Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Rånäs OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bente HenrikssonD45 Motion (966)41:28+3:4911:10
13Hugo ÖrtlundH10 (1337)19:26+2:107:30
20Björn NilssonOpen 10 (422)43:22+14:1411:08
31Sara BergquistD21 Motion (510)57:10+12:5312:11
39Lena JohnssonD65 Kort (470)47:11+12:5915:01
40Daniel MatseniusOpen 2 (501)51:04+23:1514:06
42Eddie BjärrenholtH55 Kort (872)40:06+8:188:35
44Evelina RostöD21 Motion (510)1:03:36+19:1913:33
45Jesper HenrikssonH45 Motion (509)1:03:58+25:5012:08
45Henrik SundblomOpen 7 (1692)30:46+10:3410:47
45Marica TynellD45 Kort-2 (681)40:18+10:2410:23
49Monica OhlinD60 Kort (442)49:51+18:3014:55
52Hannah ÖrtlundD14 Kort (312)55:48+28:3120:04
55Anna JanssonD35 Kort (631)46:57+18:059:53
55Hans OhlinH60 (671)50:33+16:019:20
56Christina OhlinD60 Kort (442)52:13+20:5215:38
61Beata LarssonD20 (349)1:41:17+56:1817:59
62John LarssonH18 Elit (573)55:38+12:347:14
64Mattias ÖrtlundH40 Motion (456)1:23:55+28:3013:28
66Fanny RostöD20 (349)1:45:07+1:00:0818:40
67Lena Nyström-NilssonD65 Kort (470)55:43+21:3117:44
67Oskar SundblomH14 (1160)33:49+9:598:28
71Gunnar ÅhlénH40 Kort-1 (820)53:40+18:308:43
80Daniel BernhedH40 Kort-1 (820)55:23+20:139:00
82Lars OhlinH60 (671)57:48+23:1610:41
83Ulrika LarssonOpen 3 (2726)43:57+17:1914:33
86Agneta KarlssonD50 Kort (901)39:11+14:5411:58
102Roger TynellOpen 7 (1692)36:30+16:1812:48
104Simon BohmanH21-2 (800)1:31:55+34:149:07
109Thord AnderssonH75 (592)1:33:05+55:4224:10
110Håkan RostöH50 Kort-2 (763)57:51+25:4611:48
115Monica RostöD50 Kort (901)44:21+20:0413:33
115Magnus BergströmH50 Kort-2 (763)58:55+26:5012:01
116Boris AnderssonH70 Kort (920)42:39+17:5613:48
119Leif AnderssonH50 Kort-2 (763)1:00:05+28:0012:15
119Joel BohmanH21 Kort-1 (1006)1:17:53+33:3510:06
142Kevin BernhedH10 (1337)31:54+14:3812:18
165Malin JanssonD21 Kort-1 (837)1:33:05+57:0417:18
189Leif Erik  KarlssonH65 Kort (958)1:09:25+41:1718:07
190Rasmus RostöH21 Kort-1 (1006)1:56:18+1:12:0015:06
192Carl HenrikssonH14 (1160)50:42+26:5212:42
193Per-Erik NyströmH60 Kort (990)1:37:17+1:05:3321:22
197Emil HåsteenH21 Kort-1 (1006)2:03:06+1:18:4815:59
234Eric HenrikssonH10 (1337)45:59+28:4317:45
265Else-Britt AnderssonOpen 7 (1692)56:27+36:1519:48
409Robin BernhedU1 (2187)44:32+27:2818:47
Jacob HenrikssonH12 (1032)ej godkänd
Alva SundblomD12 (1025)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser