielsonH45 Motion (509)1:09:42+31:3413:13
65Åsa DamneOpen 4 (995)1:01:58+24:5413:57
71Arlett BallnusD40 Motion (764)57:01+22:5914:48
72Simon SandgrenH45-1 (730)56:30+16:518:12
78Matilda WalfridssonOpen 5 (2438)37:56+11:5212:11
80Marie-Chantal BallnusD14 (924)40:40+14:4710:47
88Henrik ViklundH21-1 (853)1:28:15+32:428:43
96Elin BjessmoD15 (801)48:11+18:3411:18
100Sofia DamneD16 (875)49:45+17:2911:13
106Lena BjessmoD45 (859)52:44+20:0910:49
107Thomas BabtistH45-1 (730)1:02:47+23:089:07
122Lotten CarlénU2 (1872)33:06+12:5612:49
126Göran ModinH50-2 (739)1:19:51+43:1612:55
134Elin ModinU2 (1872)34:01+13:5113:11
138Ola HolgerssonH45 Kort-1 (980)57:36+23:2910:52
161Monica SandgrenD45 Motion (966)1:24:03+46:2422:39
181Anders StenbackH65 Kort (958)1:05:14+37:0617:01
194Nils BabtistH16 (1024)1:16:34+46:2914:31
205Kristina HolmbäckOpen 3 (2726)52:58+26:2017:32
338Signe DamneU2 (1872)58:12+38:0222:33
342Tova SandgrenU2 (1872)59:28+39:1823:02
488Agnes ModinOpen 5 (2438)1:45:36+1:19:3233:57
Staffan BjessmoH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Tim SandgrenH15 (929)ej godkänd

Brunflo IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Gerd LindqvistD70 Kort (357)41:12+9:4814:33
38Eivor LindgrenD70 Kort (357)47:54+16:3016:55
44Eva Britt BjörkD70 Kort (357)48:51+17:2717:15
143Ove HemmingssonH65 Kort (958)49:44+21:3612:59

Buffalo OC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48David CadyH70 (607)46:10+16:0811:32
97Adam CadyOpen 6 (571)1:37:10+53:1116:06

Bul-Tromsø IL

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gjermund UrsetH45-2 (713)40:255:50
14Anne UrsetD40 Kort-2 (637)35:20+6:038:23
18Hans UrsetH13 (1083)30:08+7:417:33
33Astrid Vaeng BernhardsenU2 (1872)26:26+6:1610:14
38Ted-Andre BernhardsenH45 Motion (509)1:01:49+23:4111:43
55Vegard Vaeng BernhardsenH18 (472)1:09:25+29:4510:52
61Tora IndregardD16 (875)43:35+11:199:50
63Børge HarveyH50-1 (836)52:12+14:408:25
86Idunn StrandD15 (801)46:52+17:1511:00
97Liv Karen JohannessenD45 Kort-2 (681)52:54+23:0013:38
110Håvard Vaeng BernhardsenH16 (1024)45:29+15:248:37
116Elin Vaeng BernhardsenD45 Motion (966)1:07:38+29:5918:13
138Henning StrandH13 (1083)48:17+25:5012:06
142Anne Birgitte JensenD40 Motion (764)1:25:53+51:5122:18
279Eline Vaeng BernhardsenU2 (1872)45:25+25:1517:36
Ida UrsetD16 Kort (253)ej start
Jonny I HansenH50-1 (836)ej start
Mia UrsetU2 (1872)ej start

Burseryds IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Julia TuressonD21 Motion (510)50:01+5:4410:39
16Elsa LarssonD12 Kort (249)27:21+8:4811:29
20Björn IsraelssonH21 Motion (406)1:07:41+18:539:28
39Emmy TuressonD21 Motion (510)1:00:21+16:0412:52
43Mats LarssonOpen 5 (2438)35:07+9:0311:17
61Lena TuressonD45 Kort-1 (747)42:35+12:3111:36
83Elin TuressonD21 Kort-2 (742)59:16+21:5611:00
84Jan TuressonH50 Kort-2 (763)50:53+18:4810:23
115Camilla SvenssonD45 Motion (966)1:07:01+29:2218:03
143Peter JohanssonOpen 5 (2438)41:52+15:4813:27
161Maria LarssonOpen 5 (2438)42:46+16:4213:45
174Kajsa LarssonU2 (1872)36:43+16:3314:13
176Annika HagstrandD45 Motion (966)1:33:43+56:0425:15
183Ellen JohanssonD13 (1017)1:07:33+41:3118:33
185Elin JohanssonD10 (1269)46:24+24:3317:50
268Klara HagstrandOpen 5 (2438)49:58+23:5416:03
350Ella HagstrandU2 (1872)1:05:39+45:2925:26
352Anna HagstrandOpen 5 (2438)56:04+30:0018:01
388Lars HagstrandOpen 5 (2438)1:00:17+34:1319:23

Bussola OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Willi MuellerH60 (671)39:38+5:067:19
26Irene Mueller-BucherD60 (365)42:15+11:3810:55

Byåsen IL

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Turid ArnesenD50 Kort (901)28:58+4:418:51
18Marte Lien JohnsenD18 Elit 2 (265)59:35+8:1610:00
21Solveig SæternesD16 Kort (253)51:38+18:4514:11
22Knut HagenH50 Kort-1 (778)41:15+6:478:21
30Ingeborg EideD20 Elit (499)57:12+8:428:14
36Jenny PerssonD21 Kort-2 (742)50:52+13:329:27
39Øyvind WiggenH20 Elit (617)1:14:49+14:047:16
40Hans Helmer SæternesH45 Kort-1 (980)41:48+7:417:53
40Gøril EideD45 (859)43:56+11:219:01
46Kari Solem AuneD40 (496)51:30+16:469:33
51Lene Berg HanssenD16 (875)41:51+9:359:26
51Torgeir AuneH45-2 (713)54:39+14:147:54
54Emilie Liabakk EriksenD18 (475)1:02:20+17:4911:27
56Mari HoffD45 Motion (966)52:29+14:5014:08
59Rine HanssenD50 (838)40:20+11:519:29
60Ragnhild EideD18 Elit (551)55:42+13:028:51
62Nina-Beate LiabakkD50 (838)40:55+12:269:37
71Otto Richard EideH45-2 (713)58:03+17:388:24
71Gro RypdalD55 Kort (582)44:33+16:3414:11
74Haakon ArnesenH50-1 (836)53:34+16:028:38
79Petter Liabakk EriksenH15 (929)47:41+18:479:15
87Helge EriksenH60 (671)58:40+24:0810:50
87Harald StorrønningH45-2 (713)1:01:27+21:028:53
94Hedda Hoff HagenD15 (801)47:51+18:1411:13
96Øystein WiggenH50-1 (836)57:20+19:489:14
104Einar EideH14 (1160)37:11+13:219:19
108Kristin ÅstebølD21-1 (652)1:19:50+30:3010:56
123Ingrid Lien JohnsenD55 (669)1:06:28+36:1017:10
135Kjell-Arne HenninenH60 Kort (990)55:49+24:0512:16
146Håkon SæternesH14 (1160)41:33+17:4310:24
159Bjørn Erik JohnsenH55 (967)1:05:52+31:3311:12
160Erik StoraasH21 Kort-1 (1006)1:30:41+46:2311:46
169Erlend AuneH13 (1083)53:10+30:4313:19
187Jørgen AuneH11 (1108)39:43+25:1316:20

Bø OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Steinar LandeH40 (1146)1:00:48+19:257:58

CA Rosé

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
135Patrick RossierH45-1 (730)1:21:46+42:0711:53

CANKAYA ORYANTIRING

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
206Ahmet Tarik DenizH14 (1160)54:21+30:3113:37
Onur Nadir KaratasH13 (1083)ej godkänd

Cascade OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
191Kean WilliamsH55 (967)1:46:22+1:12:0318:05

Centrum OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jens WicksénChallenge H 10 (442)51:27+8:536:47
17Fredrik WallinH35 Kort (1001)43:28+7:356:41
27Linnea BörjarsD21-2 (671)1:01:07+12:098:32
29Daniel WikellOpen 4 (995)52:09+15:0511:44
32Karin GillbergD60 (365)44:01+13:2411:22
37Sören AnderssonOpen 7 (1692)29:47+9:3510:27
39Jan BrolinsonOpen 11 (308)1:05:15+31:1311:37
47Daniel EleniusH35 (318)1:10:07+23:218:46
47Jonas KjällH21 Elit 2 (662)1:23:16+14:527:01
49Erika LindholmD21-2 (671)1:06:05+17:079:14
52Petra SundströmD35 (286)1:20:02+34:1212:53
53Jakob HeinemannH50 Motion (409)1:14:32+32:4913:59
56Karin FägerlindD21-2 (671)1:06:57+17:599:21
57Gro DahlbomD21-2 (671)1:06:59+18:019:22
57Henrik LundgrenH35 (318)1:22:23+35:3710:18
58Emma JohnssonD21 Motion (510)1:09:06+24:4914:44
59Björn BängtssonH35 (318)1:24:30+37:4410:34
62Christian RotvikerH40 (1146)59:17+17:547:46
65Mattias HenrikssonH35 (318)1:43:02+56:1612:53
67Amanda KarlssonD21 Kort-1 (837)54:08+18:0710:03
67Mette BrolinsonD40 (496)57:00+22:1610:34
71Malin AnnegårdD21-2 (671)1:10:00+21:029:47
84Sofia AnderssonD21-2 (671)1:13:52+24:5410:19
91Oskar KarlinH35 Kort (1001)56:47+20:548:44
93Jonas LindholmH35 Kort (1001)57:13+21:208:48
95Johan BernhardH35 Kort (1001)57:26+21:338:50
97Anna HolmströmD21 Motion (510)1:50:21+1:06:0423:31
101Kristina AspvallD21-2 (671)1:22:25+33:2711:31
119Sverker LenasH40 (1146)1:07:38+26:158:52
120Sara JonassonD21-2 (671)1:30:49+41:5112:42
121Henny SamuelssonD21 Kort-1 (837)1:03:43+27:4211:50
128Susanne ÅqvistD21 Kort-2 (742)1:19:38+42:1814:48
132Magnus KarlssonH21 Kort-1 (1006)1:21:40+37:2210:36
133Maria CarlströmOpen 8 (1300)51:26+22:1311:35
135Cristina MagnussonOpen 8 (1300)51:38+22:2511:37
135Johanna SamuelsonD21 Kort-1 (837)1:07:48+31:4712:36
140Gustaf GergeH35 Kort (1001)1:04:36+28:439:57
151Mats JohnssonH21-2 (800)1:59:41+1:02:0011:53
165Emil TallhageH21 Kort-1 (1006)1:32:41+48:2312:02
176Anna EleniusOpen 8 (1300)58:20+29:0713:08
214Johanna NilssonOpen 8 (1300)1:09:47+40:3415:43
225Magnus GrafströmH40 (1146)2:10:04+1:28:4117:04
229Henrik HellborgH40 (1146)2:31:01+1:49:3819:49

Chläberen OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sofie BachmannD20 Elit (499)50:36+2:067:17
13Lina BachmannD14 Kort (312)33:49+6:3212:09
18Maura BachmannD14 Kort (312)36:24+9:0713:05
33Thomas MeierH45-1 (730)49:31+9:527:11
66Damia BachmannD50 Motion (592)1:04:00+25:2917:40

CopenhagenO

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jens Knud MaarupH45-2 (713)43:06+2:416:14
6Astrid KirkegaardD17-20 Kort (207)52:27+5:0611:12
11Amalie ErtmannD12 (1025)23:44+4:118:47
12Rasmus Damgaard NielsenH18 (472)51:40+12:008:05
18Tore Emil MaarupU2 (1872)24:45+4:359:35
18Nicoline Friberg KlysnerD21-2 (671)57:58+9:008:06
19Emil Olander LorenzH18 (472)52:59+13:198:18
41Majken MaarupD40 Motion (764)50:20+16:1813:04
42Peter HansenH18 (472)1:02:56+23:169:51
48Agnes JonssonD20 (349)1:15:42+30:4313:26
51Mads Christian MaarupH10 (1337)24:33+7:179:28
54Theis MunktvedH14 (1160)32:26+8:368:07
60Mogens HagedornH45-2 (713)55:53+15:288:05
66Dorthe MunktvedD40 (496)56:55+22:1110:33
79Mikkel Lau PetersenH16 (1024)40:54+10:497:45
88Marie Erskov KroghD18 Elit (551)1:01:36+18:569:47
92Katrine Krogh MadsenD11 (851)32:18+15:3513:01
97Anders Krogh MadsenH14 (1160)36:06+12:169:02
101Cecilie ErtmannD10 (1269)35:30+13:3913:39
108Lars MunktvedH45-2 (713)1:06:05+25:409:33
112Jørgen KroghH50-2 (739)1:13:43+37:0811:55
112Michael ErtmannH45-2 (713)1:08:22+27:579:53
127Marianne KirkegaardD50 (838)56:40+28:1113:20
233Gunvor Skytte KirkegaardOpen 3 (2726)55:34+28:5618:23
290Mikkel EbbensgaardOpen 5 (2438)51:25+25:2116:31
Rikke ErtmannOpen 5 (2438)ej start

CorkO

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
84Norah OBrienD18 (475)1:17:53+33:2214:19
150Frank OBrienH15 (929)1:09:23+40:2913:28
169Liam OBrienH60 Kort (990)1:04:15+32:3114:07

Cornwall OC

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Helen WinskillD40 (496)44:05+9:218:10
50Barry OldsH60 Kort (990)43:59+12:159:40
60Elsie HargreavesD70 Kort (357)59:19+27:5520:57
62Roger HargreavesH65 Kort (958)41:06+12:5810:43
83Pauline OldsD60 Kort (442)1:10:59+39:3821:15
86Ian HargreavesH40 Kort-1 (820)56:45+21:359:13
121James HargreavesH21-2 (800)1:38:13+40:329:45
Phil WinskillOpen 12 (366)ej godkänd

Counties Manukau

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Matt GoodallH20 Elit (617)1:08:24+7:396:38
44Danielle GoodallD18 Elit (551)53:32+10:528:30

CS Pertuis

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
168Catherine CoulierD50 (838)1:45:00+1:16:3124:42
182François CoulierH55 (967)1:21:06+46:4713:47
Adrien CoulierH21-2 (800)ej start

CSA CNSD de Fontainebleau

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Julien GardeurH21 Motion (406)1:33:32+44:4413:05

Dala XC Ski Team

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Martin FlinkChallenge H 10 (442)ej start

Dalaportens OL

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Folke BjörkmanH75 (592)39:50+2:2710:20
3Bibi SilvemarkD60 Kort (442)34:35+3:1410:21
17Mats LundbergH60 (671)40:50+6:187:32
17Hans KäckH65 (766)43:16+6:059:03
19Leif BjörkmanH65 Motion (231)1:03:36+16:1616:57
19Niklas NilssonOpen 5 (2438)32:07+6:0310:19
22Ylva GrapeD55 (669)39:44+9:2610:16
23Lisa SilvemarkD21 Kort-2 (742)48:24+11:048:59
23John SivarsH70 (607)40:39+10:3710:09
27Torbjörn BlombergH65 Kort (958)36:30+8:229:31
33Monika BlombergD45 Kort-1 (747)38:43+8:3910:32
33Olov SöderqvistH65 Kort (958)37:17+9:099:44
34Ann-Sofie EliassonChallenge D 10 (268)1:18:38+19:3010:38
44Ossian KihlströmH14 Kort (375)42:00+21:4315:40
59Roger EngstedtH65 Kort (958)41:04+12:5610:43
60Per StinessenOpen 5 (2438)36:38+10:3411:46
65Karolina AnderssonD12 (1025)29:40+10:0710:59
65Emilia LindD10 (1269)31:34+9:4312:08
66Kristina ErikssonD55 Kort (582)43:58+15:5914:00
69Michael AnderssonOpen 5 (2438)37:06+11:0211:55
75Anders SilvemarkH60 Kort (990)46:39+14:5510:15
85Linda StinessenD40 Kort-2 (637)52:49+23:3212:32
91Bengt SöderqvistH65 Kort (958)44:06+15:5811:30
108Felicia EliassonD11 (851)35:20+18:3714:14
110Saga MattssonD12 (1025)34:11+14:3812:39
118Signe FolkjernD10 (1269)37:14+15:2314:19
119Thomas AnderssonH45-2 (713)1:13:12+32:4710:35
120Amanda NordlöfD21 Kort-2 (742)1:15:01+37:4113:56
133Daniel LindH12 (1032)29:31+14:4412:02
154Nellie EliassonD10 (1269)41:23+19:3215:55
157Olov GohdeH35 Kort (1001)1:12:23+36:3011:09
158Stina NilssonD13 (1017)51:48+25:4614:13
182Charlie EliassonH15 (929)1:51:39+1:22:4521:40
183Erik GohdeH35 Kort (1001)1:26:28+50:3513:19
188Kjell HolmH55 (967)1:36:24+1:02:0516:23
190Elsa NilssonD10 (1269)47:32+25:4118:16
192Linus FolkjernH12 (1032)58:45+43:5823:58
205Erik NilssonH14 (1160)54:20+30:3013:37
230Anders KihlströmOpen 5 (2438)47:35+21:3115:18
243Isak StinessenU1 (2187)31:05+14:0113:06
348Amanda LindU2 (1872)1:04:28+44:1824:59
466Filippa FolkjernOpen 5 (2438)1:19:20+53:1625:30
Meja KihlströmD10 (1269)ej godkänd
Leopold MartinssonU2 (1872)ej start

Dalsjöfors GoIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Börje LidénH60 Motion (269)56:06+15:1212:48
24Andreas LidénH40 Motion (456)1:04:58+9:3310:25
25Daniel OlssonH40 Kort-2 (789)47:25+9:087:21
29Erland OlssonH80 (240)44:05+15:2415:24

Degerfors OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Håkan BeijarH65 Motion (231)1:01:48+14:2816:28
21Lars JacobssonH50 Kort-2 (763)41:12+9:078:24
24Lars BroströmH60 Motion (269)1:03:27+22:3314:29
26Inga-Britt NilssonD70 Motion (211)1:01:38+21:3722:44
33AnneMarie AgeD60 Motion (303)1:04:27+24:5220:12
38Filippa JohnsonD45 Motion (966)48:51+11:1213:10
45Arvid JohnsonH21 Kort-2 (1030)56:57+15:217:20
50Erik GustafssonU1 (2187)22:05+5:019:19
66Lotta AgeD35 Kort (631)49:21+20:2910:23
89Maria LarssonD40 Kort-1 (655)50:37+21:5411:20
101Larseric LarssonH65 Kort (958)45:33+17:2511:53
106Anna-Lena JacobssonD45 Kort-1 (747)52:39+22:3514:20
163Kristina TinglöfD50 Kort (901)1:00:10+35:5318:23
238Johan LövgrenOpen 8 (1300)1:32:10+1:02:5720:45
320Jonas LarssonOpen 5 (2438)53:11+27:0717:06
Axel GustafssonInskolning (2140)fullföljt
Kenth OlssonH65 Motion (231)ej godkänd

DFOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
117Rachel CollinsD21-2 (671)1:29:29+40:3112:30
128Miranda LeafD21-2 (671)1:38:09+49:1113:43

DJK Adler 07 Bottrop

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Ulrich Frank RüdelH55 Motion (262)1:16:31+39:1218:23
52Rainer StephanH50 Motion (409)1:14:08+32:2513:54

Domnarvets GOIF

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lennart TägtströmH65 Motion (231)53:43+6:2314:19
6Ola AnderssonOpen 6 (571)54:30+10:319:02
6Elsa BrandtD11 (851)18:27+1:447:26
6Magnus HjorthOpen 11 (308)46:44+12:428:19
7Johan B NordahlChallenge H 5 (390)36:48+2:436:28
8Lars NordvallOpen 11 (308)48:39+14:378:40
9Erik BrandtH14 (1160)26:48+2:586:43
11Maja EliassonD10 (1269)24:14+2:239:19
15Mats HörnellOpen 11 (308)53:42+19:409:34
18Jan DelbomH60 Motion (269)57:01+16:0713:01
18Klara AnderssonD14 (924)33:01+7:088:45
21Mats ErikssonChallenge H 10 (442)55:02+12:287:16
31Fredrik PerssonH20 Elit (617)1:11:31+10:466:57
34Per NordahlOpen 6 (571)1:07:22+23:2311:10
39Anders DahlinH21-2 (800)1:14:03+16:227:21
41Moa HjorthD15 (801)40:08+10:319:25
42Emma EliassonD13 (1017)34:29+8:279:28
45Wera ErikssonD16 Kort (253)1:08:19+35:2618:46
45Anja NilssonD12 (1025)27:26+7:5310:09
46Signe Eriksson BjörlingU2 (1872)27:32+7:2210:40
52Sara HelanderOpen 8 (1300)42:19+13:069:31
53Agnes NilssonU2 (1872)28:00+7:5010:51
56Bengt SimonssonOpen 10 (422)1:01:46+32:3815:52
56Alice Eriksson BjörlingD12 (1025)28:58+9:2510:43
58Elsa NilssonD14 (924)38:10+12:1710:07
59Martina SvederOpen 1 (777)36:53+17:3814:48
62Emil BybergH15 (929)45:31+16:378:50
71Sanna HörnellD11 (851)28:48+12:0511:36
75Mikaela SvederOpen 1 (777)39:32+20:1715:52
75Elias HörnellH10 (1337)26:00+8:4410:02
83Adam PerssonH10 (1337)26:29+9:1310:13
88Anja BergerD11 (851)30:52+14:0912:26
99Agnes JonssonD15 (801)49:12+19:3511:32
110Albin BergerH15 (929)56:22+27:2810:56
112Ville ElgesjöU2 (1872)32:27+12:1712:34
125Linnéa BorggrenD12 (1025)35:35+16:0213:10
132Vilma BergerOpen 8 (1300)51:22+22:0911:34
146Tyra ElgesjöD10 (1269)39:51+18:0015:19
160Rasmus JonssonH15 (929)1:18:00+49:0615:08
213Oskar JonssonH14 (1160)56:59+33:0914:16
303Linnéa PerssonU2 (1872)48:30+28:2018:47
322Amanda BorggrenU2 (1872)52:12+32:0220:13
Kristoffer BorggrenInskolning (2140)fullföljt
William JosefssonInskolning (2140)fullföljt
Erik NordahlInskolning (2140)fullföljt
FreJa PerssonInskolning (2140)fullföljt
Lovisa PerssonInskolning (2140)fullföljt
Wiktor ErikssonChallenge H 10 (442)ej godkänd
Maria BergfältOpen 8 (1300)ej godkänd
Julia NordvallD11 (851)ej start

Dore OC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Monika CooperD70 Kort (357)1:04:05+32:4122:38
85Ian CooperH65 (766)56:57+19:4611:54

Doruk Oryantiring

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
114Cevdet AlyilmazH50-1 (836)1:01:22+23:509:53

D-Team Belgium

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Benjamin AnciauxH21 Elit 2 (662)1:17:12+8:486:30
24Desmond FranssenH21-1 (853)1:10:02+14:296:55
25Jeroen HoekxH21-1 (853)1:10:05+14:326:55
54Mira ScheirD21-2 (671)1:06:50+17:529:20
110Annelies VermondenD21-2 (671)1:26:45+37:4712:07
132Kelly GysenD21-2 (671)1:40:53+51:5514:06
146Bert MariënH21-1 (853)1:50:42+55:0910:56
160Winston FranssenH21-1 (853)2:09:36+1:14:0312:49

DVO

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
90Graham JohnsonH60 (671)59:29+24:5710:59
96Val JohnsonD55 (669)53:33+23:1513:50

DVOA

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
75Gregory BalterH50-1 (836)53:52+16:208:41

Eds SK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Hanne JensenD55 Motion (356)43:39+7:5713:30
11Inger-Lise EriksenD35 Motion (351)47:32+13:4111:54
16Yvonne GalborgenD60 Motion (303)49:32+9:5715:31
20Arvid GalborgenH65 Kort (958)35:33+7:259:16
27Hans-Magnus GalborgenOpen 4 (995)51:42+14:3811:38
35Maria ErikssonD18 Elit (551)51:07+8:278:07
39Philip LarssonH14 Kort (375)40:26+20:0915:05
45Gunilla OtterstenChallenge D 10 (268)1:31:23+32:1512:21
47Helena ErikssonD50 (838)38:29+10:009:03
49Carl-Göran StrutsH55 Kort (872)40:37+8:498:41
52Alice AnderssonD12 (1025)28:38+9:0510:36
62Karin StrutsD55 Motion (356)1:20:38+44:5624:57
78Samuel ErikssonH15 (929)47:20+18:269:11
92Lasse JohanssonH55 Kort (872)46:18+14:309:54
115Hans LarssonH40 Kort-1 (820)1:05:12+30:0210:36
128Melker AnderssonH13 (1083)46:43+24:1611:42
159Gert AnderssonH45 Kort-2 (992)1:00:09+28:2311:14
168Jenny GalborgenOpen 3 (2726)50:13+23:3516:37
487Mia AnderssonOpen 3 (2726)1:26:40+1:00:0228:41
Ester GalborgenInskolning (2140)fullföljt

Edsabro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
515Hanna ErikssonOpen 3 (2726)1:43:55+1:17:1734:24

Edsbro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
516Jan ErikssonOpen 3 (2726)1:44:09+1:17:3134:29

Edsbro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
517Anna-Maria ErikssonOpen 3 (2726)1:44:16+1:17:3834:31

Edsbro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Jesper ErikssonOpen 5 (2438)38:01+11:5712:13

Edsbyns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Daniel AlmqvistChallenge H 10 (442)55:32+12:587:20

Eidskog OL

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Julie Finsrud LandeD40 (496)44:24+9:408:14
26Jon Ivar BergersenH50 Kort-1 (778)41:48+7:208:27
38Grethe BergersenD45 Kort-2 (681)39:18+9:2410:07
49Eivind LandeH45-2 (713)54:25+14:007:52
74Ragnar LandeH11 (1108)23:26+8:569:38
312Niklas StolpeOpen 3 (2726)1:03:38+37:0021:04
373Marissa Penelope BergersenOpen 3 (2726)1:09:30+42:5223:00
Ida Mariann BergersenInskolning (2140)fullföljt
Oda Marissa BergersenInskolning (2140)fullföljt
Vilje Linnea FalchInskolning (2140)fullföljt
Asbjørn LandeInskolning (2140)fullföljt
Lauritz Niklas StolpeInskolning (2140)fullföljt

Eiker OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Ane DyrkornD18 Elit (551)49:43+7:037:54
33Nina Jeanette TollehaugD21 Elit 2 (180)1:39:29+38:2911:43
40Aud KjemperudD60 (365)47:57+17:2012:23
61Thea DyrkornD18 Elit (551)55:53+13:138:53
64Torun DyrkornOpen 10 (422)1:06:12+37:0417:01
77Eli Tufte HanssenD55 (669)49:24+19:0612:45
85Martin SørensenOpen 8 (1300)45:47+16:3410:18
129Inger Anita TollehaugD21 Kort-2 (742)1:20:11+42:5114:54
134Anne Marthe PeveriD21-2 (671)1:42:25+53:2714:19
150Leif Kåre BessebergH50-1 (836)1:18:31+40:5912:39
157Thor Inge TollehaugH55 (967)1:05:09+30:5011:04
191Ole Johnny PetersenOpen 8 (1300)1:01:37+32:2413:52
478Ellen Sofie RuudOpen 5 (2438)1:26:09+1:00:0527:42
Rolf LundeH60 (671)ej start

Eksjö SOK

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stefan DjurstedtOpen 7 (1692)20:127:05
5Olof HedinH14 Kort (375)24:48+4:319:15
6Aman AkbariOpen 2 (501)34:23+6:349:29
6Patrik NilssonOpen 7 (1692)24:05+3:538:27
6Susanna DjurstedtD45 Kort-1 (747)31:00+0:568:26
7Lucas SundbladH20 Elit (617)1:05:10+4:256:19
9Andreas BerganderH21 Elit 2 (662)1:14:01+5:376:14
9Arne KlintbergH55 Kort (872)35:39+3:517:38
10Göran BerganderH80 Motion (49)2:13:37+1:31:5544:05
10Claes DahlénChallenge H 5 (390)38:42+4:376:48
10Linnéa GolsäterD20 Elit (499)52:14+3:447:31
13Amanda Falck WeberD20 Elit (499)54:47+6:177:53
13Fanny SundbladD18 Elit (551)47:31+4:517:33
14Agnes DjurstedtD13 (1017)30:02+4:008:15
19Alexander DahlenOpen 2 (501)43:52+16:0312:07
20Hugo DjurstedtH15 (929)36:46+7:527:08
23Gun HenrikssonD60 (365)40:31+9:5410:28
24Linda NordinD40 (496)44:11+9:278:11
24Ida DahlénU2 (1872)25:24+5:149:50
24Viktor AntonssonH21 Kort-1 (1006)55:12+10:547:10
25Rickard JakobssonOpen 7 (1692)28:20+8:089:56
29Hans PansellH60 Motion (269)1:12:28+31:3416:32
30Carina BerganderD45 Kort-1 (747)37:57+7:5310:20
31Joel LundbladOpen 11 (308)1:03:03+29:0111:14
33Carl HedinChallenge H 5 (390)45:48+11:438:03
35Cecilia HedinOpen 3 (2726)38:03+11:2512:35
35Christer FolkessonH60 (671)46:47+12:158:38
38Thea AbajiD13 (1017)33:47+7:459:16
41Lotta SundbladD45 Kort-1 (747)39:34+9:3010:46
42Anna DahlénOpen 2 (501)51:36+23:4714:15
43Siv BerganderD70 Motion (211)2:25:07+1:45:0653:32
51Linnéa EdvardssonD10 (1269)30:24+8:3311:41
51Heini RintanenD18 Elit (551)54:39+11:598:41
52Lars-Gunnar NilssonH55 (967)46:32+12:137:54
56Hanna EDVARDSSOND35 Motion (351)1:11:29+37:3817:54
59Berit NilssonD70 Kort (357)58:36+27:1220:42
59Malin GustavssonD21 Kort-2 (742)54:37+17:1710:09
59Agnes AdolfssonD21-2 (671)1:07:22+18:249:25
60Hugo JakobssonH15 (929)45:29+16:358:49
63Simon NilssonH21 Kort-1 (1006)1:06:03+21:458:34
63Monica HenrikssonD55 (669)45:57+15:3911:52
64Peter SvahnH50 Kort-2 (763)47:27+15:229:41
72Sara BerganderD21 Kort-2 (742)57:54+20:3410:45
74Mattis PerssonH15 (929)46:44+17:509:04
76Susanne BerganderD50 Motion (592)1:09:13+30:4219:07
76Julia AbajiD10 (1269)33:25+11:3412:51
77Simon SvahnH15 (929)47:03+18:099:08
80Philip EdvardssonH20 Elit (617)1:27:34+26:498:30
80Simon FreylandH16 (1024)41:07+11:027:48
90Lars NordgrenOpen 7 (1692)34:40+14:2812:09
90Ida EdvardssonD14 (924)43:21+17:2811:29
92Anette OlssonD45 Motion (966)1:00:41+23:0216:21
92Wilma BerganderD15 (801)47:36+17:5911:10
100Annelie NilssonD50 Motion (592)1:26:42+48:1123:57
101Marie GolsäterD50 Motion (592)1:26:43+48:1223:57
102August KollbergH20 Elit (617)1:39:55+39:109:42
114Jonas HåkanssonH40 Kort-1 (820)1:05:08+29:5810:35
120Anders EdvardssonH45 Kort-1 (980)53:15+19:0810:02
126Christer JohanssonH45-2 (713)1:16:24+35:5911:03
136Oskar SvahnH16 (1024)48:54+18:499:16
144Ingemar HedinH50 Kort-2 (763)1:15:31+43:2615:24
151Ella PerssonD13 (1017)50:47+24:4513:57
152Håkan LöfgrenH55 Kort (872)58:10+26:2212:27
157Emil GunnarssonH21 Kort-1 (1006)1:30:17+45:5911:43
164Pelle JakobssonU1 (2187)27:58+10:5411:48
176Göran NilssonH70 Kort (920)1:01:46+37:0319:59
182Elin GöthD14 (924)1:25:00+59:0722:32
218Ingela KlintbergOpen 7 (1692)47:36+27:2416:42
240Noa GöthH10 (1337)49:24+32:0819:04
247Pelle HöglundOpen 7 (1692)51:35+31:2318:05
337Tove JakobssonU1 (2187)35:52+18:4815:08
438Jenny JakobssonOpen 5 (2438)1:10:34+44:3022:41
505Lise-Lotte Mattsson JanssonOpen 3 (2726)1:34:55+1:08:1731:25
Klara HöglundD15 (801)ej godkänd
Oskar LindH20 Elit (617)ej godkänd
Gabriella S BerganderD18 Elit (551)ej start
Agnes HöglundU2 (1872)ej start
Elsa HöglundU2 (1872)ej start

Elfsborg SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sina SeipelD21 Motion (510)44:179:26

Elinorspelen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Julia SkälegårdOpen 12 (366)1:24:25+32:1510:59
154David SkälegårdOpen 7 (1692)40:59+20:4714:22
211Nicklas GöthbergOpen 5 (2438)46:37+20:3314:59

ELO

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Trina RogersonD65 (320)1:03:51+25:3016:58
115Vanessa McMillanD21-2 (671)1:28:43+39:4512:24

Elverum OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Ottar EvensenH70 Kort (920)35:53+11:1011:36
68Olav ØstbyeH21 Motion (406)1:39:41+50:5313:57
97Steinar MariussenH65 Kort (958)44:34+16:2611:38
102Ingvald PedersenH75 (592)1:25:54+48:3122:18
106Håkon MortenH60 Kort (990)51:35+19:5111:20
107Stein Erik EdvardsenH70 Kort (920)41:24+16:4113:23
108Harald ØstbyeH55 (967)54:58+20:399:20
121Mats LindaasH13 (1083)45:45+23:1811:27
131Per Magnus DahlH21 Kort-1 (1006)1:21:27+37:0910:34
158Joar KleivaH21 Kort-1 (1006)1:30:38+46:2011:46
195Gaute LindaasU2 (1872)37:55+17:4514:41
215Sondre ØstbyeOpen 5 (2438)46:54+20:5015:04
Stian LundteppenH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Tore LindaasH55 Kort (872)ej start

Emblem IL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Erlend Nilsen SandnesH20 Elit (617)1:09:27+8:426:44
24Vilde Årøen LykkeD18 Elit 2 (265)1:05:30+14:1111:00
85Kristian Nilsen SandnesH20 Elit (617)1:31:14+30:298:51

Emmaboda Verda OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Isak ElesU1 (2187)19:58+2:548:25
21Ellen KallerbäckD16 (875)36:53+4:378:19
23Viktoria AhlströmOpen 7 (1692)27:55+7:439:47
23Peter EkdahlOpen 8 (1300)37:26+8:138:25
26Gun-Britt FranssonD65 (320)48:07+9:4612:47
27Anders AndreassonH65 Motion (231)1:08:16+20:5618:12
31Kent EkdahlH70 Kort (920)32:26+7:4310:29
52Kasper WittboldtOpen 2 (501)56:34+28:4515:37
55Malin GunnarssonD45 Motion (966)52:22+14:4314:06
65Christer MartinssonH65 Kort (958)41:18+13:1010:46
73Sofie EkdahlD40 Motion (764)57:57+23:5515:03
90Olle KallerbäckH13 (1083)41:20+18:5310:21
93Göte GustafssonH70 Kort (920)39:50+15:0712:53
105Stina PerssonD21-2 (671)1:24:05+35:0711:45
111Kajsa EkdahlD15 (801)53:33+23:5612:34
126Thomas AhlströmOpen 5 (2438)40:50+14:4613:07
128Gustaf TorenstamOpen 4 (995)1:14:36+37:3216:48
139Tilda GunnarssonD16 (875)1:01:06+28:5013:47
146Simon ErikssonH16 (1024)52:27+22:229:57
150Peter ErikssonH45 Kort-1 (980)1:01:03+26:5611:31
172Gabriel ElesH35 Kort (1001)1:16:12+40:1911:44
175Jörgen FranssonH65 Kort (958)1:01:06+32:5815:57
202Nicklas KallerbäckH40 (1146)1:29:51+48:2811:47
215Lukas WittboldtU1 (2187)30:06+13:0212:42
491Nina EkdahlOpen 3 (2726)1:28:35+1:01:5729:19
Oliver ErikssonH14 (1160)ej godkänd
Susanne BartelsOpen 4 (995)ej godkänd
Kasper WittboldtU2 (1872)ej start

Enebybergs IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kjell SjöbergH80 Motion (49)59:55+18:1319:46
4Ann SjöbergD75 (210)42:43+9:4913:33
9Doris LjungdellD65 Motion (243)1:03:04+10:3220:08
12Leif LundquistH75 (592)46:48+9:2512:09
53Göran AnderssonH65 (766)49:32+12:2110:21
72Kurt AnderssonH70 (607)52:34+22:3213:08
108Stellan FehrnströmH70 (607)1:05:23+35:2116:20
160Catarina BoströmOpen 8 (1300)55:29+26:1612:29
Marianne HamiltonD70 (252)ej start
Ann-Marie Rees-AnderssonD65 (320)ej start
Märta WidenbrantD70 (252)ej start
Carl-Gunnar BoströmH65 Kort (958)ej start

Enhörningarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Julia JernbergOpen 1 (777)44:16+25:0117:46

Enköpings AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Agneta Pihl SkoogD65 (320)44:08+5:4711:44
73Sven PihlH70 (607)52:49+22:4713:12

Enskededalen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
177Anna LövkvistOpen 7 (1692)42:41+22:2914:58

Epilän Esa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Sari MaijalaD55 (669)42:59+12:4111:06

Escondite Nature Sport- Madrid

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Juan TríasH21 Motion (406)1:10:36+21:489:53
102María ManzanoD21 Motion (510)2:23:23+1:39:0630:34

Eskilstuna OL

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Leif JanssonH75 (592)44:07+6:4411:27
12Inger OnsbringD60 (365)37:23+6:469:39
27Agneta NilssonD60 (365)42:18+11:4110:55
29Emilia AnderssonU1 (2187)20:30+3:268:38
30Görel SvedestamD65 Motion (243)1:30:01+37:2928:45
33Viktor PerssonOpen 10 (422)49:24+20:1612:41
37Marianne LissD60 (365)47:04+16:2712:09
41Urban RisbergH45-1 (730)50:16+10:377:18
43Ulf SvedestamH70 (607)45:29+15:2711:22
52Ove LarssonH70 Kort (920)35:08+10:2511:22
53Caroline SegerD21 Kort-2 (742)53:06+15:469:52
59Leif MathisenH65 (766)50:15+13:0410:30
60Kerstin LissD65 Kort (470)53:12+19:0016:56
61Marie BjörklundD50 Kort (901)36:10+11:5311:03
65Mari SvedestamD35 Kort (631)49:18+20:2610:22
81Bo SegerH65 Kort (958)42:45+14:3711:09
84Noel MalmströmU1 (2187)24:02+6:5810:08
91Katarina LissOpen 8 (1300)46:32+17:1910:28
105Julia AnderssonD11 (851)34:38+17:5513:57
108Linn JonssonU2 (1872)32:15+12:0512:30
126Håkan GustafsonH55 (967)58:31+24:129:57
171Emma Karlsson SvedestamD12 (1025)43:55+24:2216:15
195Robert HagströmH21 Kort-1 (1006)2:00:49+1:16:3115:41
216Karl-Erik HagströmOpen 7 (1692)47:21+27:0916:36
Hugo MalmströmInskolning (2140)fullföljt
Mikael AnderssonH40 Kort-2 (789)ej start

Eslilstuna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Catharina AnderssonOpen 2 (501)1:06:37+38:4818:24

Eslövs FK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Kjell OlofssonH75 (592)57:39+20:1614:58
62Thomas NilssonH35 Kort (1001)51:47+15:547:58
92Moa NilssonU2 (1872)31:03+10:5312:02
96Bengt OlssonH35 Kort (1001)57:42+21:498:53
110Bo-Arne OlssonH35 Kort (1001)59:52+23:599:13
144Göran FrankH50 Kort-1 (778)1:17:40+43:1215:43

ESOC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Crawford LindsayH60 (671)50:00+15:289:14
53Sally LindsayD60 (365)56:59+26:2214:43

Espoo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
179Kati LaineOpen 3 (2726)51:06+24:2816:55

Espoon Akilles

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
140Eero MäntyH21-2 (800)1:45:45+48:0410:30

Espoon Suunta

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Silva KemppiD11 (851)17:17+0:346:58
11Aleksi SorsaH20 Elit (617)1:06:17+5:326:26
12Ida HaapalaD15 (801)34:24+4:478:04
13Ella MahlamäkiD18 Elit 2 (265)57:58+6:399:44
13Johanna KemppiOpen 6 (571)59:45+15:469:54
15Sanna TervakangasD40 (496)42:37+7:537:54
16Alvar PalmenH18 Elit (573)48:04+5:006:15
19Herkko PlitH45-1 (730)46:38+6:596:46
28Iida LaineD14 Kort (312)40:09+12:5214:26
36Elisa StåhlbergD16 (875)39:01+6:458:48
37Juuso TervakangasU2 (1872)26:53+6:4310:25
37Anton KemppiH10 (1337)23:31+6:159:04
37Emilia StåhlbergD20 Elit (499)58:37+10:078:26
41Topias KemppiH13 (1083)33:24+10:578:22
43Joni KemppiH40 (1146)56:29+15:067:24
44Astra FranckeD40 (496)50:28+15:449:21
45Arttu LaineH45 Kort-2 (992)42:44+10:587:59
46Anni HonkimaaD21-1 (652)1:03:54+14:348:45
51Antti HonkimaaH21-2 (800)1:17:15+19:347:40
56Henna PlitD40 Kort-1 (655)45:19+16:3610:09
59Heidi PlitD18 Elit (551)55:34+12:548:50
63Emil LaaksonenH14 (1160)33:38+9:488:25
63Outi MarttilaD40 (496)56:41+21:5710:30
74Mikko TervakangasH16 (1024)40:26+10:217:40
75Elina Mäki-SimolaD60 Kort (442)1:00:53+29:3218:13
76Elli-Anna SuntioinenD15 (801)44:46+15:0910:30
76Antti SorsaH14 (1160)34:15+10:258:35
80Anne SorsaD50 Kort (901)38:35+14:1811:47
83Daniel RautioH12 (1032)24:15+9:289:53
89Anni KivilaaksoD20 Elit (499)1:18:32+30:0211:18
89Ella KaukonenD18 (475)1:25:19+40:4815:40
92Fanni MäättäläD12 (1025)32:36+13:0312:04
92Laura MatilainenOpen 6 (571)1:29:13+45:1414:47
94Roosa LaineD16 (875)48:26+16:1010:55
94Miika VehmasH20 Elit (617)1:34:20+33:359:10
94Mikael RautioH16 (1024)43:06+13:018:10
96Marrti VirtanenOpen 9 (584)1:50:47+1:09:1914:15
97Markus KaukonenH45-1 (730)1:00:42+21:038:49
97Toni HaapalaH40 Kort-2 (789)59:52+21:359:17
97Outi HonkimaaD55 Kort (582)53:56+25:5717:10
98Mikko MäättäläH14 (1160)36:10+12:209:03
101Johanna MäättäläD40 Kort-1 (655)53:10+24:2711:55
104Marita VirtanenOpen 9 (584)2:23:51+1:42:2318:30
108Otso PajuojaH14 (1160)37:29+13:399:23
117Vesa PajuojaH50 Kort-1 (778)1:04:35+30:0713:04
130Ari HonkimaaH55 Kort (872)52:28+20:4011:14
133Oskar HaapalaH14 (1160)39:54+16:0410:00
135Heikki SorsaH50 Kort-1 (778)1:10:02+35:3414:10
145Essi KaukonenD45 Kort-1 (747)1:13:24+43:2020:00
147Salla KaukonenD12 (1025)39:29+19:5614:37
148Ulrika RautioD11 (851)43:48+27:0517:39
163Pertti SimolaH60 Kort (990)1:02:09+30:2513:39
165Joni VirtanenH40 (1146)1:19:23+38:0010:25
168Ilari SuntioinenH10 (1337)33:40+16:2412:59
169Pasi LaaksonenH40 (1146)1:19:51+38:2810:28
212Pietari HyvärinenH40 (1146)1:36:51+55:2812:42
217Elias HaapalaOpen 3 (2726)53:59+27:2117:52
Senni MäättäläInskolning (2140)fullföljt
Julian TolkkinenInskolning (2140)fullföljt
Iida SuntioinenD11 (851)ej godkänd
Elsi PöllänenD20 (349)ej start
Marjut VarpulaD50 (838)ej start
Johanna KemppiOpen 5 (2438)ej start

Faaborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Caroline GjøtterupD21 Elit (365)1:25:49+25:368:33

Fagersta OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Maria BylundChallenge D 10 (268)1:03:12+4:048:33
11Edvin BerggrenH12 Kort (228)19:18+2:218:36
30Vanda KuthanovaOpen 4 (995)52:11+15:0711:45
31Christina EnglöfD55 Motion (356)57:33+21:5117:49
35Elof BackH80 (240)45:15+16:3415:49
39Marianne EinarssonD60 (365)47:49+17:1212:21
44Gun-Britt RosendahlD70 (252)1:12:22+40:3521:32
47Per NilssonH80 (240)1:06:13+37:3223:09
50Gurli BackD70 Kort (357)51:26+20:0218:10
63Carl-Erik BerglövH60 (671)52:13+17:419:39
75Lovisa BylundD10 (1269)33:17+11:2612:48
75Fredrik EricsonU1 (2187)23:25+6:219:52
103Marie BerggrenD40 Kort-2 (637)59:54+30:3714:13
117Niklas OlssonH40 Kort-2 (789)1:04:39+26:2210:02
128Lars-Åke BylundOpen 5 (2438)40:58+14:5413:10
144Per-Olof EinarssonH65 Kort (958)50:01+21:5313:03
146Lars WisellH65 Kort (958)50:20+22:1213:08
147Johan EricsonH40 Kort-1 (820)1:19:31+44:2112:55
166Thor NilssonH15 (929)1:20:46+51:5215:40
190Mats BackH45 Kort-2 (992)1:18:25+46:3914:39
191Ludvig BylundH13 (1083)1:02:23+39:5615:38
199Alex LindbergH16 (1024)1:29:54+59:4917:03

Falkenberg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Hanna VikströmOpen 1 (777)32:56+13:4113:13

Falkenbergs OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingela NelsénD60 Motion (303)39:3512:24
17Karl-Uno AnderssonH65 Motion (231)1:02:55+15:3516:46
17Ola WallnäsH21 Motion (406)1:06:15+17:279:16
18Joar AnderssonU1 (2187)19:55+2:518:24
24Daniel FrantzichChallenge H 10 (442)55:28+12:547:19
31Christer NelsénH65 Motion (231)1:10:10+22:5018:42
35Frida AnderssonD21-1 (652)1:01:06+11:468:22
37Karolina OlssonD21 Motion (510)59:12+14:5512:37
37Håkan HanssonH45 Kort-2 (992)41:32+9:467:45
42Rasmus BlockgrenH21-1 (853)1:15:26+19:537:27
48Eva GustafssonD35 (286)1:15:59+30:0912:14
55Sofie SöderblomD21-1 (652)1:05:50+16:309:01
56Fanny HanssonOpen 3 (2726)41:16+14:3813:39
64Rune EliassonH65 Kort (958)41:13+13:0510:45
75Ingmar ErikssonH75 (592)1:08:18+30:5517:44
76Anna BrodinD21-1 (652)1:08:39+19:199:24
79Albert GustavssonOpen 10 (422)1:16:49+47:4119:44
80Jacob VikströmH21-1 (853)1:26:30+30:578:33
82Emma BeskowD20 Elit (499)1:13:29+24:5910:35
89Åsa SöderblomD21-1 (652)1:11:50+22:309:50
91Matilda MartinssonD21-1 (652)1:13:11+23:5110:01
91Marcus ÅhlénH21 Kort-1 (1006)1:11:10+26:529:14
92Lennart BengtssonH21 Elit 2 (662)1:32:01+23:377:45
96Henrik BengtssonH21 Elit 2 (662)1:32:46+24:227:49
104Jesper NelsénH21-1 (853)1:31:10+35:379:01
115Ingvor JohanssonD55 (669)1:02:02+31:4416:01
117Albin AnderssonH21 Kort-1 (1006)1:17:23+33:0510:02
125Jonatan AnderssonH21-1 (853)1:38:04+42:319:41
128Johan HagströmH21 Kort-1 (1006)1:20:48+36:3010:29
131Sandra AnderssonD21 Kort-2 (742)1:21:26+44:0615:08
214Claes AnderssonH40 (1146)1:39:47+58:2413:05
219Zakarias HanssonOpen 7 (1692)47:38+27:2616:42
295Samuel HanssonOpen 5 (2438)51:44+25:4016:38
464Lena BengtssonOpen 3 (2726)1:20:15+53:3726:34
Pia AnderssonD60 Motion (303)ej godkänd
Göran SvenssonH50-2 (739)ej start
Isak SvenssonU2 (1872)ej start

Falköpings AIK OK

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Thomas HjertH60 Kort (990)36:34+4:508:02
10Anna-Carin MolinD60 Motion (303)47:24+7:4914:51
11Karin TorstenssonD45 Kort-2 (681)33:08+3:148:32
16Alfred PetterssonH15 (929)35:54+7:006:58
16Vera WallinD14 Kort (312)34:57+7:4012:34
17Ida WillénD21 Kort-1 (837)44:56+8:558:21
17Johanna HagströmD18 Elit (551)48:35+5:557:43
18Lukas MagnerfeltH14 Kort (375)31:31+11:1411:45
18Alva SonessonD15 (801)35:35+5:588:21
18Ing-Marie HjertD60 Kort (442)40:46+9:2512:12
19Ellen BlennowD15 (801)36:22+6:458:32
23Johanna PetersonD16 Kort (253)52:52+19:5914:31
34Pia SvenssonD60 (365)44:57+14:2011:36
35Mats JohnssonH45 Kort-2 (992)41:16+9:307:42
36Helena SonessonOpen 10 (422)50:32+21:2412:59
36Elin HerrmannOpen 12 (366)1:27:00+34:5011:19
39William HärströmH10 (1337)23:41+6:259:08
40Simon WiklundH18 (472)1:02:51+23:119:51
43Monica LaageD50 Motion (592)55:52+17:2115:25
45Julius WiklundH10 (1337)23:56+6:409:14
48Emia HjortD12 (1025)27:51+8:1810:18
53Vera PetterssonD13 (1017)35:33+9:319:45
54Stig JohanssonH65 (766)49:45+12:3410:24
55Tobias RehnholmH21 Kort-2 (1030)59:34+17:587:40
56Kristina SvenningD55 Motion (356)1:14:40+38:5823:06
56Karin HolmOpen 7 (1692)31:17+11:0510:58
57Elise JohanssonD60 Kort (442)52:23+21:0215:41
58Anki BlennowD45 Kort-2 (681)42:25+12:3110:55
59Erik LösethH50-2 (739)55:39+19:049:00
61Martin MagnerfeltOpen 7 (1692)31:57+11:4511:12
61Jonas NiklassonH45-1 (730)54:39+15:007:56
63Tilda WiklundChallenge D 5 (445)1:08:35+31:2111:55
63Elsa VilhelmssonOpen 7 (1692)32:03+11:5111:14
66Hanna SamuelssonD40 Motion (764)55:46+21:4414:29
66Alma VilhelmssonD15 (801)43:30+13:5310:12
67Stefan LaageH50 Motion (409)1:23:13+41:3015:36
68Magnus NiklassonH45-1 (730)55:42+16:038:05
69Jonas HagströmH50-2 (739)59:31+22:569:37
73Caroline HagströmD50 (838)42:56+14:2710:06
75Kristine SvenssonD21 Kort-1 (837)55:58+19:5710:24
77Henrik BalaguéH21 Kort-2 (1030)1:02:38+21:028:04
79Sofia HjortD35 Kort (631)53:01+24:0911:09
79Wilma MolinOpen 3 (2726)43:34+16:5614:25
79Anders SträngH45 Kort-2 (992)47:27+15:418:52
80John AnderssonChallenge H 10 (442)1:36:34+54:0012:45
81Rocío BalaguéD21 Motion (510)1:20:40+36:2317:11
83Evelina PetersonD18 (475)1:17:50+33:1914:18
84Kurt JohanssonH65 Kort (958)43:09+15:0111:15
84Jan SamuelssonOpen 8 (1300)45:35+16:2210:15
87Tindra HjortD16 (875)47:30+15:1410:43
92Håkan SonessonH40 Kort-2 (789)58:41+20:249:06
95Elsa SonessonD13 (1017)40:29+14:2711:07
95Patrik WallinH21 Kort-2 (1030)1:05:05+23:298:23
95Åsa TidquistD35 Kort (631)56:47+27:5511:57
96Lennart SibeckH65 (766)1:00:01+22:5012:33
111Tommy RoosH60 Kort (990)52:53+21:0911:37
124Hugo SamuelssonU1 (2187)26:02+8:5810:59
127Nina OlssonD45 Kort-2 (681)1:08:25+38:3117:37
131Sören WilhelmssonH50 Kort-2 (763)1:07:27+35:2213:45
137Oliver HammarH10 (1337)31:04+13:4811:59
139Rolf GabrielssonH70 Kort (920)46:33+21:5015:03
144Daniel HärströmH21 Kort-2 (1030)1:15:00+33:249:39
146Mikael PetersonH50 Kort-2 (763)1:18:35+46:3016:02
146Jan HjortH40 (1146)1:15:19+33:569:53
151Adam SamuelssonH10 (1337)32:24+15:0812:30
160Anna HammarD21 Kort-1 (837)1:22:12+46:1115:16
161Henrik PetterssonH45 Kort-2 (992)1:00:37+28:5111:19
167Lina AnderssonOpen 8 (1300)56:37+27:2412:45
172Jan ElfsbergH70 Kort (920)1:00:23+35:4019:32
183Emma LundgrenOpen 5 (2438)44:36+18:3214:20
233Hanna AnderssonOpen 7 (1692)49:53+29:4117:30
234Lova TidquistU2 (1872)41:08+20:5815:56
295Ludvig JohnssonU1 (2187)33:36+16:3214:10
314Cecilia SibeckOpen 7 (1692)1:19:38+59:2627:56
316Evelina HärströmOpen 5 (2438)52:58+26:5417:01
447Lena JohnssonOpen 3 (2726)1:16:41+50:0325:23
459Gösta HedegårdOpen 5 (2438)1:17:24+51:2024:53
464Annelie HedegårdOpen 5 (2438)1:18:00+51:5625:04
469Knut SvenningOpen 5 (2438)1:20:42+54:3825:56
Elias JohnssonInskolning (2140)fullföljt
Tindra MolinD11 (851)ej godkänd
Adam FredénH21-2 (800)ej godkänd
Jonas HjertH21-2 (800)ej godkänd
Vilma BlennowD18 Elit (551)ej start
Amanda BlennowD21-2 (671)ej start
Sara HagströmD21 Elit (365)ej start
Jan WiklundH45 Kort-2 (992)ej start
Magnus BlennowH50 Kort-2 (763)ej start

Falu IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Peter LindholmOpen 6 (571)1:15:34+31:3512:31

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Hilda SanderOpen 1 (777)28:03+8:4811:15

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
141Eva SkönsOpen 3 (2726)48:14+21:3615:58

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
446Kerstin SondellOpen 3 (2726)1:16:28+49:5025:19

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Jenny DanielssonOpen 5 (2438)36:59+10:5511:53

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
116Mattias WuopioOpen 5 (2438)40:21+14:1712:58

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
297Annika LundbergOpen 5 (2438)51:54+25:5016:41

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
436Banke AndersonOpen 5 (2438)1:10:24+44:2022:38

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
209Marit JobsOpen 7 (1692)46:44+26:3216:23

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
122Anders BjörkmanOpen 8 (1300)49:54+20:4111:14

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Rickard NoberiusOpen 9 (584)1:01:41+20:137:56

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Andreas LagerkvistOpen 10 (422)48:07+18:5912:22

Feidig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
445Janne Fossum MalmringOpen 5 (2438)1:12:55+46:5123:26

Fellingsbro GOIF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Lars JellvertH75 (592)48:50+11:2712:41
20Roland RohdeH65 Motion (231)1:03:53+16:3317:02
34Johnny ErixonH70 Motion (294)1:03:28+26:0519:20
37Lena JellvertD70 Motion (211)1:21:48+41:4730:11
106Åsa WikströmD45 Kort-2 (681)56:45+26:5114:37
152Mats HastadH60 Kort (990)59:22+27:3813:02
177Wilma WikströmU2 (1872)36:49+16:3914:16
189Veronica GustavssonD45 Motion (966)1:50:06+1:12:2729:40
195Gabriel ÖrtstamH11 (1108)41:55+27:2517:14
245Kajsa RymanU2 (1872)41:59+21:4916:16
311Wilma ForsbergU2 (1872)50:06+29:5619:25
319Ellen ÖrtstamOpen 3 (2726)1:04:38+38:0021:24
321Axel ÖrtstamOpen 3 (2726)1:04:39+38:0121:24
Linnea RymanOpen 3 (2726)ej godkänd

Fet OL

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Jane Karine HelmersenOpen 1 (777)31:20+12:0512:35
29Mathias BerganU2 (1872)26:05+5:5510:06
37Øyvind SolliH45-2 (713)51:37+11:127:28
39Sander H. RogndokkenH18 (472)1:02:49+23:099:50
41Tom BerganH40 Kort-1 (820)46:05+10:557:29
43Randi BudahlD45 Motion (966)50:34+12:5513:37
52Per-Jacob ØlstadOpen 9 (584)1:13:34+32:069:28
61Heidi TronbølD40 (496)56:20+21:3610:27
112Jarle RogndokkenOpen 5 (2438)40:16+14:1212:56
118Cecilie BerganD40 Motion (764)1:10:59+36:5718:26
131Øyvind HelmersenH50-1 (836)1:05:39+28:0710:35
140Tobias LiumU2 (1872)34:38+14:2813:25
155Ragnhild HelmersenD13 (1017)50:55+24:5313:59
180Andrea RogndokkenU2 (1872)37:00+16:5014:20
180Hege BakkeOpen 3 (2726)51:19+24:4116:59
263Andrine BerganU2 (1872)43:32+23:2216:52
Stella DalbergInskolning (2140)fullföljt
Sigmund Gustav ØlstadInskolning (2140)fullföljt
Sigmund BudahlOpen 5 (2438)ej godkänd
Asgeir LiumH40 Kort-1 (820)ej start
Wilma DalbergInskolning (2140)ej godkänd

FIF Hillerød

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Malte Kjær HemmingsenH16 (1024)35:56+5:516:49
72Betty FolinoD60 (365)1:45:29+1:14:5227:15
104Jens Høyer OlsenH70 (607)1:03:37+33:3515:54

Filipstads OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bert PerssonH80 Motion (49)1:03:10+21:2820:50
5Marie DahlgrenD45 Kort-1 (747)30:59+0:558:26
12David Wigh-DahlgrenU1 (2187)19:14+2:108:06
26Annelie WighD21 Motion (510)56:36+12:1912:04
36Anders Södersten-DahlgrenH35 Kort (1001)47:20+11:277:17
49Sven-Åke SvenssonH70 Motion (294)1:22:12+44:4925:03
51Lennart DahlgrenH50 Kort-2 (763)45:52+13:479:21
73Gunnar JohanssonH75 (592)1:07:48+30:2517:36
84Mats WilhelmssonH50-1 (836)55:08+17:368:53
88Malin LundinD21 Motion (510)1:26:04+41:4718:21
129Tim Wigh-DahlgrenH11 (1108)28:58+14:2811:55
175Markus SvenssonH21 Kort-2 (1030)1:27:58+46:2211:20
178Hjalmar WIlhelmssonH11 (1108)36:05+21:3514:50

Finspångs SOK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anders SvenssonH50 Motion (409)51:22+9:399:38
5Berit MartinssonD60 Motion (303)44:51+5:1614:03
5Carina LindmanD70 Kort (357)35:13+3:4912:26
5Anders JohanssonH40 Motion (456)58:18+2:539:21
6Anneli WiklundD40 Motion (764)42:20+8:1810:59
6Edvin WaldfeltOpen 3 (2726)29:24+2:469:44
14Oskar SvenssonH21-2 (800)1:05:22+7:416:29
15Eva GöhlD35 (286)52:41+6:518:29
16Sara WänströmD13 (1017)30:09+4:078:16
20Carin RosanderD21 Kort-1 (837)45:49+9:488:30
28Claes MartinssonH65 Kort (958)36:35+8:279:33
29Sara HillbomChallenge D 10 (268)1:16:34+17:2610:21
31Monika EstenbergerD50 Motion (592)52:49+14:1814:35
32Alice JohanssonD12 (1025)26:30+6:579:48
41Simon LundinH21 Elit 2 (662)1:21:12+12:486:50
42Linda WänströmD40 Motion (764)50:30+16:2813:07
48Eva-Britt HultquistD60 Kort (442)49:43+18:2214:53
51Joakim GustafssonH21 Kort-1 (1006)1:02:28+18:108:06
53Axel JohanssonOpen 11 (308)1:27:21+53:1915:34
53Elmer WaldfeltH12 (1032)21:25+6:388:44
54Olof EkmanH13 (1083)35:16+12:498:50
58Evelin GummessonD12 (1025)29:09+9:3610:47
59Johan LindmanH18 Elit 2 (534)1:00:18+15:318:13
63Henrik GöhlH40 (1146)59:18+17:557:46
65Britten PerssonD70 Kort (357)1:08:16+36:5224:07
73Elias AxelssonH16 (1024)40:16+10:117:38
88Malin AxOpen 6 (571)1:28:07+44:0814:36
89Lena RosanderD55 (669)51:25+21:0713:17
97Mats RosanderH55 (967)52:59+18:409:00
102Thorsten SvenssonH16 (1024)44:09+14:048:22
104Lena LindmanD45 (859)52:29+19:5410:46
105Gunnel SundbergD50 (838)49:47+21:1811:42
106Jensine SvenssonD13 (1017)42:17+16:1511:36
109Johan WänströmH45-2 (713)1:06:44+26:199:39
109David AxelssonH20 Elit (617)1:48:51+48:0610:34
114Mats EkmanH45 Kort-2 (992)51:49+20:039:41
115Anders AxelssonH50 Kort-1 (778)1:03:57+29:2912:56
117Therese EkmanD16 (875)53:56+21:4012:10
128Moa GöhlD10 (1269)38:19+16:2814:44
129Jesper WaldfeltH40 Kort-2 (789)1:06:23+28:0610:18
134Alicia GummessonD15 (801)1:02:17+32:4014:37
139Kenneth SvenssonOpen 8 (1300)52:34+23:2111:50
139Jensine JohanssonOpen 3 (2726)48:04+21:2615:54
155AnneMarie VindD45 Motion (966)1:22:34+44:5522:15
155Marcus RosanderOpen 1 (777)58:24+39:0923:27
172Johan FridströmH45 Kort-2 (992)1:03:22+31:3611:50
173Melker WaldfeltH10 (1337)34:11+16:5513:11
181Lise-Lott GummessonOpen 3 (2726)51:22+24:4417:00
187Hans GummessonOpen 3 (2726)51:39+25:0117:06
234Ella JohanssonU1 (2187)30:53+13:4913:01
Malin GöhlInskolning (2140)fullföljt
Per LindmanH20 Elit (617)ej godkänd
Noak SanderbergH20 (281)ej start
Alexander WiklundH20 Elit (617)ej start
Sebastian SvenssonH20 (281)ej start
Martin Hillbom H15 (929)ej start
Bertil SenestadH65 (766)ej start
Helena WaldfeltOpen 3 (2726)ej start

Fjärås AIK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Inger LindholmD65 (320)41:38+3:1711:04
11Adam OdénH45 Motion (509)49:54+11:469:28
20Wilma HagmanOpen 1 (777)29:49+10:3411:58
37Ulrika OdénD45 Motion (966)48:49+11:1013:09
40Göran OlofssonH75 (592)54:22+16:5914:07
42Ella PerssonOpen 1 (777)34:42+15:2713:56
43Bo MelinH65 Motion (231)2:34:28+1:47:0841:11
48Stefan PetterssonChallenge H 10 (442)1:03:03+20:298:19
57Victor HagmanOpen 2 (501)59:31+31:4216:26
59Frida OdénD10 (1269)30:44+8:5311:49
60Helena PerssonOpen 2 (501)59:59+32:1016:34
62Johanna MelinOpen 4 (995)1:01:08+24:0413:46
63Per-Johan PerssonH50 Motion (409)1:20:25+38:4215:05
67Roger IvarssonOpen 9 (584)1:22:25+40:5710:36
91Magnus HagmanH45 Motion (509)1:31:36+53:2817:22
91Anna HagmanD45 Motion (966)59:56+22:1716:09
95Torbjörn HalvarssonH55 (967)52:42+18:238:57
105Susanne JohanssonD50 (838)49:47+21:1811:42
120Hugo DavidssonU2 (1872)33:03+12:5312:48
129Karin ElofssonD21-1 (652)1:34:25+45:0512:56
134Linnea CarlingD55 (669)1:54:44+1:24:2629:38
151Fabian OdénH13 (1083)49:59+27:3212:31
161Fredrik ElofssonH21-1 (853)2:10:12+1:14:3912:52
163Birgitta MelinOpen 1 (777)1:03:55+44:4025:40
218Erik KöllerströmH40 (1146)1:44:21+1:02:5813:41
222Kristian DavidssonOpen 5 (2438)47:13+21:0915:10
250Daniel SundhOpen 5 (2438)48:50+22:4615:42
463Inger PerssonOpen 3 (2726)1:20:09+53:3126:32

FK Boken

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ronny PalmH70 Motion (294)41:14+3:5112:34
6Birgit PalmD70 Kort (357)36:18+4:5412:49
7Frida PalmD40 Kort-1 (655)32:56+4:137:23
13Simon HardenH16 (1024)32:21+2:166:08
14Marita PusaD70 Motion (211)56:16+16:1520:45
21Inge PerssonH70 (607)39:58+9:569:59
40Håkan PalmH45-1 (730)50:15+10:367:18
44Kerstin AnderssonD55 Motion (356)1:03:18+27:3619:35
44Sofia PalmD14 (924)37:14+11:219:52
48Alice JohanssonD10 (1269)30:12+8:2111:36
52Erik JohanssonH13 (1083)34:49+12:228:43
54Emmy PalmD12 (1025)28:52+9:1910:41
59Peter LarssonH50 Kort-1 (778)49:58+15:3010:06
63Eva Marie AnderssonD55 Motion (356)1:25:47+50:0526:33
69Catarina HardenD40 Kort-1 (655)46:45+18:0210:28
76Rebecca HardenD14 (924)40:19+14:2610:41
87Fredrik HansenOpen 9 (584)1:33:29+52:0112:01
88Adrian HardenH45 Motion (509)1:26:41+48:3316:26
91Eva WildmarkOpen 3 (2726)44:13+17:3514:38
95Peter HussH45 Motion (509)1:36:56+58:4818:23
100Jan-I NygrenH50 Kort-1 (778)58:28+24:0011:50
101Dan JohanssonH45 Kort-1 (980)49:42+15:359:22
109Magnus LarsenH45-1 (730)1:03:44+24:059:15
109Josefina BerglundD40 Kort-1 (655)58:53+30:1013:12
110Cecilia WidénD21 Kort-1 (837)1:02:04+26:0311:32
114Helena SvenssonD45 Kort-2 (681)1:00:45+30:5115:39
122Leif-Åke AnderssonH60 (671)1:18:04+43:3214:25
139Sören AnderssonH50 Kort-1 (778)1:12:36+38:0814:41
149Krister ÖsterbladH50 Kort-1 (778)1:21:08+46:4016:25
167Evy ÖsterbladOpen 4 (995)1:27:19+50:1519:39
184Klara PalmU2 (1872)37:11+17:0114:24
187Mikael WidénH35 Kort (1001)1:27:24+51:3113:28
422Erika ArnessonOpen 3 (2726)1:14:25+47:4724:38

FK Finn

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ove KroksmyrH80 Motion (49)1:09:45+28:0323:01
9Sara EliassonD21 Motion (510)51:05+6:4810:53
10Bengt-Åke JonassonH50 Motion (409)53:26+11:4310:01
11Erik KindlundhOpen 10 (422)39:57+10:4910:16
13Johan JonassonChallenge H 5 (390)41:00+6:557:13
23Lucian SemeniucH35 Kort (1001)45:09+9:166:57
43Karin CarlssonD60 Motion (303)1:09:01+29:2621:38
53Björn EliassonChallenge H 5 (390)50:39+16:348:55
64Lotten KindlundhD16 (875)44:19+12:0310:00
66Håkan KarlssonH45 Kort-1 (980)45:05+10:588:30
71Martin AnderssonH35 Kort (1001)54:39+18:468:25
74Frans SvenssonH35 Kort (1001)55:06+19:138:29
74Anneli KarlssonD50 (838)42:57+14:2810:06
76Martin GummessonH35 Kort (1001)55:18+19:258:31
87Rolf HallbergH75 (592)1:14:06+36:4319:14
90Hugo MartinssonH11 (1108)24:51+10:2110:13
102Bernt-Ove KarlssonH65 Kort (958)45:35+17:2711:54
105Caroline LagessonD21 Kort-2 (742)1:09:23+32:0312:53
117Anton KarlssonH11 (1108)27:52+13:2211:28
119Fredrika KindlundhD13 (1017)43:58+17:5612:04
155Jan-Ola MartinssonOpen 5 (2438)42:32+16:2813:40
168Carl SvenssonH35 Kort (1001)1:15:07+39:1411:34
208Philip MartinssonH13 (1083)1:21:26+58:5920:24
236Albert SvenssonH10 (1337)48:53+31:3718:52
247Alva SvenssonU1 (2187)31:16+14:1213:11
293Caroline PerssonOpen 5 (2438)51:26+25:2216:32
349Christel TelanderssonOpen 5 (2438)55:41+29:3717:54
Sixten EliassonInskolning (2140)fullföljt
Julius KindlundhH18 (472)ej start

FK Friskus-Varberg

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bernice AntonssonD80 (39)37:4915:11
2Emma LindénD35 (286)46:33+0:437:29
13Lotta EliassonOpen 2 (501)41:08+13:1911:21
15Gösta ErikssonH65 Kort (958)34:16+6:088:56
18Rolf OlofssonOpen 10 (422)42:21+13:1310:53
33Bengt JohanssonH50-2 (739)49:49+13:148:03
38Anna LundqvistD12 Kort (249)38:42+20:0916:15
48Olle JosarpH18 Elit (573)54:09+11:057:03
52Carina AnderssonD50 (838)39:07+10:389:12
54Malin JohanssonD45 Kort-2 (681)41:52+11:5810:47
56Johan HjertströmH50 Motion (409)1:16:02+34:1914:15
57Eva ErikssonD65 Kort (470)52:22+18:1016:40
57Lova JohanssonD10 (1269)30:35+8:4411:45
59Sara JosarpD20 (349)1:31:07+46:0816:11
61Tim JohanssonH16 (1024)38:31+8:267:18
65Åsa JosarpD45 Kort-2 (681)43:37+13:4311:14
65Alex JohanssonH13 (1083)36:19+13:529:06
66Annika BechtelD40 Kort-2 (637)47:12+17:5511:12
83Lena EliassonD40 Motion (764)59:11+25:0915:22
89Cecilia EricssonD40 Motion (764)1:00:39+26:3715:45
91Jimmy HäggH40 Kort-1 (820)58:50+23:409:33
98Lovisa EliassonD10 (1269)35:24+13:3313:36
98Ester EricssonD11 (851)32:55+16:1213:16
103Noah BechtelH15 (929)53:52+24:5810:27
108Axel BechtelH13 (1083)43:29+21:0210:53
109Mattias EricssonOpen 5 (2438)40:02+13:5812:52
115Thomas JosarpH45 Kort-2 (992)52:02+20:169:43
118Elvira WildheimD16 (875)54:08+21:5212:13
118Gert WildheimH45-2 (713)1:12:11+31:4610:26
121Gerd OlofssonOpen 1 (777)48:19+29:0419:24
121Elsa EricssonD15 (801)56:02+26:2513:09
125Anders GustafssonH45-2 (713)1:15:35+35:1010:56
125Pia HjertströmD45 Kort-2 (681)1:05:40+35:4616:55
138Magnus EliassonH40 Kort-1 (820)1:14:40+39:3012:08
142Emma EliassonD13 (1017)48:00+21:5813:11
143Hanna CarlqvistD15 (801)1:11:43+42:0616:50
150Henrik BechtelH40 Kort-1 (820)1:20:07+44:5713:01
156Fredrik CarlqvistH45 Kort-2 (992)59:37+27:5111:08
157Mats EliassonH40 Kort-1 (820)1:28:37+53:2714:24
173Melwin WildheimH12 (1032)40:13+25:2616:24
186Alice CarlqvistD10 (1269)46:33+24:4217:54
187Karl RundbergH21 Kort-1 (1006)1:49:44+1:05:2614:15
195Filip CarlqvistH12 (1032)1:04:31+49:4426:19
200Emy HjertströmD10 (1269)50:05+28:1419:15
210Ann-Kristin RundbergOpen 7 (1692)46:49+26:3716:25
Maja EliassonInskolning (2140)fullföljt
Alf B JohanssonH60 (671)ej godkänd

FK Göingarna

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hjalmar AxelssonH10 (1337)18:49+1:337:15
12Anna PerssonD21 Elit 2 (180)1:14:48+13:488:49
15Jesper HåkanssonH40 (1146)49:05+7:426:26
22Johan LindgårdH35 Motion (153)1:27:29+41:3314:09
22Svante SelinH11 (1108)19:16+4:467:55
25Edvin Selin