Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karl Aderstedt AlthoffH10 (1337)17:27+0:116:44
2Trond ForsstenH12 Kort (228)17:23+0:267:45
4Axel HermanssonH16 Kort (197)35:20+0:359:14
15Kristin EkdalaD45 Kort-1 (747)34:31+4:279:24
17Albin PålssonChallenge H 10 (442)53:47+11:137:06
17Eva NilssonD45 Motion (966)44:31+6:5211:59
18Ulla-Britt OrdasiD65 (320)46:13+7:5212:17
18Sabina AumoD13 (1017)30:33+4:318:23
18Jussi AumoH45-1 (730)46:36+6:576:46
20Ellika GrothD15 (801)36:32+6:558:34
22Fritjof Aderstedt AlthoffH13 (1083)30:38+8:117:40
24Johan ÖstlingH12 Kort (228)24:36+7:3910:58
25Anna FrantzD21 Kort-2 (742)48:56+11:369:05
25Eva JohanssonD65 Kort (470)44:23+10:1114:08
26Barbro VallinD75 (210)1:02:16+29:2219:46
26Simon AsplundH21 Motion (406)1:12:14+23:2610:07
27Anna BerlinD40 Kort-1 (655)38:24+9:418:36
28Arvid HägerstrandU1 (2187)20:29+3:258:38
28Kajsa RaskD16 (875)37:52+5:368:32
28Elsa Aderstedt AlthoffD15 (801)38:00+8:238:55
30Hanna GabrielssonD14 (924)35:44+9:519:28
33Elias ForsstenU1 (2187)20:55+3:518:49
33Anna AsplundD50 Kort (901)32:59+8:4210:05
37Daniel HägerstrandH40 Kort-2 (789)50:01+11:447:45
41Ulf RaskH45 Motion (509)1:02:31+24:2311:51
41Jeannette AumoD40 (496)48:33+13:499:00
43Johanna NilssonD16 (875)40:46+8:309:12
43Elin HermanssonD18 (475)59:26+14:5510:55
44Martin HolgerssonChallenge H 10 (442)1:02:31+19:578:15
44Håkan HåkanssonH60 Motion (269)1:25:23+44:2919:29
45Hanna RangertD40 (496)50:47+16:039:25
47Staffan AsplundH50-2 (739)52:51+16:168:33
49Lina PålssonD20 (349)1:17:00+32:0113:40
49Dante RangertH11 (1108)21:23+6:538:47
49Elina HansonD16 (875)41:49+9:339:26
53Stefan JohanssonH40 Kort-2 (789)52:53+14:368:12
57Benjamin GabrielssonH17-20 Kort (293)2:12:05+1:38:2123:35
63Anton RaskH10 (1337)25:21+8:059:47
64Björn GrothH40 (1146)59:29+18:067:48
67Aron Laurell HåkanssonH21 Kort-2 (1030)1:00:50+19:147:50
70Carl BörnstedtH18 (472)1:16:39+36:5912:00
73Axel EkdalaH10 (1337)25:58+8:4210:01
75Sören BörnstedtH50 Motion (409)1:29:21+47:3816:45
80Ulf PetersonH60 Kort (990)47:39+15:5510:28
81Minda LangmoenD21 Kort-2 (742)59:06+21:4610:59
82Disa RangertD13 (1017)38:48+12:4610:39
83Cecilia GrothD40 (496)1:06:21+31:3712:18
84Ann-Sofi HermanssonD40 Kort-1 (655)49:53+21:1011:11
85Karin AlthoffD40 (496)1:09:30+34:4612:53
86Maria ForsstenOpen 5 (2438)38:18+12:1412:18
92Erika RaskD40 (496)1:19:11+44:2714:41
93Rikard NilssonH50-2 (739)1:06:00+29:2510:40
99Anneli GabrielssonD40 (496)1:47:22+1:12:3819:55
100Isabella AumoD15 (801)49:15+19:3811:33
101Erik AderstedtH40 (1146)1:04:49+23:268:30
103Johan ForsstenH40 (1146)1:04:56+23:338:31
114Sofia RaskD13 (1017)43:20+17:1811:54
115Katrin AsplundD13 (1017)43:26+17:2411:55
118Lukas GrothH12 (1032)28:14+13:2711:31
119Vera KonczD40 Kort-1 (655)1:01:50+33:0713:51
121Lisa BörnstedtD16 (875)54:25+22:0912:17
124Stefan L JohanssonH45 Kort-2 (992)53:15+21:299:57
125Mie ÖstlingD40 Kort-1 (655)1:08:21+39:3815:19
134Arvid LanneU2 (1872)34:01+13:5113:11
136Martin EkdalaH45 Kort-2 (992)55:07+23:2110:18
137Matilda LanneOpen 3 (2726)47:54+21:1615:51
138Lars ÖstlingH45 Kort-2 (992)55:19+23:3310:20
148Vidar EkdalaU2 (1872)35:15+15:0513:39
150Sven-Olof PålssonH55 Kort (872)56:45+24:5712:09
154Ulf GabrielssonH45 Kort-2 (992)59:25+27:3911:06
154Marie AsplundD14 (924)57:11+31:1815:10
162Erik ÖstlingH13 (1083)51:30+29:0312:54
166Filip JohanssonH16 (1024)57:10+27:0510:50
168Hans NilssonH45 Kort-2 (992)1:01:48+30:0211:33
173Rudolf BrogrenH60 Kort (990)1:06:04+34:2014:31
180Robin NyqvistOpen 5 (2438)44:19+18:1514:14
183Mats HermanssonH45 Kort-2 (992)1:09:50+38:0413:03
221Edvin LanneU2 (1872)39:51+19:4115:26
264Nelly GrothU1 (2187)32:04+15:0013:31
280Joel GabrielssonU2 (1872)45:28+25:1817:37
Arve ForsstenInskolning (2140)fullföljt
Minou KonczInskolning (2140)fullföljt
Timea KonczInskolning (2140)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser