Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hestra IF

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melker SundströmU1 (2187)17:047:12
1Edvin SundströmH14 Kort (375)20:177:34
6Sara ÅbergD45 Kort-2 (681)32:41+2:478:25
6Albin SundströmH11 (1108)16:26+1:566:45
7Victor HelgessonH18 Elit 2 (534)47:12+2:256:26
8Jesper SjögrenH21 Kort-2 (1030)46:52+5:166:02
9Benjamin EdlundH21-2 (800)1:04:40+6:596:25
12Alma HjertbergD14 (924)31:39+5:468:23
12Fredrik SundströmH45-1 (730)44:34+4:556:28
13Maria Krafft HelgessonD40 Kort-1 (655)35:41+6:588:00
14Lars HelgessonH50 Kort-2 (763)39:49+7:448:07
16Johanna SundströmD40 Kort-1 (655)36:16+7:338:07
16Tobias PentonenH20 (281)1:02:09+11:598:30
17Ingela LarssonD50 Motion (592)48:12+9:4113:18
17Kent KlassonH50-2 (739)46:02+9:277:26
20Emil KarlssonH18 Elit (573)48:25+5:216:18
21Bengt JonssonH60 Kort (990)38:53+7:098:32
21Martin LarssonH21-2 (800)1:08:57+11:166:50
22Lena LarssonD60 Motion (303)56:55+17:2017:50
22Ulf HolstenOpen 7 (1692)27:50+7:389:45
28Filip GrahnH20 Elit (617)1:10:30+9:456:51
29Elsa LindeblomD16 (875)38:22+6:068:39
30Ebba HjertbergD16 (875)38:23+6:078:39
31Jan HildingH45-1 (730)48:52+9:137:06
31Tom WeihartH11 (1108)20:09+5:398:17
34Markus LarssonH20 Elit (617)1:11:55+11:106:59
36Lina LandergrenD20 (349)1:06:59+22:0011:53
38Hanna NilssonOpen 2 (501)50:11+22:2213:51
38Linus LandergrenH20 Elit (617)1:12:59+12:147:05
39Klara NilssonOpen 2 (501)50:12+22:2313:52
40Rickard StoltH21-2 (800)1:14:05+16:247:21
43Andreas HolmqvistH21 Elit 2 (662)1:21:49+13:256:53
45Erik JonssonOpen 9 (584)1:11:57+30:299:15
47Emma JonssonOpen 6 (571)1:10:28+26:2911:41
49Helena LarssonD55 Kort (582)38:52+10:5312:22
49Sofia KlassonD18 Elit 2 (265)1:23:50+32:3114:05
49Ida HelgessonD15 (801)41:09+11:329:39
50Johan TörnrothH21 Elit (372)1:31:26+19:466:44
50Andrea FasthOpen 1 (777)36:09+16:5414:31
51Samuel PlumppuH20 Elit (617)1:20:01+19:167:46
52Lennart ForsH60 Motion (269)1:59:01+1:18:0727:10
54Emely WeihartD14 (924)38:01+12:0810:05
55Ida HolstenD14 Kort (312)1:00:59+33:4221:56
57Alfred SandellH14 Kort (375)49:41+29:2418:32
59Martin KarlssonOpen 3 (2726)41:54+15:1613:52
61Martin HjertbergH40 Kort-2 (789)54:07+15:508:24
63Per-Olof LarssonH60 Kort (990)45:19+13:359:57
69Anders JohanssonH55 (967)49:14+14:558:22
70Lovisa HanssonD21-2 (671)1:09:56+20:589:46
73Sofia LarssonD21-2 (671)1:10:21+21:239:50
77Frida StoltD21 Kort-1 (837)57:07+21:0610:36
78Nora AronengD15 (801)44:56+15:1910:32
81Alice AronengD18 Elit (551)59:41+17:019:29
101Fredrik PlumppuH45-1 (730)1:01:14+21:358:54
108Toivo PentonenH65 (766)1:04:06+26:5513:24
110Thomas KrafftOpen 3 (2726)45:32+18:5415:04
111Erik ForsH20 Elit (617)1:52:18+51:3310:54
123Maria LandergrenD45 Kort-2 (681)1:05:24+35:3016:51
124Jörgen IvarssonH55 (967)57:53+23:349:50
161Moa HolstenD11 (851)51:56+35:1320:56
191Magnus HenningssonH45 Kort-2 (992)1:19:15+47:2914:48
203Irene SandellOpen 3 (2726)52:51+26:1317:30
204Hannah LandergrenD10 (1269)50:30+28:3919:25
241Oskar HjertbergH10 (1337)49:39+32:2319:10
290Gunilla KarlssonOpen 3 (2726)1:01:21+34:4320:18
351Marie-Louise StridhOpen 3 (2726)1:07:35+40:5722:22
438Maja InghammarOpen 3 (2726)1:15:43+49:0525:04
491Barbro JonssonOpen 5 (2438)1:54:43+1:28:3936:53
Ebba ÅbergInskolning (2140)fullföljt
Einar NordgrenChallenge H 10 (442)ej godkänd
Ingrid KrafftOpen 3 (2726)ej godkänd
Martin AhlbergerH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Stefan AronengH50-2 (739)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser