Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falkenbergs OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingela NelsénD60 Motion (303)39:3512:24
17Karl-Uno AnderssonH65 Motion (231)1:02:55+15:3516:46
17Ola WallnäsH21 Motion (406)1:06:15+17:279:16
18Joar AnderssonU1 (2187)19:55+2:518:24
24Daniel FrantzichChallenge H 10 (442)55:28+12:547:19
31Christer NelsénH65 Motion (231)1:10:10+22:5018:42
35Frida AnderssonD21-1 (652)1:01:06+11:468:22
37Karolina OlssonD21 Motion (510)59:12+14:5512:37
37Håkan HanssonH45 Kort-2 (992)41:32+9:467:45
42Rasmus BlockgrenH21-1 (853)1:15:26+19:537:27
48Eva GustafssonD35 (286)1:15:59+30:0912:14
55Sofie SöderblomD21-1 (652)1:05:50+16:309:01
56Fanny HanssonOpen 3 (2726)41:16+14:3813:39
64Rune EliassonH65 Kort (958)41:13+13:0510:45
75Ingmar ErikssonH75 (592)1:08:18+30:5517:44
76Anna BrodinD21-1 (652)1:08:39+19:199:24
79Albert GustavssonOpen 10 (422)1:16:49+47:4119:44
80Jacob VikströmH21-1 (853)1:26:30+30:578:33
82Emma BeskowD20 Elit (499)1:13:29+24:5910:35
89Åsa SöderblomD21-1 (652)1:11:50+22:309:50
91Matilda MartinssonD21-1 (652)1:13:11+23:5110:01
91Marcus ÅhlénH21 Kort-1 (1006)1:11:10+26:529:14
92Lennart BengtssonH21 Elit 2 (662)1:32:01+23:377:45
96Henrik BengtssonH21 Elit 2 (662)1:32:46+24:227:49
104Jesper NelsénH21-1 (853)1:31:10+35:379:01
115Ingvor JohanssonD55 (669)1:02:02+31:4416:01
117Albin AnderssonH21 Kort-1 (1006)1:17:23+33:0510:02
125Jonatan AnderssonH21-1 (853)1:38:04+42:319:41
128Johan HagströmH21 Kort-1 (1006)1:20:48+36:3010:29
131Sandra AnderssonD21 Kort-2 (742)1:21:26+44:0615:08
214Claes AnderssonH40 (1146)1:39:47+58:2413:05
219Zakarias HanssonOpen 7 (1692)47:38+27:2616:42
295Samuel HanssonOpen 5 (2438)51:44+25:4016:38
464Lena BengtssonOpen 3 (2726)1:20:15+53:3726:34
Pia AnderssonD60 Motion (303)ej godkänd
Göran SvenssonH50-2 (739)ej start
Isak SvenssonU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser