Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Klemmingen

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Monica SvärdD60 Kort (442)36:39+5:1810:58
10Louise-Marie NilssonD65 (320)42:58+4:3711:25
19Arne JanssonH50-1 (836)44:54+7:227:14
27Elin PramlidD21 Elit 2 (180)1:22:09+21:099:41
30Knut-Åke HallebroH65 Kort (958)36:45+8:379:35
39Christofer MartinsonH60 Motion (269)1:19:00+38:0618:02
39Johan HagströmerH18 Elit 2 (534)55:39+10:527:35
40Simon JärplingH20 (281)1:21:15+31:0511:07
47Norna MolinD18 (475)1:01:02+16:3111:13
51Ylva PaavoChallenge D 5 (445)1:00:40+23:2610:33
52Annika DavidssonD55 Kort (582)39:34+11:3512:36
54Micael StammH40 Kort-2 (789)52:54+14:378:12
54Björn PramlidH21 Kort-1 (1006)1:02:55+18:378:10
57Simon MartinssonChallenge H 10 (442)1:10:30+27:569:18
59Lisbeth ÅhlundD65 Kort (470)53:06+18:5416:54
63Ebba AskeljungD21-1 (652)1:06:46+17:269:08
71Doris NilssonD70 Kort (357)1:26:14+54:5030:28
76Charlotta AskeljungD50 (838)43:22+14:5310:12
81Sonja FribergD60 Kort (442)1:09:24+38:0320:46
82Göran SvärdH65 Kort (958)42:51+14:4311:11
83Göran DavidssonH65 Kort (958)43:00+14:5211:13
84Kjell NilssonH70 Kort (920)38:25+13:4212:25
85Kjell-Åke PramlidOpen 10 (422)1:37:31+1:08:2325:04
87Ebba JärplingD21-1 (652)1:11:18+21:589:46
91Tove PaavoD21 Kort-2 (742)1:01:11+23:5111:22
105Gun JanssonD50 Kort (901)42:28+18:1112:59
105Håkan PalmH21-2 (800)1:32:06+34:259:08
113Linnea NordD21-1 (652)1:21:09+31:4911:06
127Peter AskeljungH50-1 (836)1:05:18+27:4610:31
128Örjan SahlH50-1 (836)1:05:19+27:4710:32
128Oscar VagmanH21-2 (800)1:40:10+42:299:56
133Anders GranbergH21 Kort-1 (1006)1:21:50+37:3210:37
143Ann JärplingD50 Kort (901)50:20+26:0315:23
149Erik JohnsonH50-1 (836)1:17:54+40:2212:33
155Charlotte JohnsonD50 Kort (901)54:56+30:3916:47
166Gunilla SahlD50 Kort (901)1:02:31+38:1419:07
173Sven-Arne NilssonH70 Kort (920)1:00:34+35:5119:36
173Rolf LindblomOpen 5 (2438)43:44+17:4014:03
195Fred ÅhlundH65 Kort (958)1:17:18+49:1020:10
212Olle MolinH14 (1160)55:49+31:5913:59
Alfred AskeljungOpen 9 (584)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser