Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sundsvalls OK

202 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin KårénOpen 10 (422)29:087:29
2Eddie EdströmChallenge H 10 (442)43:27+0:535:44
2Louise RohdénD21 Motion (510)45:31+1:149:42
2Tove EricssonD13 (1017)26:09+0:077:11
3Mattias BerglundH40 Motion (456)57:19+1:549:12
3Olov VikströmH45-2 (713)42:17+1:526:07
4Johanna ÖhmanD35 Motion (351)45:46+11:5511:28
5Simon NordlanderH11 (1108)15:50+1:206:30
5Oskar VikströmH13 (1083)27:07+4:406:47
7Jan NordinH55 (967)39:16+4:576:40
7Gustav NystedtOpen 9 (584)53:48+12:206:55
8Kajsa LakeD40 Motion (764)42:31+8:2911:02
9Anna KårénOpen 10 (422)39:14+10:0610:05
9Signe FeilD10 (1269)23:18+1:278:57
10Lars LundbergH40 Motion (456)1:00:11+4:469:39
10Stina NordinD18 Elit (551)47:07+4:277:29
10Hugo NordlanderH11 (1108)17:13+2:437:05
11Frida VikströmD16 (875)35:05+2:497:55
12Ellinor FranssonD21-2 (671)55:14+6:167:43
12Jenny ErlandssonD40 Kort-1 (655)35:29+6:467:57
13Kadri KalvoD21 Motion (510)53:19+9:0211:22
13Caroline JohanssonD17-20 Kort (207)57:57+10:3612:22
13Johan NordinH20 (281)59:58+9:488:12
13Sten-Olov HellbergH70 Motion (294)49:50+12:2715:11
16Ingrid PeterssonD70 Kort (357)41:09+9:4514:32
16Tobias EliassonH21 Kort-2 (1030)48:47+7:116:17
19Rickard AnderssonChallenge H 5 (390)42:11+8:067:25
19Magnus EdlundH45 Motion (509)51:19+13:119:44
19Katharina SandströmD50 Motion (592)48:28+9:5713:23
21Jenny DanielssonD21 Kort-1 (837)46:09+10:088:34
21Thomas RexH40 (1146)51:01+9:386:41
21Kjell AnderssonH70 Motion (294)56:01+18:3817:04
22Sara LundstenD21 Kort-1 (837)46:14+10:138:35
22Margareta NobornD70 Kort (357)43:20+11:5615:18
22Clary RexD45 Motion (966)45:10+7:3112:10
24Julia EdströmD21 Kort-1 (837)46:57+10:568:43
24Peter HanssonH55 Kort (872)38:43+6:558:17
24Lovisa DufvaD11 (851)23:42+6:599:33
25Elin SvenssonD40 Kort-1 (655)38:21+9:388:35
26Tomas UnanderH35 Kort (1001)45:44+9:517:02
26Sara ForsbergOpen 4 (995)51:31+14:2711:36
26Herman EliassonU1 (2187)20:24+3:208:36
27Anders ErlandssonH40 Kort-2 (789)48:21+10:047:30
27David HolmbergH21 Elit 2 (662)1:18:16+9:526:35
28Tomas EdströmH50 Kort-1 (778)42:08+7:408:31
28Roger HugossonH50-1 (836)46:32+9:007:30
28Anna LundgrenD40 (496)45:08+10:248:22
28Hanna HugossonD18 Elit (551)50:02+7:227:57
29Edvin LakeH12 (1032)19:21+4:347:53
29Johanna SjölundD20 Elit (499)56:58+8:288:12
29Anna-Britt JohanssonD75 (210)1:11:40+38:4622:45
29Jill JohanssonD21-2 (671)1:01:25+12:278:35
31Pia LindholmD50 (838)36:51+8:228:40
33Albin ÅlinH40 Motion (456)1:08:05+12:4010:55
36Kristina NordlanderD40 Kort-1 (655)41:17+12:349:15
37Anna LampinenD17-20 Kort (207)1:21:22+34:0117:23
38Karin LarssonD40 Kort-1 (655)41:46+13:039:21
39Wilma LarssonD11 (851)25:17+8:3410:11
39Klara EdströmU2 (1872)27:03+6:5310:29
40Malin UnanderD35 Kort (631)43:06+14:149:04
40Julia NordlanderD14 (924)36:36+10:439:42
40Michael LarssonH45 Kort-2 (992)42:13+10:277:53
41Cecilia EdströmD50 Kort (901)33:27+9:1010:13
41Elis LiukkonenH11 (1108)20:59+6:298:38
41Fabian PerssonH12 Kort (228)37:47+20:5016:52
42Kerstin BrunnD70 Motion (211)2:01:54+1:21:5344:58
44Gunnar BengtssonH70 Kort (920)34:20+9:3711:06
45Anders LindholmH50 Kort-1 (778)47:07+12:399:32
46Jenny NääsD35 (286)1:14:58+29:0812:04
48Martin LundgrenH35 Kort (1001)49:20+13:277:36
48Wilmer RexH11 (1108)21:17+6:478:45
49Annika CarlbergD21 Kort-1 (837)51:16+15:159:31
52Ann JohanssonD18 (475)1:02:01+17:3011:24
52Anna DufvaD40 Motion (764)52:27+18:2513:37
53Pessi LiukkonenH45-2 (713)54:48+14:237:55
54Birgitta HammarbergD55 Motion (356)1:09:12+33:3021:25
54AnnCatrin ValfridssonD50 Motion (592)59:11+20:4016:20
54Anders SjögrenH50 Kort-1 (778)49:13+14:459:57
54Ingrid Wiklander NylanderD65 Kort (470)50:44+16:3216:09
55Peter LoréH35 Kort (1001)50:11+14:187:43
55Henrik LundgrenH40 Kort-2 (789)52:57+14:408:13
57Åke JohanssonH70 Motion (294)2:11:44+1:34:2140:09
57Sören JanssonH75 (592)58:24+21:0115:10
57Katarina JohanssonD21 Kort-1 (837)51:51+15:509:38
58Sara TimnerD40 (496)55:08+20:2410:13
59Jonne LiukkonenH14 (1160)33:01+9:118:16
60Alice LarssonD12 (1025)29:13+9:4010:49
61Irené LarssonD35 Motion (351)1:18:28+44:3719:39
61Rolf JohanssonH50 Kort-1 (778)50:09+15:4110:09
62Hedwig HaasD20 Elit (499)1:06:51+18:219:37
62Oskar ErlandssonH11 (1108)22:03+7:339:04
62Ivar LakeU2 (1872)28:35+8:2511:04
63Tommy FröjdH50 Kort-1 (778)50:15+15:4710:10
64Marie GustafssonD55 (669)46:07+15:4911:54
64Lars HenrikssonH45-2 (713)56:26+16:018:10
66Catrin JohanssonD45 Kort-1 (747)44:38+14:3412:09
67Elsa GranholmD12 (1025)29:45+10:1211:01
68Ida JohanssonD21 Kort-1 (837)54:47+18:4610:10
68Anna NordinD45 (859)47:20+14:459:43
68Nils LundgrenH16 (1024)39:53+9:487:34
68Rickard KarlssonH45 Motion (509)1:13:57+35:4914:01
69Fredrik NordlanderH40 Kort-2 (789)55:02+16:458:32
70Susanne LiukkonenD40 (496)57:51+23:0710:43
70Anders AxlingH21 Elit 2 (662)1:26:11+17:477:16
70Torbjörn AnderssonH45 Kort-2 (992)46:29+14:438:41
71Martin StorkampH18 Elit 2 (534)1:03:02+18:158:35
72Magnus JonssonH40 Kort-2 (789)55:20+17:038:35
72Anna-Karin JeppssonOpen 2 (501)1:05:21+37:3218:03
73Irmelie EnströmD13 (1017)37:36+11:3410:19
73Pär-Mikael PerssonH45 Motion (509)1:16:23+38:1514:29
75Jenny UnanderD40 (496)1:00:29+25:4511:13
77Mattias LarssonH11 (1108)23:49+9:199:48
77Hannes LindahlH14 (1160)34:28+10:388:38
77Ivar GranholmU2 (1872)29:29+9:1911:25
78Gunilla RohdénD60 Kort (442)1:06:18+34:5719:51
79Charlotte VikströmD45 (859)48:19+15:449:55
80Hannes WernOpen 9 (584)1:29:37+48:0911:32
80Torbjörn JohanssonH55 Kort (872)44:35+12:479:32
82Petter ErlandssonH13 (1083)38:58+16:319:45
82Stefan IvarssonH35 Kort (1001)55:56+20:038:37
83Kaspar EricssonH10 (1337)26:29+9:1310:13
85Axel LundgrenH14 (1160)34:57+11:078:45
86Truls LindholmH18 Elit 2 (534)1:09:14+24:279:26
88Linda EdströmD21-2 (671)1:14:18+25:2010:23
90Jonas ÅkerdahlH21 Kort-2 (1030)1:04:02+22:268:15
90Elisabet LundgrenD65 Kort (470)1:11:18+37:0622:42
92Vivian StorkampD50 Motion (592)1:22:42+44:1122:50
93Lena AnderssonD40 Kort-1 (655)51:21+22:3811:30
95Uno JohanssonH55 Kort (872)46:32+14:449:57
100Caroline HolmbergD21-2 (671)1:22:17+33:1911:30
102Björn AbelssonH65 (766)1:03:01+25:5013:11
104Anders VedinH21 Elit 2 (662)1:36:29+28:058:08
107Anna HammarbergD35 Kort (631)1:01:34+32:4212:57
108Jan ÖstmanH55 Kort (872)48:46+16:5810:26
109Fredrik GranholmOpen 7 (1692)37:00+16:4812:58
109Arvid CarlssonH12 (1032)26:58+12:1111:00
109Agnes FeilU1 (2187)25:15+8:1110:39
110Hans JohanssonH45-2 (713)1:07:07+26:429:42
111Emma JohanssonD12 (1025)34:14+14:4112:40
112Johan AgåsH45 Kort-2 (992)51:31+19:459:37
113Oscar SundlöfH20 Elit (617)1:54:44+53:5911:08
113Erik ToomingasH21-2 (800)1:35:16+37:359:27
117Jesper UnanderH12 (1032)28:04+13:1711:27
119Sofie FröjdD15 (801)55:30+25:5313:01
120Josef AnderssonH40 Kort-2 (789)1:05:17+27:0010:08
123Stina LindholmD12 (1025)35:32+15:5913:09
125Moa KarlssonD10 (1269)38:05+16:1414:38
126Alva EliassonD10 (1269)38:17+16:2614:43
126Anna NystedtD21-2 (671)1:36:37+47:3913:30
127Ove JanssonH60 Kort (990)54:32+22:4811:59
129Josefin BarckD40 Kort-1 (655)1:09:59+41:1615:41
129Astrid RexD13 (1017)45:18+19:1612:26
131Ebba LindholmD12 (1025)36:48+17:1513:37
132Elin UnanderD15 (801)1:01:38+32:0114:28
132Karin LindD40 Motion (764)1:17:49+43:4720:12
135Helena LindholmOpen 7 (1692)39:24+19:1213:49
136Ylva SandströmD12 (1025)37:16+17:4313:48
137Nelly PerssonD15 (801)1:06:41+37:0415:39
138Tore LundgrenH70 Kort (920)46:22+21:3915:00
140Tomas KristoferssonH40 (1146)1:13:41+32:189:40
144Kristina PerssonD45 Motion (966)1:16:35+38:5620:38
145Ebba AnderssonD12 (1025)38:39+19:0614:18
146Magnus EngbergH45 Kort-2 (992)57:26+25:4010:44
146Jan HammarbergH65 Kort (958)50:20+22:1213:08
149Tomas JohnssonH21-2 (800)1:55:28+57:4711:27
153Helena KarlssonD40 Motion (764)1:49:44+1:15:4228:30
154Anna ÅlinD21 Kort-1 (837)1:18:44+42:4314:38
154Tina JohanssonD45 Motion (966)1:21:55+44:1622:04
154Albin SöderbergH11 (1108)32:18+17:4813:17
163Ulrik FrödinH45 Kort-2 (992)1:01:02+29:1611:24
167Lukas JohanssonH14 (1160)44:33+20:4311:09
169Emil LundgrenH10 (1337)33:47+16:3113:02
170Anton SöderbergH14 (1160)45:13+21:2311:19
174Ellen KårénOpen 3 (2726)50:48+24:1016:49
177Tyra KarlssonD13 (1017)59:08+33:0616:14
182Eva WestinD45 Motion (966)1:37:40+1:00:0126:19
207Elisabet EngbergU2 (1872)38:50+18:4015:03
220SARA HANSSONOpen 7 (1692)47:41+27:2916:43
225Oskar MårtenssonH14 (1160)1:14:22+50:3218:38
245Alex AnderssonH10 (1337)52:27+35:1120:15
250Kristin RaukolaOpen 3 (2726)56:50+30:1218:49
255Elin FrödinU1 (2187)31:39+14:3513:21
268Alexander DufvaU1 (2187)32:14+15:1013:36
294Sofia MårtenssonU2 (1872)47:35+27:2518:26
299Camilla EngbergOpen 5 (2438)52:05+26:0116:44
300Freja LoréU2 (1872)48:15+28:0518:42
343Filip PerssonU1 (2187)36:20+19:1615:19
405Pär-Albin PerssonOpen 5 (2438)1:03:03+36:5920:16
424Jennifer FrödinU1 (2187)50:34+33:3021:20
432Petronella EnströmOpen 5 (2438)1:08:54+42:5022:09
497Anna WidmanOpen 3 (2726)1:31:37+1:04:5930:20
498Sanne AbelssonOpen 3 (2726)1:31:40+1:05:0230:21
Ylvalie EnströmInskolning (2140)fullföljt
Ronja HolmbergInskolning (2140)fullföljt
Elsa LakeInskolning (2140)fullföljt
Jonas LindInskolning (2140)fullföljt
Knut LindholmInskolning (2140)fullföljt
Olle LoréInskolning (2140)fullföljt
Sebastian FalkH35 Motion (153)ej godkänd
Björn JohanssonH16 (1024)ej godkänd
Robin EdlundH15 (929)ej godkänd
Maria SjögrenOpen 3 (2726)ej godkänd
Alva LarssonD14 (924)ej start
Simon DalebrandH16 Kort (197)ej start
Markus FrödinH40 (1146)ej start
Jonna JungåkerD18 Elit (551)ej start
Tony DalebrandH45 Kort-2 (992)ej start
Jerry LarssonH45 Kort-2 (992)ej start
Thomas JohanssonH50 Kort-1 (778)ej start
Johan PerssonH21 Motion (406)ej start
Mats JohanssonH45 Motion (509)ej start
Erik HanssonOpen 1 (777)ej start
Bo NobornOpen 8 (1300)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser