Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Göteborgs SK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Hilma MarkinhuhtaD17-20 Kort (207)1:02:40+15:1913:23
19Daniel TorstenssonOpen 7 (1692)27:36+7:249:41
22Caroline WilborsOpen 6 (571)1:02:14+18:1510:19
24Mattias GrahnH40 Kort-2 (789)47:22+9:057:21
25Niklas GrahnH45 Kort-2 (992)38:07+6:217:07
27Leif NilssonH70 Motion (294)59:26+22:0318:07
28Louise GrahnD40 Motion (764)47:03+13:0112:13
30Doris NilssonD70 Motion (211)1:06:09+26:0824:24
35Katarina Rydén MarkinhuhtaD45 Motion (966)48:02+10:2312:56
37Oscar Wall JungbjerH14 (1160)31:05+7:157:47
37Lovisa LemanD21-1 (652)1:01:10+11:508:22
39Filip LemanH17-20 Kort (293)1:11:27+37:4312:45
41Anders RylanderOpen 8 (1300)40:46+11:339:10
44Mikael JungbjerH50 Kort-2 (763)44:33+12:289:05
47Jon JonssonH21 Motion (406)1:21:00+32:1211:20
58Johan EngebrattH40 (1146)58:58+17:357:44
69Maria EngebrattD40 Motion (764)56:34+22:3214:41
73Martin EmanuelssonChallenge H 10 (442)1:17:12+34:3810:11
74Lennart AnderssonH65 (766)53:07+15:5611:06
76Linus AugustssonU2 (1872)29:21+9:1111:22
84Kristina Wall JungbjerOpen 7 (1692)34:06+13:5411:57
86Gunnar MarkinhuhtaH55 (967)51:24+17:058:44
89Yvonne JungbjerD50 Motion (592)1:19:19+40:4821:54
89Johan Wall JungbjerH12 (1032)24:48+10:0110:07
142Jessica AugustssonOpen 5 (2438)41:51+15:4713:27
154Elis GrahnU2 (1872)35:33+15:2313:46
155Peter AugustssonH40 (1146)1:17:21+35:5810:09
185Svante MårildOpen 3 (2726)51:32+24:5417:03
188Magnus Wall JungbjerH45 Kort-2 (992)1:16:42+44:5614:20
190Lars TorstenssonOpen 7 (1692)43:20+23:0815:12
348Hilda GrahnU1 (2187)36:36+19:3215:26
348Tyra GrahnU1 (2187)36:36+19:3215:26
350Ella GrahnU1 (2187)36:40+19:3615:28
433Rut MårildU1 (2187)1:24:24+1:07:2035:36
460Arvid MårildOpen 3 (2726)1:19:34+52:5626:20
461Agnes MårildOpen 3 (2726)1:19:57+53:1926:28
Hedvig AugustssonInskolning (2140)fullföljt
Emil AugustssonU1 (2187)ej godkänd
Torbjörn AlmgrenH55 (967)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser