Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Snättringe SK

89 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin NilssonH17-20 Kort (293)33:446:01
2Simon HectorH20 Elit (617)1:01:02+0:175:55
5Stefan Svensson GeliusH45 Kort-1 (980)36:18+2:116:50
6Urban FreijH50-2 (739)43:20+6:457:00
12Vilma KarlssonD18 Elit (551)47:30+4:507:33
14Alva Lidström LauriD11 (851)22:20+5:379:00
14Mikael NilssonH21-1 (853)1:08:55+13:226:49
15Per KallhaugeH50-2 (739)45:42+9:077:23
16Hanna BrusD21 Kort-1 (837)44:12+8:118:12
17Thomas CallebergH50 Kort-1 (778)40:16+5:488:09
19Ingemar TedhamreH55 Motion (262)47:13+9:5411:21
20Göran NilssonH60 (671)41:15+6:437:37
24Viking FreijChallenge H 5 (390)43:18+9:137:37
29Kerstin ErikssonD60 Kort (442)44:29+13:0813:19
29Anna JarmarD70 Motion (211)1:05:02+25:0123:59
31Kristina CarlqvistD21 Kort-1 (837)47:47+11:468:52
31Anders KarlssonH50-2 (739)49:08+12:337:57
32Monica FröjdD50 Kort (901)32:27+8:109:55
35Märta FröjdD20 (349)1:05:09+20:1011:34
35Johan CallebergH15 (929)39:17+10:237:37
37Jesper LidmarH15 (929)40:19+11:257:49
37Isak GeliusH13 (1083)33:07+10:408:17
38David NybergU2 (1872)26:58+6:4810:27
40Tobias KarlssonH18 Elit 2 (534)55:56+11:097:37
41Hugo FlordalH35 (318)1:05:30+18:448:11
44Ivar Lidström LauriH16 (1024)36:50+6:456:59
46Svenåke SvenssonH65 Kort (958)39:11+11:0310:13
46Ann-Christin NybergD35 Kort (631)44:21+15:299:20
47Elin SvenssonD35 Kort (631)44:45+15:539:25
48Nadja DahlströmD40 (496)52:26+17:429:43
51Roger NybergH50 Kort-1 (778)48:28+14:009:48
51Gittan GeliusD45 Kort-1 (747)41:31+11:2711:18
52Karin AbelD35 Motion (351)1:09:56+36:0517:31
52Erik CallebergH20 (281)1:34:59+44:4913:00
54Bo LauriH50-2 (739)54:51+18:168:52
56Anna TedhamreD45 Kort-1 (747)42:01+11:5711:26
60Lena BrobergD45 Kort-1 (747)42:33+12:2911:35
61John WolgastH14 (1160)33:12+9:228:19
74Mari-Helen LidströmD45 Kort-1 (747)45:54+15:5012:30
75Hanna CarlqvistD11 (851)29:04+12:2111:43
79Elin AbelD10 (1269)33:47+11:5612:59
83Molly GeliusD10 (1269)34:00+12:0913:04
85Ylva NilssonD55 Kort (582)47:54+19:5515:15
86Ulrica MellergårdD50 Motion (592)1:16:09+37:3821:02
88Mattias KallhaugeH16 (1024)42:41+12:368:05
90Ronja BergmanD21 Motion (510)1:28:11+43:5418:48
94Torbjörn BergmanH60 Kort (990)49:06+17:2210:47
95Jan WahlströmH60 (671)1:00:47+26:1511:14
101Erik Lidström LauriH14 (1160)36:45+12:559:12
102Johan LidmarH45 Kort-1 (980)49:59+15:529:25
104Anders MellergårdH50 Kort-1 (778)59:21+24:5312:00
104Per WolgastH50-2 (739)1:11:24+34:4911:33
112Albin HainkeH14 (1160)37:41+13:519:26
117Elin TörnqvistD40 Kort-2 (637)1:10:59+41:4216:51
117Jacob WolgastH14 (1160)38:02+14:129:31
120Gunilla KallhaugeD45 (859)55:53+23:1811:28
132Anders HolmqvistH50 Kort-1 (778)1:08:20+33:5213:49
134Anders AbelH35 Kort (1001)1:04:12+28:199:53
145Patrik NilssonH21-1 (853)1:50:41+55:0810:56
147Håkan CarlqvistH45 Kort-1 (980)1:00:40+26:3311:26
151Martin NybergU2 (1872)35:29+15:1913:45
153Jakob TedhamreH13 (1083)50:17+27:5012:36
156Eva DalenstamOpen 3 (2726)49:17+22:3916:19
157Johan FredholmH13 (1083)50:51+28:2412:44
160Elin WolgastD12 (1025)42:25+22:5215:42
163David TörnqvistH13 (1083)51:36+29:0912:55
168Fredric JohanssonH21-1 (853)2:46:39+1:51:0616:29
175Thea GeliusU2 (1872)36:44+16:3414:14
179Erik DyreliusH45 Kort-1 (980)1:11:08+37:0113:25
183Tobias NybergOpen 3 (2726)51:23+24:4517:00
185Anton DyreliusH11 (1108)38:56+24:2616:01
189Mats HainkeH45 Kort-1 (980)1:19:10+45:0314:56
193Anders EjewallOpen 3 (2726)52:02+25:2417:13
222Gabriel CarlqvistH10 (1337)41:50+24:3416:09
227Algot SjöstrandU1 (2187)30:40+13:3612:56
243Emmie HolmqvistU1 (2187)31:05+14:0113:06
246Ellen FlordalU2 (1872)42:02+21:5216:17
272Hugo AbelU1 (2187)32:29+15:2513:42
278Malena CarlqvistOpen 3 (2726)1:00:13+33:3519:56
296Sara DyreliusOpen 3 (2726)1:01:42+35:0420:25
396Heidi HolmqvistOpen 3 (2726)1:11:48+45:1023:46
426Karin FlordalOpen 5 (2438)1:06:46+40:4221:28
Simon CarlqvistInskolning (2140)fullföljt
Liv DalenstamInskolning (2140)fullföljt
Vilma DyreliusInskolning (2140)fullföljt
Jonas SjöstrandOpen 5 (2438)ej godkänd
Anneli LidmarD40 Motion (764)ej godkänd
Fredrik OrmöH18 (472)ej godkänd
Ella KarlssonD14 (924)ej godkänd
Rune RådeströmH70 (607)ej start
Peter KarlbergH55 Kort (872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser