Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Linköpings OK

139 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Edvin ÅttingU2 (1872)20:45+0:358:02
2Per ErikssonH65 (766)38:43+1:328:05
3Sofia MagnussonD16 Kort (253)39:16+6:2310:47
4Fredrika VångellD21 Kort-1 (837)36:27+0:266:46
4Josefine JylltorpU1 (2187)17:37+0:337:25
5Klara LjunggrenD18 (475)47:42+3:118:46
6Annika IvarssonD45 (859)35:59+3:247:23
6Emanuel HerberthsonH15 (929)33:36+4:426:31
7Åsa SaxD35 Motion (351)46:41+12:5011:42
7Mia EronnD40 Kort-2 (637)33:01+3:447:50
9Inger GuståsD45 Kort-2 (681)33:05+3:118:31
9Amanda IvehammarOpen 4 (995)45:25+8:2110:13
11Gustav LevanderH14 Kort (375)28:15+7:5810:32
11Joel FrancénH21 Kort-1 (1006)51:38+7:206:42
12Stefan SaxOpen 4 (995)48:33+11:2910:56
12Sigrid LjunggrenD11 (851)21:28+4:458:39
12Therese KlintbergD21-1 (652)56:03+6:437:40
13Kristina LjunggrenD45 (859)39:00+6:258:00
16Eric EkströmOpen 7 (1692)27:01+6:499:28
17Sofia SalomonssonD21-1 (652)57:27+8:077:52
20Andreas AxelssonH21 Kort-1 (1006)54:04+9:467:01
20Tove EkströmD16 (875)36:39+4:238:16
21Per GuståsH50-2 (739)46:58+10:237:35
22Olof LjunggrenH15 (929)36:55+8:017:10
22Inga-Lill PetterssonD65 (320)46:36+8:1512:23
22Roger DanielssonH70 (607)40:04+10:0210:01
22Peter AronssonH35 (318)58:11+11:257:16
22Emma S JohanssonD18 (475)55:57+11:2610:17
23Christian ErikssonH40 Kort-2 (789)46:46+8:297:15
24Erik MartinssonH21 Elit 2 (662)1:17:39+9:156:32
25Hannele MöllerD17-20 Kort (207)1:10:05+22:4414:58
25Sixten ElehedH18 (472)54:35+14:558:33
25Mattias LindbladOpen 3 (2726)35:56+9:1811:53
26Pedro LundqvistH50-2 (739)47:38+11:037:42
26Jonas LundgrenH21 Elit 2 (662)1:18:02+9:386:34
27Sara GertssonD21 Motion (510)56:40+12:2312:04
27Gitte EngströmD50 Kort (901)32:12+7:559:50
27Ove MöllerH45 Motion (509)56:47+18:3910:46
29Niklas OlssonH21-2 (800)1:11:30+13:497:06
30Ole PedersenOpen 11 (308)1:02:58+28:5611:13Ladda ner rutt i gpx-format
30Pontus GunnarssonOpen 9 (584)1:06:11+24:438:31
32Kajsa HammarströmD21-1 (652)1:00:12+10:528:14
33Kristin HerberthsonD13 (1017)33:14+7:129:07
35Malin BorgD14 Kort (312)44:29+17:1216:00
36Johan ÅttingH50 Kort-1 (778)44:45+10:179:03
36Peter ErikssonH21-2 (800)1:13:34+15:537:18
37Josefin JohanssonOpen 1 (777)34:15+15:0013:45
37Frida KarlssonD21 Kort-1 (837)49:24+13:239:10
40Ludvig EronnH11 (1108)20:55+6:258:36
42Frida SahlmanD16 (875)40:22+8:069:06
43Stefan EngströmH50-2 (739)51:18+14:438:18
45Ulla KjellD60 Motion (303)1:12:46+33:1122:48
46Johanna GuståsD18 (475)1:00:31+16:0011:07
47Jonathan JylltorpH16 (1024)37:11+7:067:03
49Per SEDÉNOpen 6 (571)1:11:03+27:0411:46
51Emelie AdolfssonD21 Motion (510)1:07:28+23:1114:23
51Gunnar EngströmH16 (1024)37:37+7:327:08
53Stina SternerD21 Kort-1 (837)51:35+15:349:35
54Linnea KjellD21 Kort-1 (837)51:40+15:399:36
55Magnus HerberthsonH50-2 (739)54:57+18:228:53
55Jonas RothH50 Kort-1 (778)49:22+14:549:59
59George EkströmOpen 7 (1692)31:31+11:1911:03
60Alva OlssonD21 Elit (365)1:27:11+26:588:42
61Sven EngströmH20 Elit (617)1:21:36+20:517:55
62Sofia BorgD18 (475)1:05:23+20:5212:01
63Hanna RothD14 (924)39:07+13:1410:22
64Rikard BorgH50-2 (739)57:21+20:469:16
65Maxime BonneauH21-2 (800)1:19:58+22:177:56
65Maria JarelandOpen 1 (777)37:33+18:1815:04
67Maria OlofssonD45 Kort-2 (681)44:24+14:3011:26
68Liselott RothD45 Kort-2 (681)45:01+15:0711:36
68Anne BössfallD55 (669)46:39+16:2112:03
69Åke LjunggrenH45-2 (713)57:27+17:028:18
69Rasmus ElmelidH21 Elit (372)1:41:03+29:237:27
70Erik SahlmanOpen 3 (2726)42:59+16:2114:13
71Pia VångellD50 Kort (901)37:32+13:1511:28
71Sarah MagnussonD18 Elit (551)58:20+15:409:16
72Monica LindgrenD70 Kort (357)1:57:14+1:25:5041:25
73Karin OlofssonD45 Kort-2 (681)46:18+16:2411:55
76Emma LindellOpen 7 (1692)33:32+13:2011:45
77Lotta BorgD45 Kort-2 (681)47:49+17:5512:19
78Andreas MidestadH21 Motion (406)1:56:26+1:07:3816:18
78Magnus SahlmanH45-2 (713)59:41+19:168:38
78Alice LevanderD10 (1269)33:40+11:4912:56
79Matilda JonssonD21 Kort-1 (837)57:33+21:3210:41
80Ingrid JohanssonD55 Kort (582)46:05+18:0614:40
81Johan ErikssonH21-2 (800)1:24:35+26:548:23
81Urban PeterssonH50 Kort-1 (778)53:24+18:5610:48
83Thomas AdolfssonH45-2 (713)1:00:36+20:118:46
84Amanda LindgrenU2 (1872)30:31+10:2111:49
85Maria ElmelidD21-1 (652)1:10:39+21:199:40
85Julia ÅttingD11 (851)30:32+13:4912:18
88Hanna Modig TjärnströmD21-1 (652)1:11:45+22:259:49
91Elisabeth ÖsterbergD65 Kort (470)1:18:11+43:5924:53
93Magnus VahlbergH40 Kort-2 (789)58:47+20:309:07
96Emmy LindgrenD14 (924)44:05+18:1211:41
97Elin VahlbergU2 (1872)31:16+11:0612:07
97Josefina BerntssonOpen 7 (1692)36:15+16:0312:43
100Frida AnderssonD21-1 (652)1:16:22+27:0210:27
108Markus JohanssonH35 Kort (1001)59:25+23:329:09
112Yngve PetterssonH65 Kort (958)46:15+18:0712:04
116Thomas RimhagenH50-2 (739)1:14:57+38:2212:07Ladda ner rutt i gpx-format
118Marcus HanssonH21-2 (800)1:36:50+39:099:36
120Alexander VahlbergOpen 4 (995)1:13:01+35:5716:26
120Ludvig ForslundOpen 7 (1692)37:37+17:2513:11
121Cecilia VahlbergOpen 4 (995)1:13:21+36:1716:31
123Julia IvehammarOpen 3 (2726)46:44+20:0615:28
123Maria RostD21 Kort-1 (837)1:03:54+27:5311:52
123Christer JohanssonH60 Kort (990)54:16+22:3211:55
124Anders KjellH65 Kort (958)47:31+19:2312:24
129Tina LindgrenD45 Kort-2 (681)1:14:25+44:3119:10
130Julia Modig TjärnströmD21-1 (652)1:37:29+48:0913:21
130Bertil EronnH40 Kort-2 (789)1:07:00+28:4310:24
131Leif LindgrenH40 Kort-2 (789)1:07:48+29:3110:31
135Eva JylltorpOpen 3 (2726)47:52+21:1415:50
138Jan LundgrenH55 Kort (872)53:35+21:4711:28
142Åsa DetterfeltD45 (859)1:04:11+31:3613:10
148Anna Sofie BarkD50 (838)1:06:11+37:4215:34
149Johan JylltorpH45 Kort-2 (992)57:38+25:5210:46
152Lena StrömbäckD50 Kort (901)53:34+29:1716:22
163Arvid RothH11 (1108)33:38+19:0813:50
164Karin MidestadD21 Kort-1 (837)1:30:30+54:2916:49
167Pernilla IvehammarOpen 3 (2726)50:10+23:3216:36
170Hanna LundgrenD14 (924)1:06:03+40:1017:31
173Per O MagnussonH45 Kort-2 (992)1:04:06+32:2011:58
178Jesper JohanssonH45 Kort-2 (992)1:07:11+35:2512:33
181Johan AllardH21 Kort-1 (1006)1:43:00+58:4213:22
187Christer LindellOpen 7 (1692)43:16+23:0415:10
197Robert HögbergOpen 5 (2438)45:36+19:3214:39
214Ellinor BarkOpen 3 (2726)53:47+27:0917:48
257Stefan IvehammarOpen 3 (2726)57:31+30:5319:02
310Sandrine LindbladU1 (2187)34:46+17:4214:40
362Julie LindbladU1 (2187)37:27+20:2315:48
439Carolina MagnussonOpen 5 (2438)1:10:48+44:4422:45
Arvid SaxInskolning (2140)fullföljt
Susanna LindellOpen 3 (2726)ej godkänd
Otto NilssonH11 (1108)ej godkänd
Albin EronnH14 (1160)ej godkänd
Henrik TostebergH21-2 (800)ej godkänd
Linnea BorgD20 (349)ej start
Elin KjellmanD13 (1017)ej start
Oscar KjellmanH10 (1337)ej start
Fredrik JohanssonH21 Kort-1 (1006)ej start
Maria KjellmanD45 Motion (966)ej start
Maud LundgrenOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser