Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Skogsfalken

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Albin EmilssonU1 (2187)17:17+0:137:17
8Lena SöderbergD65 (320)42:41+4:2011:21
10Christina SmedbergD50 (838)32:49+4:207:43
10Ulf JungstrandH55 (967)40:06+5:476:49
11Sofia ForsgrenD21-2 (671)54:43+5:457:39
15Jakob HöstH18 (472)51:59+12:198:08
16Eva BlomkvistD70 Motion (211)57:01+17:0021:02
19Emma EmilssonD12 (1025)25:07+5:349:18
21Elin EmilssonD14 (924)33:19+7:268:50
23Jonathan LjungbergH16 Kort (197)53:13+18:2813:55
24Ella SöderbergD13 (1017)31:35+5:338:40
27Fredrik SmedbergH45-2 (713)49:34+9:097:10
36Birgitta OlssonD55 (669)41:28+11:1010:42
37Anders BlomqvistH50 Kort-2 (763)43:33+11:288:53
49Elina LiljedahlD14 Kort (312)50:23+23:0618:07
51Herman AlbinssonH14 Kort (375)47:43+27:2617:48
56John D SöderbergH21 Motion (406)1:25:52+37:0412:01
59Anton WibergH21-1 (853)1:19:57+24:247:54
61Barbro KärvhagD50 Kort (901)36:10+11:5311:03
63Ola SöderbergH40 Kort-1 (820)52:00+16:508:27
64Oskar SöderbergU1 (2187)22:51+5:479:38
65Patrik WåhlinH45 Motion (509)1:10:07+31:5913:18
68Paul OlssonChallenge H 10 (442)1:14:49+32:159:52
69Edvin SmedbergH20 Elit (617)1:24:31+23:468:12
81Henrik ViktorssonH40 Motion (456)1:32:51+37:2614:54
82Kenneth KajsajunttiOpen 8 (1300)45:08+15:5510:09
86Josefine AlbinssonD45 (859)49:14+16:3910:06
93Emil ViktorssonH13 (1083)41:42+19:1510:27
100Matilda SöderbergU2 (1872)31:48+11:3812:19
103Börje ErikssonOpen 8 (1300)47:53+18:4010:47
105Carin ErlandssonD55 Kort (582)59:08+31:0918:49
106Agneta EmilssonD40 Kort-1 (655)56:33+27:5012:40
116Emil AlbinssonH11 (1108)27:47+13:1711:26
131Anna ViktorssonD11 (851)38:30+21:4715:31
139Magnus EmilssonH40 Kort-1 (820)1:15:20+40:1012:14
141Anton FilipssonH21-1 (853)1:47:17+51:4410:36
159Tova DanielssonD14 (924)59:04+33:1115:40
161Ingrid SöderbergD21 Kort-1 (837)1:23:28+47:2715:30
161Pierre DanielssonH45 Kort-1 (980)1:03:26+29:1911:58
162Elvira LjungbergD13 (1017)54:03+28:0114:50
168Jonas K JohanssonH45 Kort-1 (980)1:06:54+32:4712:37
171Per ErlandssonH55 Kort (872)1:15:22+43:3416:08
174Willy OlssonH65 Kort (958)1:00:13+32:0515:43
194Sven Olle SöderbergH65 Kort (958)1:14:00+45:5219:19
195Peter LiljedahlH45 Kort-1 (980)1:53:37+1:19:3021:26
279Max KärvhagOpen 5 (2438)50:42+24:3816:18
401Olof OlssonU1 (2187)42:32+25:2817:56
Oscar OlssonChallenge H 10 (442)ej start
Ola OlssonH45 Kort-1 (980)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser