Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Njudung

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tom FalenOpen 12 (366)54:39+2:297:06
3Gustav RibbholmH14 Kort (375)22:56+2:398:33
4Axel RibbholmOpen 3 (2726)29:16+2:389:41
6Fredrik NilssonOpen 12 (366)1:01:55+9:458:03
13Marina NilssonD35 Motion (351)48:23+14:3212:07
14Karl PetersénH14 (1160)27:40+3:506:56
15Dennis GustafssonOpen 12 (366)1:14:01+21:519:38
16Tomas PetersénOpen 12 (366)1:14:02+21:529:38
18Per SundlingOpen 4 (995)49:41+12:3711:11
19Clas LöfqvistH50 Kort-2 (763)40:55+8:508:21
20Emma RosénD21 Kort-2 (742)47:59+10:398:55
23Albin TollH15 (929)37:14+8:207:13
23Mio PalmgrenH12 Kort (228)24:21+7:2410:52
24Amanda KarmetunD14 (924)34:36+8:439:10
30Per FranssonH50-1 (836)47:05+9:337:35
31Bo HultgrenOpen 7 (1692)29:20+9:0810:17
31Jan-Ola KarlssonH60 (671)45:26+10:548:23
32Hans FranssonH40 Kort-1 (820)45:07+9:577:20
36Thomas ElofssonOpen 7 (1692)29:42+9:3010:25
45Alexander GustavssonH12 (1032)20:57+6:108:33
46Oscar HultgrenH13 (1083)33:48+11:218:28
47Bengt HesslekransH50-1 (836)49:47+12:158:01
48Marina JohanssonD45 (859)45:09+12:349:16
49Magnus SchillerOpen 7 (1692)30:56+10:4410:51
54Maria SundbergD40 Kort-2 (637)44:49+15:3210:38
55Stefan JennerstrandChallenge H 10 (442)1:07:42+25:088:56
60Felicia GustafssonD10 (1269)30:49+8:5811:51
62Ulf SvenssonH60 (671)52:10+17:389:38
70Ulrika RibbholmD45 Motion (966)55:11+17:3214:52
73Dennis TollH45-2 (713)59:17+18:528:34
80Maria PetterssonOpen 3 (2726)43:38+17:0014:26
87Isak FranssonH13 (1083)40:42+18:1510:12
89Christina SternerD50 (838)46:17+17:4810:53
93Lovisa LjungD21 Kort-2 (742)1:02:25+25:0511:36
97Anders PeterssonH45-2 (713)1:03:41+23:169:12
98Eric LöfqvistH18 Elit 2 (534)1:14:25+29:3810:09
105Ellen TollD12 (1025)33:47+14:1412:30
105Joakim KarmetunH40 (1146)1:05:09+23:468:32
107Cecilia KarmetunD40 Kort-2 (637)1:02:19+33:0214:48
108Sara RosénOpen 5 (2438)39:58+13:5412:51
110Marianne RosgrenD55 (669)58:24+28:0615:05
111Elin JennerstrandD14 (924)46:16+20:2312:16
127Olle PetersénH11 (1108)28:44+14:1411:49
130Lia FranssonU2 (1872)33:54+13:4413:08
134Anette Von HaugwitzOpen 5 (2438)41:26+15:2213:19
140Filip JennerstrandH13 (1083)48:25+25:5812:08
141Wilhelm KarmetunH10 (1337)31:49+14:3312:17
153Edvin SchillerH15 (929)1:12:41+43:4714:06
155Stella NilssonU1 (2187)27:35+10:3111:38
164Melker ElofssonH15 (929)1:20:07+51:1315:33
178Cecilia ElofssonOpen 3 (2726)51:03+24:2516:54
227Sören RobertssonOpen 3 (2726)55:06+28:2818:14
235Frida SchillerOpen 3 (2726)55:35+28:5718:24
242Sofie SchillerOpen 3 (2726)56:02+29:2418:33
246Lotta PetersénOpen 3 (2726)56:27+29:4918:41
266Kjell RosgrenOpen 3 (2726)58:42+32:0419:26
268Lars RibbholmOpen 7 (1692)56:37+36:2519:51
284Edwin SundlingU2 (1872)46:29+26:1918:01
289Alicia NilssonU2 (1872)46:47+26:3718:07
292Ebba SundlingU1 (2187)33:24+16:2014:05
361Martina SundlingOpen 3 (2726)1:08:34+41:5622:42
390Theo ElofssonU1 (2187)41:36+24:3217:33
405Linn PalmgrenU1 (2187)43:58+26:5418:33
Ulrika FranssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Kristina JennerstrandOpen 4 (995)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser