Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nyköpings OK

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Axel Björnberg FärdigH10 (1337)17:46+0:306:51
4Inga JohanssonD70 (252)36:21+4:3410:49
4Mona ForsbergD65 Kort (470)35:11+0:5911:12
9Gustav RasmussenOpen 1 (777)26:47+7:3210:45
10Cajsa AleniusD10 (1269)24:08+2:179:16
12Odin EkH11 (1108)17:42+3:127:17
13Per EkH45-1 (730)45:36+5:576:37
13Dan NilssonH50 Kort-2 (763)39:30+7:258:03
16Filippa GuttkeD10 (1269)24:55+3:049:35
17Wiwi-Anne NilssonD75 (210)50:56+18:0216:10
18Gunnar EricsonH85 (87)1:03:42+29:0825:22
21Marika Nylund EkD45 (859)40:10+7:358:14
25Philip CarlssonH15 (929)37:30+8:367:16
25Hanna AnängenD11 (851)23:52+7:099:37
25Jens WängdahlH21 Elit (372)1:22:17+10:376:04
26Tomas ReibringH21 Kort-1 (1006)55:16+10:587:10
30Magnus FärdigH40 Kort-2 (789)48:45+10:287:34
30Marcus BerggrenH21 Kort-1 (1006)56:28+12:107:20
32Isak AnängenH14 (1160)30:32+6:427:39
40Alice EkD13 (1017)34:12+8:109:23
40Rebecca KågemalmD35 Motion (351)59:45+25:5414:58
42Henning HallH21 Kort-1 (1006)1:00:28+16:107:51
44Erik DelvénOpen 5 (2438)35:13+9:0911:19
46Peter RasmussenH60 (671)49:21+14:499:07
47Pär EricsonH45-1 (730)51:43+12:047:31
49Emil BrunbergOpen 2 (501)54:31+26:4215:03
49Kristin KällströmerD35 (286)1:16:40+30:5012:20
50Ludvig EkH18 Elit (573)54:19+11:157:04
51Carina ErikssonD55 Motion (356)1:07:50+32:0821:00
51Reneé MyrmanD35 Motion (351)1:09:34+35:4317:26
52Daniel NilssonH21 Elit 2 (662)1:23:41+15:177:03
53Inge SundströmH70 Kort (920)35:19+10:3611:25
54Signe NilssonD15 (801)42:17+12:409:55
57Edvin HellstenH13 (1083)35:32+13:058:54
57Lennart JohanssonH21 Kort-1 (1006)1:03:40+19:228:16
58Monica CarlssonD45 Motion (966)52:31+14:5214:09
59Henrik AnängenH40 (1146)59:00+17:377:44
61Sandra EdhagerD35 Kort (631)48:23+19:3110:11
63Anders JohanssonH75 (592)1:03:06+25:4316:23
64Royne MyrmanH40 Kort-2 (789)54:21+16:048:26
66Elisabeth ErikssonD60 Kort (442)55:47+24:2616:42
68Sofia BjörnbergD35 Kort (631)50:30+21:3810:37
69Göran ForsbergH65 Kort (958)41:51+13:4310:55
70Petra NorbergOpen 2 (501)1:05:13+37:2418:00
81Carl CarlssonH18 Elit (573)1:00:02+16:587:49
81Alva RasmussenD18 (475)1:16:06+31:3513:59
81Andreas KågemalmOpen 4 (995)1:04:46+27:4214:35
83Kent BergendahlH60 (671)58:10+23:3810:45
85Kurt NilssonH70 Kort (920)38:31+13:4812:27
86Albin FalkH15 (929)49:19+20:259:34
89Ann-Christine EkOpen 1 (777)41:50+22:3516:48
89Miranda FredrikssonD12 (1025)32:22+12:4911:59
90Johan ScherlinH50-2 (739)1:05:16+28:4110:33
93Anders MagnussonH45 Kort-1 (980)48:34+14:279:09
95Lovis HellstenD11 (851)32:49+16:0613:13
96Vilgot HellstenU2 (1872)31:11+11:0112:05
99Axel LindgrenH13 (1083)42:09+19:4210:33
99Maria FredrikssonD45 Motion (966)1:03:21+25:4217:04
101Caroline GuttkeD13 (1017)41:27+15:2511:23
102Mathias LindgrenH40 Kort-2 (789)1:00:30+22:139:23
103Ida HylanderD21-1 (652)1:17:32+28:1210:37
111Elsa BrunbergD10 (1269)36:24+14:3314:00
112Per CarlssonH50-1 (836)1:01:03+23:319:50
116Oskar EngmanH20 Elit (617)1:58:04+57:1911:28
118Erik HellstenH35 Kort (1001)1:01:22+25:299:27
121Helena DelvénOpen 3 (2726)46:24+19:4615:21
122Andreas HolmqvistH13 (1083)45:49+23:2211:28
122Sarah DelvénOpen 3 (2726)46:25+19:4715:22
125Meja AleniusD12 (1025)35:35+16:0213:10
127Anton BergströmH21 Kort-1 (1006)1:20:46+36:2810:29
128Sara HellstenD35 Kort (631)1:26:01+57:0918:06
132Eva-Lena JonssonD50 (838)58:28+29:5913:45
150William NilssonH16 (1024)52:44+22:3910:00
156Stefan MusslinderH50-1 (836)1:29:04+51:3214:21
158Olof MusslinderH11 (1108)32:53+18:2313:31
171Andreas RietzH40 (1146)1:19:59+38:3610:29
178Patrick HolmqvistH45 Kort-1 (980)1:10:51+36:4413:22
180Maria RasmussenD45 Motion (966)1:36:44+59:0526:04
181Mikael GuttkeH40 (1146)1:22:26+41:0310:49
186Anna GuttkeOpen 4 (995)1:34:55+57:5121:22
190Mikael AleniusH45 Kort-1 (980)1:21:42+47:3515:24
195Isak ErikssonH16 (1024)1:19:36+49:3115:06
196Liana LagervikD12 (1025)57:29+37:5621:17
238Ludvig Björnberg FärdigU1 (2187)30:59+13:5513:04
254Kenneth LjungbergOpen 5 (2438)49:02+22:5815:45
259Ove KarlssonOpen 7 (1692)54:28+34:1619:06
261Inger AskestenOpen 7 (1692)54:51+34:3919:14
328Helena HolmqvistOpen 3 (2726)1:05:37+38:5921:43
398Emilia EricsonU1 (2187)42:16+25:1217:50
Isak KarlssonInskolning (2140)fullföljt
Iris KällströmerInskolning (2140)fullföljt
Sebastian LejonedInskolning (2140)fullföljt
Kristin HylanderD21 Elit (365)ej godkänd
Jonas MusslinderH14 (1160)ej start
Ulf HylanderH55 (967)ej start
Didrik HallH21 Kort-1 (1006)ej start
Jessica KarlssonD35 Kort (631)ej start
Magnus FredrikssonH50 Motion (409)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser