Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Jönköpings OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Oscar ClaessonChallenge H 10 (442)43:30+0:565:44
9Filip RosjöH16 (1024)31:40+1:356:00
11Per LarssonH80 (240)38:33+9:5213:28
12Fredrik RosénH35 (318)52:46+6:006:36
17Susanne AxelssonD35 Motion (351)50:25+16:3412:38
20Victor HanssonH16 (1024)33:46+3:416:24
21Rune AhlanderH75 (592)49:01+11:3812:43
23Kajsa JohanssonD20 (349)1:01:01+16:0210:50
25Anna JohanssonD50 (838)36:26+7:578:34
25Eric RosjöH18 Elit (573)49:28+6:246:26
27Emma HolmbergD17-20 Kort (207)1:11:03+23:4215:10
28Tova LarssonD17-20 Kort (207)1:11:20+23:5915:14
28Lennart LarssonH60 (671)43:38+9:068:03
31Edvin ClaessonChallenge H 10 (442)58:44+16:107:45
34Alfred ClaessonU2 (1872)26:29+6:1910:15
37Klas GrönkvistH45 Kort-1 (980)41:16+7:097:47
39Johan HanssonH50-1 (836)48:30+10:587:49
40Fredrik SvenssonH45-2 (713)51:59+11:347:31
41Elin PoschD18 Elit 2 (265)1:15:56+24:3712:45
41Helena JohanssonOpen 3 (2726)39:16+12:3813:00
58Filippa JohanssonD21 Elit (365)1:26:50+26:378:39
61Per GranevikH70 (607)49:54+19:5212:28
61Eva RybergD70 Kort (357)59:23+27:5920:59
63Elin DolkD21 Motion (510)1:10:33+26:1615:02
65Lena HögrellD45 (859)47:14+14:399:41
68Jonny AxelssonOpen 5 (2438)37:05+11:0111:55
71Lena JosefssonD45 Kort-1 (747)45:42+15:3812:27
75Liselott SvenssonD40 Motion (764)58:08+24:0615:05
78Maria R ThelinD40 (496)1:01:38+26:5411:26
82Hans JosefssonOpen 8 (1300)45:08+15:5510:09
84Stina ErikssonOpen 9 (584)1:32:18+50:5011:52
85Maria HolmbergD45 Kort-1 (747)47:55+17:5113:03
86Erik HolmbergH21 Kort-1 (1006)1:10:44+26:269:11
89Fredrik LeanderOpen 8 (1300)46:00+16:4710:21
92Anna DolkD50 (838)46:30+18:0110:56
92Fredric GustafssonH21 Kort-1 (1006)1:11:14+26:569:15
94Arvid ClaessonH18 Elit (573)1:02:53+19:498:11
114Mathilda WestlundOpen 3 (2726)45:48+19:1015:09
120Monica GrönkvistD45 Kort-1 (747)56:53+26:4915:29
120Leif AsplundH60 (671)1:15:17+40:4513:54
121Benjamin ClaessonH14 (1160)38:13+14:239:34
124Carin RosjöD45 (859)57:02+24:2711:42
134Ida RosjöD12 (1025)37:10+17:3713:45
138Agneta Hallberg HanssonD50 (838)1:00:49+32:2014:18
138Gabriel ClaessonH12 (1032)30:23+15:3612:24
144Olivia GrönkvistD13 (1017)48:40+22:3813:22
157Björn RybergH70 Kort (920)51:07+26:2416:32
194Hedda WestlundD10 (1269)48:14+26:2318:33
200Felix SvenssonU1 (2187)29:20+12:1612:22
209Peter WestlundH40 (1146)1:33:27+52:0412:15
214Alva GrönkvistD10 (1269)54:38+32:4721:00
269Lilly AxelssonU2 (1872)44:04+23:5417:04
334Colin AxelssonU2 (1872)56:58+36:4822:04
367Assar Rosén ThelinU1 (2187)38:07+21:0316:04
377Elin LeanderOpen 5 (2438)58:34+32:3018:49
512Anders HjorthOpen 3 (2726)1:40:26+1:13:4833:15
Saga GrönkvistInskolning (2140)fullföljt
Nina HögrellInskolning (2140)fullföljt
Gideon ClaessonH15 (929)ej start
Johanna FranssonD14 (924)ej start
Carin GustafssonD55 (669)ej start
Krister RosjöH50-1 (836)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser