Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Rehns BK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jerker LysellH21 Elit (372)1:11:405:17
2Lennart WahlgrenH55 Motion (262)38:17+0:589:12
2Lars-Ivar SvenssonH65 Kort (958)30:50+2:428:03
3Anders JohanssonH21-2 (800)59:58+2:175:57
4Patrik BlomOpen 8 (1300)31:17+2:047:02
5Gun SvenssonD65 Kort (470)35:30+1:1811:18
8Jonatan LysellOpen 8 (1300)34:00+4:477:39
11Lars OlovssonH20 (281)58:36+8:268:01
14Kerstin BlomD60 Motion (303)48:07+8:3215:05
16Oskar EklöfH21-2 (800)1:06:33+8:526:36
16Gun KlarströmD65 Motion (243)1:12:04+19:3223:01
21Walter LagerhällH18 Elit 2 (534)52:14+7:277:07
31Birgitta WinbladD55 Kort (582)35:12+7:1311:12
32Charlie StoltH21-2 (800)1:12:30+14:497:11
33Fredrik IngelssonH21-2 (800)1:12:42+15:017:13
34Ingela RydesäterD40 Kort-2 (637)39:42+10:259:25
37Jesper LysellH21 Elit (372)1:25:54+14:146:20
38Mirja NordinChallenge D 10 (268)1:20:00+20:5210:49
60Pernilla BlomD21 Kort-2 (742)54:47+17:2710:10
70Marie FröjdD55 Kort (582)44:10+16:1114:03
74Olle KlarströmH65 Kort (958)42:21+14:1311:03
78Anton LifH21 Elit 2 (662)1:27:19+18:557:21
80Kerstin Frisk EngstrandD65 Kort (470)1:02:43+28:3119:58
80Christer LagerhällH50 Kort-1 (778)52:55+18:2710:42
81Henrik FröjdH21 Kort-2 (1030)1:02:45+21:098:05
85Jonathan MagnussonH18 (472)1:40:56+1:01:1615:49
99Christer EngstrandH65 Kort (958)44:50+16:4211:42
104Hannes KockH21 Kort-1 (1006)1:14:37+30:199:41
105Wilma LagerhällD18 Elit (551)1:10:31+27:5111:12
141Tilda LagerhällD14 (924)54:21+28:2814:24
145Oskar MagnussonH15 (929)1:08:06+39:1213:13
150Anna KihlströmOpen 5 (2438)42:14+16:1013:34
160Henrik MagnussonH45 Kort-1 (980)1:03:16+29:0911:56
162Joel KihlströmH15 (929)1:18:24+49:3015:13
182Johan KockH65 Kort (958)1:05:46+37:3817:10
201Jan WinbladOpen 4 (995)2:02:52+1:25:4827:40
365Hanna RydesäterU1 (2187)37:39+20:3515:53
Hugo RydesäterInskolning (2140)fullföljt
Liga ValdamaneD21 Elit (365)ej start
Göran WinbladH21 Elit 2 (662)ej start
Peter RydesäterH40 Kort-1 (820)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser