Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Leksands OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara JunevikD16 Kort (253)32:539:02
3Erica EdmanD20 (349)49:50+4:518:51
3Patrick ZbindenH20 Elit (617)1:02:39+1:546:05
4Gunborg WestinD70 Kort (357)34:29+3:0512:11
4Hanna MüllerD20 Elit (499)50:06+1:367:13
7Daniel OlarsOpen 3 (2726)29:31+2:539:46
8Sten-Olof MatssonOpen 7 (1692)25:03+4:518:47
8Isak DahlinOpen 3 (2726)29:52+3:149:53
11Torbjörn SöderlundOpen 7 (1692)26:07+5:559:09
14Karl-Johan DyvikChallenge H 10 (442)53:34+11:007:04
16Maria BjörklundD21 Elit 2 (180)1:16:36+15:369:01
16Olle EnglénOpen 1 (777)28:38+9:2311:29
18Linnea JunevikD10 (1269)25:27+3:369:47
23Maja MörthD16 (875)37:25+5:098:26
24Ellen FunkeD12 (1025)25:43+6:109:31
26Mirjam JoonsD14 Kort (312)39:39+12:2214:15
31Linda LindkvistD21 Elit (365)1:17:50+17:377:46
36Joakim ÖnnemarOpen 6 (571)1:08:23+24:2411:20
46Maria BoisD21 Kort-2 (742)52:10+14:509:41
47Ellen SarenmarkD20 Elit (499)1:01:06+12:368:48
48Åke BolanderOpen 8 (1300)41:48+12:359:24
48Mikael WilénOpen 3 (2726)40:05+13:2713:16
55Joel AllmungsH10 (1337)25:00+7:449:39
61Klockar-Eskil NääsH13 (1083)35:42+13:158:56
63Joakim RamsellOpen 8 (1300)43:31+14:189:48
68Clara SpikD15 (801)43:48+14:1110:16
70Pontus AllmungsU2 (1872)29:05+8:5511:16
71Isabella JoonsD14 (924)39:58+14:0510:36
72Vidar BrodénU2 (1872)29:15+9:0511:20
74Casper NormanH12 (1032)23:21+8:349:31
75Mark BaljeuOpen 8 (1300)44:20+15:079:59
85Inge SwartlingOpen 6 (571)1:26:47+42:4814:23
85Johan SöderlundH21 Elit 2 (662)1:28:34+20:107:28
91Elsa GörasD13 (1017)39:46+13:4410:55
91Viktor BergH16 (1024)42:48+12:438:07
92Markus HalvarssonH13 (1083)41:33+19:0610:24
94Tuva-Cajsa SpikD13 (1017)40:28+14:2611:07
103Tilda BergD13 (1017)41:41+15:3911:27
107Adelina FunkeD16 (875)51:42+19:2611:40
117Lovisa SundströmD10 (1269)37:06+15:1514:16
120Erik BjörklundH21 Elit 2 (662)1:50:25+42:019:18
125Ludwig EnglundH13 (1083)46:15+23:4811:35
126Fredrik JunevikH14 (1160)38:48+14:589:43
127Oskar EnglénOpen 3 (2726)47:06+20:2815:35
138Julia FunkeD14 (924)53:41+27:4814:14
162Kalle JoonsH10 (1337)33:20+16:0412:52
162August GörasH11 (1108)33:28+18:5813:46
164Johan OlarsH10 (1337)33:31+16:1512:56
175Kajsa WilénU1 (2187)28:29+11:2512:01
182Lova WilénD10 (1269)45:50+23:5917:37
183Tuva HällstenU1 (2187)28:36+11:3212:04
215Alice FunkeU1 (2187)30:06+13:0212:42
228Kristin RamsellOpen 8 (1300)1:17:04+47:5117:21
258Melker SundströmU1 (2187)31:47+14:4313:24
280William HällstenU1 (2187)32:55+15:5113:53
332Moa JäderbergU1 (2187)35:43+18:3915:04
389Esther HellmanU1 (2187)41:34+24:3017:32
414Nora LiljegrenOpen 5 (2438)1:05:27+39:2321:02
Egil BrodénInskolning (2140)fullföljt
Agnes FändriksInskolning (2140)fullföljt
Simon SchmutzH13 (1083)ej start
Oskar DalinOpen 2 (501)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser