Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hagaby GoIF Örebro

79 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kerstin LarssonD50 Kort (901)26:44+2:278:10
3Viktor LarssonH21 Elit 2 (662)1:10:22+1:585:55
4Elin VinbladD21 Kort-2 (742)39:27+2:077:19
7Eva BlomgrenD60 Kort (442)36:45+5:2411:00
7Olof OlofssonH60 (671)38:21+3:497:05
11Martin RegbornOpen 9 (584)56:38+15:107:17
12Gerd Uppsäll-LarssonD60 Kort (442)38:43+7:2211:35
12Robert LarssonH65 Kort (958)33:48+5:408:49
14Gunilla Hvatz-LarssonD70 Kort (357)40:29+9:0514:18
14Torbjörn KarlssonH55 Kort (872)36:35+4:477:50
14Beata FalkD21 Elit (365)1:11:58+11:457:10
17Gunnel AxinD60 Kort (442)40:20+8:5912:04
17Josefine WallenhammarD21 Elit 2 (180)1:17:57+16:579:11
21Karin PerssonD21 Kort-2 (742)48:02+10:428:55
21Ann Hermansson AlmD45 Motion (966)45:09+7:3012:10
22Johan ErikssonH21 Kort-2 (1030)51:04+9:286:34
22Lars-Göran KarlssonH60 Motion (269)1:03:02+22:0814:23
23Arne YngströmH80 (240)41:32+12:5114:31
24Marina Nord-CarlsénD60 Motion (303)58:15+18:4018:15
27Adam NymanOpen 9 (584)1:04:31+23:038:18
28Christer AlmH45-1 (730)48:20+8:417:01
29Judit WennblomD10 (1269)28:05+6:1410:48
33Harald LarssonH20 Elit (617)1:11:54+11:096:59
36Jonathan AnderssonH21 Kort-2 (1030)55:03+13:277:05
37Jonas AxinChallenge H 5 (390)46:08+12:038:07
40Jennie AxinD21 Kort-2 (742)51:22+14:029:32
41Lars PerssonH60 (671)48:25+13:538:56
42Christer JanssonH65 Kort (958)38:27+10:1910:02
42Gabriella WennblomD45 Kort-2 (681)40:01+10:0710:18
42Mikael AnderssonH45 Kort-2 (992)42:18+10:327:54
44Eva-Maj BorgD60 Kort (442)48:33+17:1214:32
46Anna CarlsénD21 Motion (510)1:04:11+19:5413:41
46Hannes WegeliusH18 (472)1:05:25+25:4510:15
47Lena OlofssonD55 Motion (356)1:04:15+28:3319:53
50Simon SanderiH21 Kort-2 (1030)57:47+16:117:26
51Mikael AxinH21 Kort-2 (1030)57:56+16:207:27
53Annika PetterssonOpen 7 (1692)31:12+11:0010:56
57Tobias KarlssonH21 Kort-2 (1030)59:54+18:187:43
58Kajsa Asklöf AxinD21 Kort-2 (742)54:33+17:1310:08
58Stefan HöögOpen 5 (2438)36:36+10:3211:46
59Sofia HolmgrenD50 Kort (901)35:58+11:4110:59
61Thord ErikssonH65 Kort (958)41:05+12:5710:43
69Adam KuttiH18 (472)1:16:34+36:5412:00
73Anna LindeusD21 Motion (510)1:12:56+28:3915:33
74Josefine HöögD20 Elit (499)1:10:44+22:1410:11
75Birgitta GustafssonD55 (669)48:37+18:1912:33
78Mats ErikssonH45 Kort-2 (992)47:25+15:398:51
79Maria GustafssonD20 Elit (499)1:12:07+23:3710:23
80Stefanie AnderssonD21 Kort-2 (742)58:45+21:2510:55
80Johannes ÄngH18 (472)1:29:11+49:3113:58
86Karin E GustafssonD21-1 (652)1:10:58+21:389:43
87Samuel AnderssonH21 Kort-2 (1030)1:03:41+22:058:12
88Stig LarssonH70 Kort (920)38:43+14:0012:31
89Hans-Olof CarlsénH60 Kort (990)48:44+17:0010:42
95Lovisa FalkD21-1 (652)1:15:00+25:4010:16
96Ellen AnderssonD13 (1017)40:44+14:4211:11
100Michael WennblomH45 Kort-2 (992)49:24+17:389:14
101David KuttiH13 (1083)42:18+19:5110:36
103Vilgot WennblomH13 (1083)42:40+20:1310:41
106Jenny VinbladD21 Kort-2 (742)1:09:59+32:3913:00
118Carina RegbornD45 Kort-2 (681)1:01:55+32:0115:57
119Eva GustafssonD21-1 (652)1:23:03+33:4311:22
124Markus HanssonOpen 8 (1300)49:57+20:4411:14
126Maria BergOpen 4 (995)1:14:04+37:0016:40
132David ErikssonH21 Kort-2 (1030)1:11:32+29:569:13
135Fredrik LarssonH21 Kort-2 (1030)1:12:18+30:429:19
138Marit ÄngD50 Kort (901)49:00+24:4314:59
140Arvid ErikssonH16 (1024)50:36+20:319:36
143Yngve WegeliusH50-2 (739)2:00:01+1:23:2619:25
150Fia AnderssonD10 (1269)40:33+18:4215:35
152Josef WennblomH16 (1024)53:13+23:0810:05
155Stefan BlomgrenH60 Kort (990)59:53+28:0913:09
165Jan GustafssonOpen 8 (1300)56:17+27:0412:40
173Eric ValjusH16 (1024)1:01:22+31:1711:38
179Sara KuttiD10 (1269)45:16+23:2517:24
201Lucas BerginOpen 5 (2438)46:00+19:5614:47
232Vesa KuttiOpen 8 (1300)1:20:18+51:0518:05
Karl VinbladInskolning (2140)fullföljt
Johan PerssonH21-1 (853)ej godkänd
Ingrid PerssonD55 Kort (582)ej start
Anders VinbladH60 Kort (990)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser