Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

128 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna SanderiD21 Elit 2 (180)1:01:007:11
1Birgitta ThunellD75 (210)32:5410:26
1Martin JohnssonH40 Kort-1 (820)35:105:43
2Alexandra VejedalD21 Kort-1 (837)36:04+0:036:42
2Emma DahlstedtD40 Kort-2 (637)31:06+1:497:23
2Hans Olof AmblieH35 Kort (1001)38:10+2:175:52
3Sofia TörnqvistD21-2 (671)50:32+1:347:04
3Anders HedmanH35 Kort (1001)38:48+2:555:58
3Erik Ivarsson SandbergH21 Kort-1 (1006)45:39+1:215:55
6Ebba GanslandtD18 (475)47:55+3:248:48
6Ebba EngmanOpen 1 (777)26:04+6:4910:28
6Vincent WidlundU2 (1872)21:55+1:458:29
6Petter BodingH17-20 Kort (293)43:26+9:427:45
7Emma TarandiD35 Kort (631)34:59+6:077:21
8Solveig SpångbergD80 (39)1:18:11+40:2231:23
8Christian HjalmarssonH21-1 (853)1:07:05+11:326:38
9Frida BakkmanD21-2 (671)54:03+5:057:33
10Daniel WendeliusH16 Kort (197)41:11+6:2610:46
10Martin LarboH40 (1146)47:44+6:216:15
12Julia RajanD16 (875)35:21+3:057:58
13Britt-Louise EdlundD60 Motion (303)48:05+8:3015:04
14Andreas EdlundH35 (318)53:37+6:516:42
15Ida WikströmD35 Kort (631)37:32+8:407:54
15Linus KajsajunttiH35 Kort (1001)43:11+7:186:39
16Clara Olsson KihlborgD16 Kort (253)46:58+14:0512:54
16Sofia AdolfssonD21-2 (671)57:07+8:097:59
17Annica GustafssonD21 Elit (365)1:13:07+12:547:17
19Mattias JohanssonH35 Kort (1001)43:52+7:596:45
19Alice HugossonD21 Elit (365)1:14:13+14:007:24
20Elisabeth HanssonD21-2 (671)58:13+9:158:08
20Mia LiljaD45 Kort-1 (747)35:08+5:049:34
22Erik WretöH16 Kort (197)52:14+17:2913:40
24Hector HainesH21 Elit (372)1:21:48+10:086:01
24Antonio SeriniH35 Kort (1001)45:38+9:457:01
25Hans TarandiH55 (967)42:38+8:197:15
25Magnus RajanH50 Kort-1 (778)41:44+7:168:26
26Mattias PernebyOpen 8 (1300)38:40+9:278:42
27Mikael JanssonH35 Kort (1001)45:49+9:567:03
28Helena GanslandtD45 Motion (966)47:06+9:2712:41
29Lovisa KihlborgD45 Motion (966)47:08+9:2912:42
29Stig ThunellH50 Kort-1 (778)42:18+7:508:33
32Ingemar StenbeckH45-1 (730)49:28+9:497:11
34Simon SchusterH18 Elit (573)51:24+8:206:41
35Nina KarlssonOpen 5 (2438)34:19+8:1511:02
36Mattias GanslandtChallenge H 10 (442)59:10+16:367:48
37Susanne CurmanD45 Kort-1 (747)39:14+9:1010:41
40Daniel BoströmOpen 9 (584)1:10:08+28:409:01
43Jutta JussilaD20 Elit (499)1:00:40+12:108:44
45Evelyn WendeliusD18 Elit 2 (265)1:19:09+27:5013:18
45Jonatan GraversenH15 (929)43:03+14:098:21
46Maja LiljaD11 (851)26:19+9:3610:36
47Lisa ThunellD13 (1017)34:54+8:529:35
50Ulric CarlssonH65 Kort (958)39:45+11:3710:22
51Iris VallstenD60 Motion (303)1:21:08+41:3325:26
51Håkan WidlundOpen 4 (995)58:42+21:3813:13
51Helena KarlssonD21 Elit (365)1:23:11+22:588:18
52Annica JanssonD45 (859)45:32+12:579:20
52Henrik SandénH21 Kort-2 (1030)58:25+16:497:31
53Mia HillerhagD55 (669)43:55+13:3711:20
53Emma BjessmoD21 Elit (365)1:24:55+24:428:28
53Mattias GanslandtOpen 8 (1300)42:25+13:129:33
59Anders CarlssonH21 Elit (372)1:34:04+22:246:56
60Karin HedmanD21 Kort-1 (837)52:25+16:249:44
63Magnus BjärnlidOpen 10 (422)1:04:46+35:3816:38
63Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Elit 2 (662)1:24:33+16:097:07
64Anita RahmqvistD55 Motion (356)1:26:49+51:0726:52
65Mandus EngmanH40 Kort-1 (820)52:13+17:038:29
70Wilhelm Von FrenckellChallenge H 10 (442)1:15:58+33:2410:02
71Klara GraversenD12 (1025)30:23+10:5011:15
71Niina HulkkonenD21 Elit (365)2:07:09+1:06:5612:41
72Karolina BjärnlidD18 (475)1:10:53+26:2213:01
74Pär LiljaH40 (1146)1:00:51+19:287:59
75Lukas WernerH14 (1160)34:13+10:238:34
76Martin TerryH40 Kort-1 (820)54:25+19:158:50
76Anneli SalomonssonD40 Kort-2 (637)49:32+20:1511:45
81Anna KarlqvistD40 (496)1:04:32+29:4811:58
82Elin JarlemarkD18 Elit (551)59:57+17:179:31
88Amelie RajanD14 (924)43:00+17:0711:24
88Björn LovangH45 Kort-1 (980)48:12+14:059:05
92Lars-Gunnar FalkH60 Kort (990)48:56+17:1210:45
93Karin RahmqvistD21-2 (671)1:15:33+26:3510:33
99Rune GraversenH45-1 (730)1:01:09+21:308:53
100Thomas FuruheimH21 Kort-1 (1006)1:13:04+28:469:29
101Joel SanderiH21 Kort-1 (1006)1:13:27+29:099:32
104Jari PöyhönenH55 (967)54:32+20:139:16
105Per DambergH45 Kort-1 (980)50:12+16:059:28
108Anna FuruheimD21 Kort-1 (837)1:01:52+25:5111:29
108Agnes DambergD13 (1017)42:36+16:3411:42
108Sixten HillerhagH20 Elit (617)1:47:25+46:4010:26
111Charlotta DambergOpen 1 (777)45:12+25:5718:09
117Christina PernebyD50 (838)53:03+24:3412:28
118Signe HillerhagD13 (1017)43:57+17:5512:04
119Elin RahmqvistD21-2 (671)1:29:52+40:5412:34
119Jeanette JarlemarkOpen 4 (995)1:12:34+35:3016:20
120Carina WidlundD45 Kort-1 (747)56:53+26:4915:29
124Jennifer WendeliusD21 Kort-1 (837)1:03:55+27:5411:52
125Patrik WendeliusH50-2 (739)1:19:46+43:1112:54
143Waldemar Von FrenckellH14 (1160)41:26+17:3610:23
145Anders RahmqvistH55 Kort (872)56:15+24:2712:02
153Jonathan BlomlöfH13 (1083)50:17+27:5012:36
155Henrik BodingH55 (967)1:05:01+30:4211:03
162Ludvig JarlemarkH14 (1160)43:35+19:4510:55
170Anneli WendeliusD45 (859)1:33:16+1:00:4119:09
174Fredrik SundströmH45 Kort-1 (980)1:08:15+34:0812:52
174Anders WidlundH14 (1160)45:43+21:5311:27
181Ann-Carol WallgrenD45 Motion (966)1:36:58+59:1926:08
181Robert Olsson KihlborgH14 (1160)47:15+23:2511:50
191Ebba LotsanderD13 (1017)1:12:21+46:1919:52
210Simon LiljaH14 (1160)55:29+31:3913:54
217Tomas TapperOpen 8 (1300)1:10:47+41:3415:56
234Lotta TapperOpen 8 (1300)1:22:58+53:4518:41
241Isabella TapperOpen 8 (1300)1:36:57+1:07:4421:50
250Ebba FrendeliusU1 (2187)31:22+14:1813:14
251Helena GanslandtOpen 7 (1692)52:07+31:5518:17
286Mira VejedalU1 (2187)33:08+16:0413:58
316Siri KihlborgU1 (2187)35:07+18:0314:49
337Lukas TarandiU1 (2187)35:52+18:4815:08
447Helene SwartzOpen 5 (2438)1:14:47+48:4324:02
Smilla Dahlstedt KajsajunttiInskolning (2140)fullföljt
Noel HedmanInskolning (2140)fullföljt
Irma JarlemarkInskolning (2140)fullföljt
Elna JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Hanna SundströmInskolning (2140)fullföljt
Elsa TerryInskolning (2140)fullföljt
Åke EngmanU2 (1872)ej godkänd
Ville KeskisaariH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Torbjörn JarlemarkH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Nicolas SimoninH21 Elit (372)ej godkänd
Niclas LimnefeltH18 (472)ej start
Mikael TarandiH60 (671)ej start
Sofie Von FrenckellChallenge D 10 (268)ej start
Teodora von FrenckellD20 (349)ej start
Rafaela Von FrenckellD18 (475)ej start
Anna BachmanD21 Elit (365)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser