Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Arboga OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rasmus MöllerH18 (472)46:33+6:537:17
4Kenneth JakobssonH45 Motion (509)44:49+6:418:30
8Sven-Olov WiklundH65 (766)40:51+3:408:32
13Lukas LarssonH21 Motion (406)1:03:41+14:538:55
14Tilda WigforssD14 Kort (312)34:28+7:1112:23
15Lena JansonD65 (320)45:17+6:5612:02
15Maria SahlinD50 Kort (901)29:38+5:219:03
17Per-Ivar MöllbergH70 Kort (920)30:45+6:029:57
27Annika LarssonD55 (669)40:22+10:0410:25
29Per HolmstrandOpen 7 (1692)28:47+8:3510:05
30Håkan SöderkvistH70 Kort (920)32:22+7:3910:28
31Roland NotstamH55 (967)43:49+9:307:27
35Anna StrandD16 Kort (253)58:26+25:3316:03
39Anders PayerlOpen 7 (1692)29:53+9:4110:29
43Ove PetterssonH70 Kort (920)34:19+9:3611:06
44Jan GrannH55 Kort (872)40:18+8:308:37
55Per JakobssonH70 Kort (920)35:23+10:4011:27
60Henrik WickströmH21 Kort-2 (1030)1:00:11+18:357:45
63Arvid WigforssOpen 2 (501)1:01:19+33:3016:56
63Amanda BäckD10 (1269)31:09+9:1811:58
68Casper VånsjöH15 (929)46:19+17:258:59
69Ann-Louise Notstam HjorthD50 Kort (901)37:21+13:0411:25
77Lina MöllerOpen 5 (2438)37:52+11:4812:10
81Berit WetterD50 (838)44:17+15:4810:25
81Peder WickströmH60 Kort (990)47:40+15:5610:28
90Tua WigforssOpen 4 (995)1:07:12+30:0815:08
90Eric BäckH12 (1032)24:56+10:0910:10
95Anders StrandH50 Kort-1 (778)57:53+23:2511:43
102Michael WickströmH21 Kort-2 (1030)1:06:25+24:498:33
103Torbjörn ZetterljungH50 Kort-1 (778)59:01+24:3311:56
105Sofie WetterD21-1 (652)1:18:11+28:5110:42
106Hanna WigforssOpen 4 (995)1:10:02+32:5815:46
124Jenny GustafssonD40 Kort-2 (637)1:33:14+1:03:5722:08
125Alva WickströmD11 (851)37:59+21:1615:18
130Filip BäckH14 (1160)39:25+15:359:52
136Tova GrönbergD11 (851)39:56+23:1316:06
144Anders GöranssonOpen 7 (1692)40:07+19:5514:04
160Tord ÅhlgrenH60 Kort (990)1:01:42+29:5813:33
163Erik MöllerOpen 7 (1692)41:36+21:2414:35
169Jonatan VånsjöH11 (1108)34:27+19:5714:10
169Daniel JensenH15 (929)1:23:19+54:2516:10
174Helena LaurinOpen 1 (777)1:15:40+56:2530:23
174Peter BäckOpen 7 (1692)42:17+22:0514:50
178Gustav GöranssonH14 (1160)46:28+22:3811:38
189Fredrik GrannH21 Kort-2 (1030)1:41:44+1:00:0813:06
200Cajsa VånsjöD13 (1017)1:39:11+1:13:0927:14
203Simon JakobssonH14 (1160)53:42+29:5213:27
224Rasmus VånsjöU2 (1872)39:58+19:4815:29
260Selma WickströmU1 (2187)31:53+14:4913:27
304Christian PayerlOpen 7 (1692)1:11:23+51:1125:02
342Kristina BäckOpen 3 (2726)1:06:49+40:1122:07
346Linnea ZetterljungU2 (1872)1:02:18+42:0824:08
413Anna JacobssonOpen 3 (2726)1:13:55+47:1724:28
413Katarina GöranssonOpen 3 (2726)1:13:55+47:1724:28
423Elsa ZetterljungOpen 3 (2726)1:14:27+47:4924:39
452Anna-Karin VånsjöOpen 3 (2726)1:17:51+51:1325:46
Tova HolmstrandInskolning (2140)fullföljt
Isaac JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Robert Håkman GrannH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Anneli ZetterljungOpen 3 (2726)ej godkänd
Bo HanssonH70 Kort (920)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser