Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Södertälje-Nykvarn OF

108 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Katarina BorgD50 (838)28:296:42
1Karin AlmströmD70 Kort (357)31:2411:05
2Klara BorgD12 (1025)19:38+0:057:16
2Mats HellstadiusH55 (967)35:53+1:346:06
3Olof SmittH45-1 (730)41:55+2:166:05
3Kari EnckellOpen 7 (1692)22:40+2:287:57
4Lovisa WestbomD35 Kort (631)34:04+5:127:10
6Jens MolinH35 Kort (1001)41:53+6:006:27
7Johan RydingH17-20 Kort (293)43:49+10:057:49
8Ivar LundanesH21 Elit (372)1:17:06+5:265:41
9Alexander RydbergU1 (2187)18:50+1:467:56
9Maria KleijnD45 (859)37:19+4:447:39
11Kristina JohanderD35 Kort (631)36:28+7:367:40
12Lisa HeldtD14 Kort (312)33:46+6:2912:08
12Lovisa BorgD10 (1269)24:32+2:419:26
12Leif BergmanH55 Motion (262)45:10+7:5110:51
12Karin IsraelssonChallenge D 5 (445)43:28+6:147:33
12Jan BrunnerH20 Elit (617)1:06:29+5:446:27
12Martin LampinenH35 Kort (1001)42:47+6:546:35
14Jesper SjöblomH20 Elit (617)1:07:00+6:156:30
15Göran LarssonH80 (240)39:17+10:3613:44
18Jonathan AhlsénH18 (472)52:30+12:508:13
18Kerstin FrencknerD65 (320)46:13+7:5212:17
18Joakim AndénH20 Elit (617)1:07:22+6:376:32
18Kent OhlssonH21 Elit (372)1:19:51+8:115:53
22Mildred PetterssonD14 Kort (312)38:27+11:1013:49
25EvaLena EricsonD55 (669)40:02+9:4410:20
26Lars MårsellH65 Motion (231)1:08:06+20:4618:09
27Anna KindlundhD20 Elit (499)56:17+7:478:06
34Lars BygdénH35 Kort (1001)46:47+10:547:12
34Margareta LundD55 Kort (582)36:07+8:0811:30
35Monica MildD55 Motion (356)59:46+24:0418:30
36Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Elit (499)58:35+10:058:26
36Patrik RoosH20 (281)1:18:31+28:2110:45
37Jeanette EnckellD45 (859)43:02+10:278:50
38Sofia HeldtD45 (859)43:11+10:368:52
38Mats LiwellH35 Kort (1001)47:48+11:557:21
41Jo StevensonD35 (286)1:10:39+24:4911:22
42Marlene NessD45 Kort-1 (747)39:50+9:4610:51
43Lennart BorgH35 Kort (1001)48:40+12:477:29
45Kristin WillamoD18 (475)1:00:26+15:5511:06
45Stina BygdénD11 (851)26:10+9:2710:33
45Erik MånssonH11 (1108)21:03+6:338:39
45Sofie OhlssonD16 (875)41:13+8:579:18
48Joakim ErikssonH55 (967)46:22+12:037:53
49Sofia SmittD45 Kort-1 (747)41:22+11:1811:16
49Frida Jönsson HellstadiusD21 Elit (365)1:21:55+21:428:10
51Boel RystedtOpen 7 (1692)31:02+10:5010:53
51Ralph StreetH21 Elit (372)1:31:31+19:516:44
51Mats RydbergChallenge H 5 (390)50:31+16:268:53
53Liv WillamoD55 Motion (356)1:08:35+32:5321:13
55Marianne PetterssonD45 (859)45:36+13:019:21
58Daniel BringbyH45 Kort-1 (980)44:04+9:578:18
62Thomas KarlssonH60 Kort (990)45:09+13:259:55
63Wilmer NessH14 Kort (375)53:27+33:1019:56
68Annika BygdénD45 Kort-1 (747)45:19+15:1512:20
68Gunnar ErikssonH55 (967)49:06+14:478:21
69Anna EkD50 (838)41:31+13:029:46
69Sofia WigleD14 (924)39:30+13:3710:28
69Arne AlmströmH70 Kort (920)36:58+12:1511:57
70Svante SandbergH60 Kort (990)45:38+13:5410:01
73Bengt MattiassonH70 (607)52:49+22:4713:12
74Johan Ek-LarssonH21 Elit 2 (662)1:26:33+18:097:17
74Annelie MoldinD40 Kort-1 (655)48:04+19:2110:46
75Kari EklundChallenge H 10 (442)1:18:26+35:5210:21
76Jonas BorgH21 Kort-1 (1006)1:08:03+23:458:50
78Axel RystedtH11 (1108)23:53+9:239:49
82Anne-Marie WigleD45 (859)48:34+15:599:58
82Weine JohanssonH70 Kort (920)38:14+13:3112:22
83Ludvig ErikssonH21 Elit 2 (662)1:28:22+19:587:27
83Marie HäggstrandD50 (838)44:33+16:0410:28
88Per MolinH60 Kort (990)48:38+16:5410:41
98Lars-Gunnar AndénH60 Kort (990)49:59+18:1510:59
99Martin MoldinH35 Kort (1001)58:20+22:278:59
108Oskar Ek-LarssonH21 Kort-1 (1006)1:15:19+31:019:46
116Mattias PetterssonH35 Kort (1001)1:00:48+24:559:22
118Staffan HolmbergH65 (766)1:07:40+30:2914:09
123Vidar MoldinH10 (1337)29:29+12:1311:23
127Johan R JohanderH35 Kort (1001)1:03:03+27:109:42
132Tore EklundH55 (967)59:36+25:1710:08
135Martin BygdénH14 (1160)40:13+16:2310:04
139Kent KarlssonH60 Kort (990)56:03+24:1912:19
141Tomas NorlénH60 Kort (990)56:44+25:0012:28
141Henrik WillamoH16 (1024)50:39+20:349:36
142Amanda KleijnD16 (875)1:02:39+30:2314:08
143Ella LiwellD11 (851)42:25+25:4217:06
157Josefin PetterssonD15 (801)2:08:04+1:38:2730:03
159Christoffer AhlsénH16 (1024)54:41+24:3610:22
176Christer AndénH60 Kort (990)1:07:23+35:3914:48
188Jennie MolinOpen 3 (2726)51:45+25:0717:08
197Alexander AhlsénH12 (1032)1:30:47+1:16:0037:03
219Tilde LampinenU1 (2187)30:21+13:1712:48
226Frode SmittH10 (1337)42:46+25:3016:30
239Edvin PetterssonH10 (1337)49:23+32:0719:04
263Katja SmittU1 (2187)32:02+14:5813:30
267Emma EnckellU1 (2187)32:09+15:0513:33
358Hanna MoldinU2 (1872)1:11:01+50:5127:31
441Barbro AhlsénOpen 3 (2726)1:15:50+49:1225:06
Oskar LiwellInskolning (2140)fullföljt
Ines MolinInskolning (2140)fullföljt
Isak Westbom LampinenInskolning (2140)fullföljt
Erik WigleH16 (1024)ej godkänd
Annamari SjöblomD50 (838)ej godkänd
David BorgH14 (1160)ej godkänd
Barbro HolmbergD65 Motion (243)ej godkänd
Moa Leijon LindD21 Elit (365)ej godkänd
Urban LarssonH50 Kort-2 (763)ej godkänd
Emil EnckellOpen 2 (501)ej godkänd
Sven-Anders MelinH21-2 (800)ej start
Stefan PerssonH55 Kort (872)ej start
Camilla PetterssonD45 Motion (966)ej start
Monica LandergårdOpen 2 (501)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser