Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skogslöparna

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Börje PaulerH35 (318)47:38+0:525:57
3Helena ForsbergD35 (286)47:32+1:427:39
4Stefan SjölundH35 (318)48:37+1:516:05
7Jonas HälldalH40 Kort-1 (820)40:26+5:166:34
12Agneta LindbergD55 Kort (582)32:38+4:3910:23
14Signe LagesonOpen 10 (422)40:47+11:3910:29
15Benjamin NäslundH15 (929)35:42+6:486:55
17Åsa PaulerD35 Kort (631)38:13+9:218:02
18Liam HälldalH10 (1337)20:05+2:497:45
23Emma WibergD18 (475)56:04+11:3310:18
26Karin PerssonD35 Kort (631)40:35+11:438:32
26Linnea TroengD21-1 (652)59:26+10:068:08
27Inger BruneD65 Motion (243)1:26:32+34:0027:38
28Katarina KvickD60 (365)42:19+11:4210:56
28Amelie JosefssonD14 (924)35:12+9:199:20
29Evelina SöderlundD17-20 Kort (207)1:11:24+24:0315:15
29Leif StrandbergH60 Kort (990)40:41+8:578:56
29Oskar ForsbergH40 Kort-1 (820)44:16+9:067:11
31Peter WoxlinH40 Kort-1 (820)44:34+9:247:14
32Emanuel NäslundH18 (472)58:56+19:169:14
33Victoria KarlssonD45 Kort-2 (681)38:43+8:499:58
38Anton StrandbergH20 (281)1:19:38+29:2810:54
39Gunnar SjölundH55 Kort (872)39:52+8:048:32
41Kristofer WesterH35 Kort (1001)48:30+12:377:28
47Louise WoxlinD35 Motion (351)1:04:57+31:0616:16
49Mattias PerssonH40 Kort-1 (820)47:44+12:347:45
55Ida PaulerU2 (1872)28:08+7:5810:54
55Bertil NordinH65 Kort (958)40:25+12:1710:33
56Hanna WoxlinU2 (1872)28:09+7:5910:54
58Gudrun Pauler-JohanssonOpen 1 (777)36:49+17:3414:47
63Jonas SöderlundOpen 9 (584)1:17:54+36:2610:01
65Marlene HälldalOpen 3 (2726)42:50+16:1214:10
65Ulla Britt SundinD60 Kort (442)55:36+24:1516:38
65Sixten PerssonH11 (1108)22:26+7:569:13
70Per SundinH65 (766)52:30+15:1910:58
72Liv PaulerD10 (1269)32:26+10:3512:28
81Lennart StrandbergH55 Kort (872)44:47+12:599:35
87Jonatan HälldalH12 (1032)24:41+9:5410:04
88Per-Johan JosefssonH40 Kort-1 (820)57:12+22:029:18
88Signe ForsbergD10 (1269)34:33+12:4213:17
90Emelie WibergD15 (801)47:16+17:3911:05
92Birgitta StrandbergD55 (669)51:45+21:2713:22
104Arvid StrandbergH21-1 (853)1:31:10+35:379:01
110Marcus NilssonH12 (1032)27:05+12:1811:03
115Mona BlombergOpen 6 (571)1:58:21+1:14:2219:37
116Jörgen WibergOpen 6 (571)1:58:23+1:14:2419:37
117Mikael NilssonH40 Kort-1 (820)1:06:12+31:0210:45
121Martin NilssonH10 (1337)29:23+12:0711:20
132Yvonne NäslundD45 Motion (966)1:12:26+34:4719:31
133Christina HäggströmD50 Kort (901)48:03+23:4614:41
145Torgny NäslundH40 Kort-1 (820)1:18:41+43:3112:47
167Anita FjaestadD50 Kort (901)1:02:43+38:2619:10
177Elias SöderlundH12 (1032)42:57+28:1017:31
260Petra SöderlundOpen 5 (2438)49:32+23:2815:55
414Ture ForsbergU1 (2187)46:17+29:1319:31
Stina PerssonInskolning (2140)fullföljt
Elsa WoxlinInskolning (2140)fullföljt
Edvin WesterInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser