Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lidköpings VSK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Inger SvenssonD60 Kort (442)39:04+7:4311:41
21Agneta EkbergD65 Kort (470)42:10+7:5813:25
24Åsa EkbergD45 Kort-2 (681)36:41+6:479:27
24Folke DahlénH75 (592)49:48+12:2512:56
29Oskar KarlsonH45 Motion (509)57:02+18:5410:49
33Håkan SanderiH55 Kort (872)39:32+7:448:27
39Mikael MellegårdChallenge H 10 (442)1:00:53+18:198:02
39Oliwer GöranssonH12 Kort (228)34:31+17:3415:24
48Mikael HallbergH55 Kort (872)40:29+8:418:40
49Niclas KjellmanH50 Motion (409)1:12:29+30:4613:35
49Per SalgårdH60 Kort (990)43:54+12:109:38
54Johanna JohnssonD45 Motion (966)52:21+14:4214:06
57Anna-Sara AnderssonOpen 12 (366)2:16:05+1:23:5517:43
58Niklas HägnanderOpen 12 (366)2:16:08+1:23:5817:43
60Eva HägnanderD50 (838)40:27+11:589:31
62Hampus AnderssonH14 (1160)33:25+9:358:22
67Hans EkbergH75 (592)1:04:16+26:5316:41
69Jan-Otto AnderssonOpen 9 (584)1:22:39+41:1110:38
73Claes EkbergH55 (967)49:34+15:158:25
86Alva SvärdhagenD13 (1017)39:18+13:1610:47
88Sara HägnanderD20 Elit (499)1:17:20+28:5011:08
89Sören AnderssonH50 Kort-2 (763)51:57+19:5210:36
90Mattias FärdigOpen 8 (1300)46:27+17:1410:27
109Per-Erik SvenssonOpen 6 (571)1:49:05+1:05:0618:05
112Jesper LiderudH21-2 (800)1:33:50+36:099:19
115Anna-Lena SvenssonD55 Kort (582)1:15:20+47:2123:59
116Jenny KarlsonOpen 1 (777)46:14+26:5918:34
124Emma EkbergD21-2 (671)1:35:10+46:1213:18
126Elin SvärdhagenD11 (851)38:00+21:1715:19
141Alfred FärdigU2 (1872)34:44+14:3413:27
141Jeanette BuuschD45 Motion (966)1:15:27+37:4820:20
149Andreas JohanssonH15 (929)1:09:16+40:2213:26
151Egon KarlsonU2 (1872)35:29+15:1913:45
156Frida KjellmanD21 Kort-1 (837)1:19:41+43:4014:48
157Karin JohanssonD21 Kort-1 (837)1:19:54+43:5314:51
158Stina AnderssonD45 Motion (966)1:23:14+45:3522:26
164Ella SelmossonD13 (1017)54:20+28:1814:55
172Johanna JohanssonD10 (1269)42:46+20:5516:26
179Emilia MellegårdU2 (1872)36:54+16:4414:18
187Anders EspåkerOpen 4 (995)1:38:41+1:01:3722:13
192Janingvar JohanssonH45 Kort-2 (992)1:21:19+49:3315:11
209Jacob JohanssonH13 (1083)1:23:40+1:01:1320:58
217Anders FranzénH40 (1146)1:43:55+1:02:3213:38
227Annie SvenssonOpen 7 (1692)49:06+28:5417:13
246Helena JohanssonOpen 7 (1692)51:30+31:1818:04
318Annika SvärdhagenOpen 5 (2438)53:10+27:0617:05
397Melker FärdigU1 (2187)42:14+25:1017:49
408Ulf NyströmOpen 5 (2438)1:04:54+38:5020:52
411Ebba GöranssonU1 (2187)45:07+28:0319:02
473Eva JohanssonOpen 5 (2438)1:22:31+56:2726:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser