Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sjövalla FK

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jan RydénOpen 10 (422)36:32+7:249:23
10Emma HimmelmannD20 (349)53:51+8:529:33
12Gunilla HimmelmannD45 Motion (966)42:22+4:4311:25
13Magnus AlinderOpen 11 (308)52:48+18:469:24
16Jonatan Wedberg-KilnäsH18 Elit 2 (534)51:32+6:457:01
19Eleonora AlinderD13 (1017)30:42+4:408:26
19Karl RydénOpen 10 (422)42:53+13:4511:01
20Eva ThörnblomD65 (320)46:17+7:5612:18
22Märta LjungbergD14 (924)33:31+7:388:53
22Linn HimmelmannOpen 5 (2438)32:42+6:3810:30
22Åse FuxborgD45 Kort-1 (747)35:32+5:289:40
23Malin LemurellChallenge D 10 (268)1:11:03+11:559:36
23William BjörnbeckerU1 (2187)20:10+3:068:30
28Hjalmar LjungbergH18 (472)55:26+15:468:41
29Barbro JohanssonD70 (252)54:02+22:1516:04
35Maria HolmqvistD40 (496)47:21+12:378:47
40Klara LemurellD14 Kort (312)46:34+19:1716:45
48Tobias HolmqvistH40 Kort-2 (789)52:13+13:568:06
49Hans WedbergH50 Kort-2 (763)45:47+13:429:20
49Solveig HedenblomD60 (365)55:07+24:3014:14
50Christina PetterssonD40 Motion (764)51:36+17:3413:24
51Inger GreenD70 Kort (357)51:45+20:2118:17
53Per-Arne WahlgrenH50-2 (739)54:15+17:408:46
58Fabian AlinderH11 (1108)21:48+7:188:58
61Linus AlinderH11 (1108)21:56+7:269:01
69Ebbe HolmqvistH12 (1032)23:09+8:229:26
78Martin AnderssonH35 Kort (1001)55:28+19:358:32
90Karin GreenD35 Kort (631)55:08+26:1611:36
92Lars LjungbergH50 Kort-2 (763)52:33+20:2810:43
95Ingrid AlinderOpen 3 (2726)44:31+17:5314:44
95Dick HimmelmannH50 Kort-2 (763)53:43+21:3810:57
97Per JonssonH45 Kort-2 (992)49:01+17:159:09
98Niclas NilssonH35 Kort (1001)57:43+21:508:53
103Lisa LarssonD55 Kort (582)58:51+30:5218:44
104Johan HjelmérH16 (1024)44:34+14:298:27
113Phil MullinsH50 Kort-2 (763)58:21+26:1611:54
121Camilla BjörklundD50 Kort (901)45:58+21:4114:03
125Sören SvenssonH65 (766)1:08:32+31:2114:20
126Jenny LjungbergD45 Motion (966)1:10:25+32:4618:58
126Håkan BjörklundH50 Kort-2 (763)1:03:24+31:1912:56
130Claes GreenH70 Kort (920)45:10+20:2714:37
139Henrik EssungerH45-1 (730)1:27:50+48:1112:45
140Staffan OlofssonH45 Kort-2 (992)56:06+24:2010:29
142Hannes EssungerH12 (1032)32:15+17:2813:09
144Stefan LemurellH45-1 (730)1:41:02+1:01:2314:41
148Frida OlofssonD12 (1025)39:40+20:0714:41
167Amanda MullinsD16 (875)1:15:59+43:4317:09
169Linda HedenblomOpen 8 (1300)57:00+27:4712:50
170Cecilia OlofssonOpen 4 (995)1:29:48+52:4420:13
172Lars LarssonH60 Kort (990)1:05:51+34:0714:28
175Kyra JonssonD16 (875)3:18:23+2:46:0744:46
182Eric OlofssonH10 (1337)35:09+17:5313:34
202Isak LemurellH11 (1108)44:05+29:3518:08
219Wilmer HolmqvistH14 (1160)1:05:40+41:5016:27
226Karin WahlgrenOpen 7 (1692)48:52+28:4017:08
489Ingalill MullinsOpen 5 (2438)1:49:37+1:23:3335:14
Astrid YtterstadInskolning (2140)fullföljt
Emelina HolmqvistD10 (1269)ej godkänd
Emma  YtterstadOpen 2 (501)ej godkänd
Mailis HolmqvistU1 (2187)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser