Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Löftan

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Patrik CorneliussonH35 Motion (153)45:567:25
1Jesper JohanssonH14 (1160)23:505:58
3Johanna MobergD35 Motion (351)44:34+10:4311:10
3Simon CorneliussonH11 (1108)15:40+1:106:26
6Tobias JohanssonH12 (1032)16:16+1:296:38
10Mikael NilssonH45 Motion (509)49:39+11:319:25
10Magnus JohanssonH45-2 (713)45:21+4:566:33
13Adrian VartiaH15 (929)35:08+6:146:49
14Johanna RönnqvistD35 Motion (351)48:31+14:4012:09
14Victor HanssonH12 (1032)17:20+2:337:04
32Alice HultinD18 Elit 2 (265)1:08:57+17:3811:35
38Magnus HanssonH40 Kort-1 (820)45:45+10:357:26
49Madelene HanssonD40 Motion (764)51:26+17:2413:21
53Kerstin YngströmOpen 7 (1692)31:12+11:0010:56
54Anna FosseliusD21-1 (652)1:05:47+16:279:00
55Fredrik OlinderssonH40 Motion (456)1:18:26+23:0112:35
64Johan AntonssonH21-1 (853)1:21:39+26:068:04
65Hugo CorneliussonU2 (1872)28:49+8:3911:10
69Linda CorneliussonD35 Kort (631)50:55+22:0310:43
72Josefin HanningOpen 7 (1692)33:14+13:0211:39
79Torkel DavidssonOpen 8 (1300)44:47+15:3410:05
79Filip SvenssonH18 Elit 2 (534)1:06:28+21:419:04
80Filip HanssonH10 (1337)26:15+8:5910:08
81Jakob MobergH13 (1083)38:50+16:239:43
95Tomas AxelsonH21-1 (853)1:29:13+33:408:49
96Jeanette PerssonD40 Motion (764)1:02:07+28:0516:08
101Anna HandinD45 Kort-2 (681)54:49+24:5514:07
102Liselotte JohanssonD45 Kort-2 (681)55:10+25:1614:13
106Andreas HandinH12 (1032)26:41+11:5410:53
116Bengt HanssonH75 (592)1:48:16+1:10:5328:07
117Henrik SvenssonH45-2 (713)1:12:07+31:4210:26
121Johan HanssonH45-2 (713)1:14:30+34:0510:46
126Gunilla GlimténD40 Kort-2 (637)1:45:37+1:16:2025:05
128Annie ErikssonD12 (1025)36:08+16:3513:22
132Tommy VartiaOpen 5 (2438)41:11+15:0713:14
135Christer SamuelssonH65 (766)1:17:58+40:4716:18
135Tobias ThorssonH21-1 (853)1:44:56+49:2310:22
136Jonas HultinH45-2 (713)1:30:05+49:4013:02
144Katarina VartiaOpen 5 (2438)41:53+15:4913:28
154Hugo ÅkerbergH12 (1032)35:00+20:1314:17
155Albin PaulssonH11 (1108)32:20+17:5013:18
155Axel ErikssonH15 (929)1:13:59+45:0514:21
157Johanna SvenssonD14 (924)57:55+32:0215:21
165Lars-Olof RönnqvistH65 Kort (958)55:25+27:1714:28
179Torbjörn ToresonH70 Kort (920)1:07:11+42:2821:44
186Daniel GlimténH16 (1024)1:10:39+40:3413:24
200Oskar MobergH10 (1337)37:10+19:5414:21
210Jenny RönnqvistOpen 5 (2438)46:31+20:2714:57
212Bo MånssonOpen 8 (1300)1:08:24+39:1115:24
268Agnes PaulssonU2 (1872)44:02+23:5217:04
Christian NilssonH21-1 (853)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser