Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Göingarna

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Hjalmar AxelssonH10 (1337)18:49+1:337:15
12Anna PerssonD21 Elit 2 (180)1:14:48+13:488:49
15Jesper HåkanssonH40 (1146)49:05+7:426:26
22Johan LindgårdH35 Motion (153)1:27:29+41:3314:09
22Svante SelinH11 (1108)19:16+4:467:55
25Edvin SelinH13 (1083)31:05+8:387:47
27Börje PerssonH50 Motion (409)1:02:14+20:3111:40
28Anders SelinH45 Kort-1 (980)40:10+6:037:34
34Tuva SelinD11 (851)24:52+8:0910:01
37Hilda AxelssonD15 (801)39:39+10:029:18
37Camilla SelinD40 Kort-1 (655)41:45+13:029:21
40Aina NordströmD70 Motion (211)1:37:31+57:3035:59
40Jon MobergH40 Motion (456)1:12:09+16:4411:34
42Håkan GunnarssonH40 (1146)56:27+15:047:24
51Kerstin OlvegårdD40 Motion (764)51:58+17:5613:29
58Carl-Johan OlvegårdH10 (1337)25:08+7:529:42
61Alice OlvegårdD12 (1025)29:20+9:4710:51
62Charlotta MahrsD21 Kort-1 (837)52:35+16:349:46
68Thomas  FrickOpen 7 (1692)33:03+12:5111:35
71Louise AxelssonD45 (859)47:39+15:049:47
74Rickard MattissonH50 Motion (409)1:28:51+47:0816:40
78Linda GranqvistD35 Kort (631)52:49+23:5711:07
79Kerstin PerssonD55 (669)49:27+19:0912:46
80Claes OlvegårdH50 Motion (409)1:36:13+54:3018:03
80Magnus GranqvistH40 Kort-2 (789)56:55+18:388:50
90Anna MobergD40 Motion (764)1:00:48+26:4615:47
91Jörgen GöranssonH50 Kort-1 (778)56:50+22:2211:30
91Fritjof AxelssonH18 Elit (573)1:02:43+19:398:09
96Caroline LindgårdD35 Kort (631)56:58+28:0611:59
98Inger FrickD55 (669)54:02+23:4413:57
104Emil LarssonOpen 4 (995)1:09:51+32:4715:43
104Håkan AxelssonH45-1 (730)1:01:52+22:138:59
105Mikael PerssonH35 Kort (1001)58:51+22:589:04
110Wilmer SelinH11 (1108)27:15+12:4511:12
112Pia LarssonD45 Kort-2 (681)59:55+30:0115:26
120Albin GranqvistH10 (1337)29:14+11:5811:17
122Ann-Katrin AlmquistD40 Motion (764)1:12:23+38:2118:48
141Robin LarssonOpen 8 (1300)52:44+23:3111:52
141Sölvi BjörsvikD40 Motion (764)1:25:30+51:2822:12
160Karin JohanssonD45 (859)1:18:52+46:1716:11
167Sven Erik FrickH65 Kort (958)56:11+28:0314:40
221Gustav GranqvistH10 (1337)41:49+24:3316:08
223Ellen MobergU2 (1872)39:55+19:4515:28
245Hjalmar LindgårdU1 (2187)31:06+14:0213:07
Frida MobergInskolning (2140)fullföljt
Axel PerssonInskolning (2140)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser