Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Strängnäs-Malmby OL

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Karin GustafssonD65 (320)40:19+1:5810:43
6Anna FolkegårdD50 (838)31:47+3:187:28
25Oscar KarlssonOpen 10 (422)45:59+16:5111:49
26Lisa ErikssonD18 (475)57:19+12:4810:32
28Gullan AnderssonD65 (320)48:24+10:0312:52
35Anton SundinH21-2 (800)1:13:08+15:277:15Ladda ner rutt i gpx-format
35Sixten WallinU2 (1872)26:34+6:2410:17
36Kerstin Alneberg StenssonD60 Kort (442)46:02+14:4113:46
38Magnus AxelssonH50-1 (836)48:27+10:557:48
39Lotta StenströmD50 (838)37:41+9:128:52
47Marie GreenD50 Kort (901)34:05+9:4810:25
52Hanna LundströmOpen 1 (777)36:16+17:0114:33
53Susanne SöderholmD50 (838)39:16+10:479:14
60Pontus ErikssonH50-1 (836)52:01+14:298:23
63Dag SundinH55 Kort (872)43:06+11:189:13
63Ingrid Elisabet FyreboD65 (320)1:36:12+57:5125:35
64Klaus ElvelindH45 Motion (509)1:10:02+31:5413:17
64Hampus NyholmH14 (1160)33:39+9:498:26
71Linda SternerD21 Kort-2 (742)57:51+20:3110:45
82Alexander GarinH18 (472)1:34:32+54:5214:49
86Birgitta PåledalD65 Kort (470)1:07:44+33:3221:34
88Christer ÖstlundH50-1 (836)56:07+18:359:03
90Åsa ElvelindD45 Kort-1 (747)48:46+18:4213:17
111Centh PåledalH65 Kort (958)46:14+18:0612:04
121Katarina AnkarlingD40 Kort-1 (655)1:03:13+34:3014:10
121Kajsa WallinD10 (1269)37:43+15:5214:30
121Jan-Erik AnderssonH50-1 (836)1:03:21+25:4910:13
130Sara LagermanD14 (924)51:05+25:1213:32
131Åke HuleforsH60 Kort (990)54:59+23:1512:05
137Madeleine GreenD21 Kort-2 (742)1:28:06+50:4616:22
149Märta WredeOpen 1 (777)55:21+36:0622:13
149Thilia ÖstlundOpen 1 (777)55:21+36:0622:13
158Bo AnderssonH60 Kort (990)1:00:22+28:3813:16
173Sara AnkarlingD14 (924)1:10:07+44:1418:35
175Folke HolmgrenH70 Kort (920)1:01:04+36:2119:45
185Christofher RamströmH21 Kort-1 (1006)1:47:33+1:03:1513:58
201Erik JonssonH14 (1160)52:52+29:0213:14
215Gunilla KarlssonOpen 3 (2726)53:49+27:1117:49
357Ellinor KarlssonOpen 5 (2438)56:23+30:1918:07
Magnus SternerH35 Kort (1001)ej godkänd
Thomas PetterssonH55 (967)ej start
Anna ErikssonD18 (475)ej start
Maja ErikssonD14 (924)ej start
Elisabeth HuleforsOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser