Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kullingshof

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ulla GranérD50 Motion (592)44:42+6:1112:20
16Annika BäckD45 Kort-2 (681)34:47+4:538:57
20Lisa BjörssonD12 Kort (249)28:15+9:4211:52
36Bo-Lennart ClaessonH60 Motion (269)1:18:12+37:1817:51
37Carina IvarssonD45 Kort-2 (681)39:05+9:1110:04
39Oskar BjörssonH12 (1032)20:13+5:268:15
44Gunnel LitzellD60 Motion (303)1:10:44+31:0922:10
46Margaretha JohanssonD60 Motion (303)1:13:05+33:3022:54
46Anita ClaessonD55 Motion (356)1:03:37+27:5519:41
47Lars BarkestedtH60 Motion (269)1:31:15+50:2120:50
48Åsa PetterssonChallenge D 10 (268)1:43:54+44:4614:03
58Annelie LitzellOpen 7 (1692)31:25+11:1311:01
59Torbjörn PetterssonChallenge H 10 (442)1:10:38+28:049:19
62Irené AnderssonD50 Motion (592)1:02:22+23:5117:13
71Kjell JohanssonH45 Motion (509)1:16:07+37:5914:26
78Berit BarkestedtD50 Motion (592)1:09:57+31:2619:19
84Jonas LarssonH65 (766)56:39+19:2811:51
91Åsa MattssonD45 Kort-2 (681)51:11+21:1713:11
92Conny ErixonH45-1 (730)59:54+20:158:42
93Wilma PetterssonD12 (1025)32:39+13:0612:05
95Sara IvarssonD21-2 (671)1:17:07+28:0910:47
98Tommy BäckH50-2 (739)1:07:24+30:4910:54
111Marie BjörssonD45 Kort-2 (681)59:43+29:4915:23
113Tobias ErixonH15 (929)56:58+28:0411:03
115Anders SjögrenH55 Kort (872)49:58+18:1010:41
122Anders MattssonH50-2 (739)1:18:51+42:1612:45
124Remo WüstH50-2 (739)1:19:45+43:1012:54
129Carl BjörssonH50-2 (739)1:22:23+45:4813:19
129Emma IvarssonD14 (924)50:55+25:0213:30
133Sofia SjögrenD21-2 (671)1:42:19+53:2114:18
136Ingvar IvarssonH50-2 (739)1:29:12+52:3714:26
148Ella PetterssonD10 (1269)40:15+18:2415:28
152Göran LitzellH65 Kort (958)50:59+22:5113:18
167Frida MattssonD13 (1017)55:52+29:5015:20
167Pontus JohanssonH21 Kort-2 (1030)1:22:12+40:3610:35
197Simon WallmanH21 Kort-2 (1030)1:56:02+1:14:2614:57
213Sture JohanssonOpen 7 (1692)46:59+26:4716:29
230Hans GranérOpen 8 (1300)1:18:26+49:1317:39
319Meja PetterssonU2 (1872)51:16+31:0619:52
323Patrik LitzellOpen 3 (2726)1:04:42+38:0421:25
Arvid LitzellInskolning (2140)fullföljt
Johan IvarssonH21-2 (800)ej start
Linnéa BjörssonD16 Kort (253)ej start
Per-Ola JohnssonH60 Kort (990)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser