Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Nolaskogsarna

79 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tom QuayleH40 Kort-1 (820)38:45+3:356:18
10Maja PeterssonD18 (475)49:40+5:099:07
10Erik MagnussonOpen 9 (584)56:03+14:357:12
11Per MagnussonH55 (967)40:14+5:556:50
11Linda StrömChallenge D 5 (445)43:20+6:067:32
14Elisabet BjörklundChallenge D 5 (445)48:34+11:208:26
15Nora EngströmD12 (1025)24:26+4:539:02
17Roger GrönlundH35 Motion (153)1:18:30+32:3412:42
20Roger ErikssonOpen 3 (2726)34:42+8:0411:29
21Sören PeterssonH45-1 (730)47:13+7:346:51
26Anna QuayleD40 (496)44:28+9:448:14
26Björn ByströmH40 Motion (456)1:05:53+10:2810:34
27Victoria ErikssonD18 (475)57:20+12:4910:32
28Gerd WedmanD65 Motion (243)1:27:27+34:5527:56
29Monika WesterlundD40 Kort-1 (655)39:46+11:038:54
30Elin WickbergD17-20 Kort (207)1:11:39+24:1815:18
32Elin ForsgrenD13 (1017)33:05+7:039:05
40Anders MannelqvistH50-1 (836)48:33+11:017:49
42Nora WesterlundD12 (1025)26:56+7:239:58
42Karin ByströmOpen 4 (995)55:51+18:4712:34
43Emma ForsgrenD10 (1269)29:48+7:5711:27
44Anders NäslundChallenge H 5 (390)47:11+13:068:18
45Simon DahlbergH18 Elit 2 (534)56:56+12:097:46
45Torsten VestmanH75 (592)55:09+17:4614:19
49Staffan MagnussonH45 Kort-2 (992)42:59+11:138:02
51Åsa HägglundD45 Kort-2 (681)41:26+11:3210:40
52Jan NäslundH45-1 (730)53:03+13:247:42
54Annika GrönlundD40 Kort-1 (655)44:48+16:0510:02
55Jesper VikmanH18 Elit 2 (534)59:47+15:008:09
56Tore StrömH45 Motion (509)1:07:32+29:2412:48
58Jan ÅhlundH45 Kort-2 (992)44:05+12:198:14
58Ann-Marie LindgrenChallenge D 5 (445)1:05:57+28:4311:28
59Jörgen NylénH45-1 (730)54:20+14:417:53
60Håkan WickbergH45 Motion (509)1:09:10+31:0213:07
60Ingrid Selling AhlbergU1 (2187)22:37+5:339:32
61Erik ByströmH12 (1032)22:16+7:299:05
62Jonatan Selling AhlbergU1 (2187)22:39+5:359:33
63Ida AhlbergU1 (2187)22:45+5:419:35
65Gudrun WegelandD55 (669)46:16+15:5811:57
66Isac ErikssonH15 (929)46:07+17:138:57
66Clas EngströmH45-1 (730)55:31+15:528:04
66Ingmar AnderssonH60 Kort (990)45:22+13:389:58
68Lars-Ola ForsgrenOpen 6 (571)1:16:39+32:4012:42
71Charlotte BlomqvistD21 Motion (510)1:12:23+28:0615:26
72Hugo ErikssonH18 Elit (573)57:34+14:307:29
75Lillemor ErikssonD45 Motion (966)56:37+18:5815:15
75Edvin HägglundH15 (929)46:48+17:549:05
77Anette ÅhlundOpen 10 (422)1:15:29+46:2119:24
78Mathias WesterlundH40 Kort-1 (820)55:08+19:588:57
83Camilla AnderssonOpen 2 (501)1:13:29+45:4020:17
86Stina MagnussonOpen 8 (1300)45:55+16:4210:20
91Anette AnderssonD55 Kort (582)51:45+23:4616:28
97Frida HägglundD10 (1269)35:22+13:3113:36
100Malin NäslundOpen 4 (995)1:09:31+32:2715:39
103Joel ByströmH10 (1337)27:43+10:2710:42
103Anna KersOpen 5 (2438)39:30+13:2612:42
113Christer AhlbergH45 Kort-2 (992)51:45+19:599:40
117Adrian JohanssonH16 (1024)46:49+16:448:53
128Åke ErikssonOpen 5 (2438)40:58+14:5413:10
138Anna MannelqvistOpen 4 (995)1:17:02+39:5817:20
141Emilia JohanssonOpen 1 (777)52:18+33:0321:00
149Axel MannelqvistH13 (1083)49:48+27:2112:28
155Niklas NyströmH35 Kort (1001)1:11:37+35:4411:02
161Ida WickbergD16 (875)1:12:58+40:4216:28
162Elin NäslundD12 (1025)42:39+23:0615:47
166Gustaf HägglundH14 (1160)44:28+20:3811:08
167Erik WickbergH21-1 (853)2:23:57+1:28:2414:14
176Linus DahlbergH13 (1083)57:31+35:0414:24
189Ellen WesterlundD10 (1269)47:13+25:2218:09
197Malin PetterssonOpen 4 (995)1:46:03+1:08:5923:53
221Samuel JohanssonH14 (1160)1:07:54+44:0417:01
359Leif DahlbergOpen 3 (2726)1:08:26+41:4822:39
Emma ByströmInskolning (2140)fullföljt
Märta MannelqvistInskolning (2140)fullföljt
Ture MannelqvistInskolning (2140)fullföljt
Delisia NyströmInskolning (2140)fullföljt
Julina NyströmInskolning (2140)fullföljt
Milea NyströmInskolning (2140)fullföljt
Linus QuayleInskolning (2140)fullföljt
Hugo PeterssonH11 (1108)ej start
Ewa WickbergChallenge D 5 (445)ej start
Hannes HägglundU1 (2187)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser