Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hässleholms OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Linnea RydlundD12 (1025)24:07+4:348:55
14Nellie RydlundD14 (924)32:09+6:168:31
17Roger SvenssonH45 Motion (509)51:16+13:089:43
22Emmy HelmerssonD18 Elit 2 (265)1:02:54+11:3510:34
26Annika EngelD50 Kort (901)32:07+7:509:49
36Britt ÅkessonD65 Motion (243)1:37:18+44:4631:05
41Åke OlssonH70 (607)45:08+15:0611:17
42Andreas PernetunH45 Motion (509)1:02:32+24:2411:51
47Eva EskilssonD70 Kort (357)49:52+18:2817:37
47Edvin SidemyrH14 Kort (375)46:18+26:0117:16
52Robin WibergH14 Kort (375)47:56+27:3917:53
59Cecilia SvenssonD45 Motion (966)52:47+15:0814:13
63Emelie AnderssonD21 Kort-1 (837)52:53+16:529:49
63Lars HallabroH50-2 (739)56:51+20:169:11
79Maria HelmerssonD40 Kort-1 (655)49:03+20:2010:59
82Ludvig HallabroH16 (1024)41:21+11:167:50
86Hans LarssonH65 Kort (958)43:25+15:1711:20
88Yvonne AnderssonD55 Kort (582)48:51+20:5215:33
90Carina RydlundD45 (859)49:56+17:2110:15
90Erika BjörckD40 Kort-1 (655)50:43+22:0011:22
97Jan KarlssonOpen 8 (1300)47:22+18:0910:40
98Helena KristianssonD45 Kort-2 (681)52:59+23:0513:39
100Simon BjörckH12 (1032)26:03+11:1610:37
101Per AndénH50 Kort-1 (778)58:41+24:1311:52
102Mia HallabroD45 Motion (966)1:03:41+26:0217:09
105Nils HelmerssonH45-1 (730)1:02:07+22:289:01
105Tomas NilssonH50-2 (739)1:12:15+35:4011:41
114Eleonore BjerstedtD21 Kort-1 (837)1:02:33+26:3211:37
114Simon EngelH21-1 (853)1:34:03+38:309:18
117Erik NordqvistH21 Kort-2 (1030)1:08:55+27:198:52
122Anton SvenssonH15 (929)59:24+30:3011:32
141Clara SvenssonD10 (1269)39:07+17:1615:02
147Maria PernetunOpen 4 (995)1:19:10+42:0617:49
154Matts AnderssonH55 Kort (872)58:59+27:1112:37
158Connie RoslundH65 Kort (958)52:41+24:3313:45
169Marie KempffOpen 1 (777)1:06:02+46:4726:31
171Ludvig PernetunOpen 4 (995)1:30:11+53:0720:18
175Anders NilssonOpen 7 (1692)42:27+22:1514:53
180Joel BjerstedtH35 Kort (1001)1:21:44+45:5112:35
185Carl PernetunH13 (1083)59:59+37:3215:02
210Amanda WibergD10 (1269)53:50+31:5920:42
213Noah PernetunH13 (1083)1:41:34+1:19:0725:27
222Daniel KempffOpen 7 (1692)47:58+27:4616:49
271Klas  WibergOpen 3 (2726)59:24+32:4619:40
359Eva WibergOpen 3 (2726)1:08:26+41:4822:39
486Helen SidemyrOpen 3 (2726)1:26:09+59:3128:31
Ivar HelmerssonH13 (1083)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser