Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Surahammars SOK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Linus HallinOpen 1 (777)25:43+6:2810:19
6Ida HallinD14 Kort (312)30:11+2:5410:51
9Ingrid Munktelius ÖhlénD60 Motion (303)47:14+7:3914:48
18Magnus ThornellH40 Kort-1 (820)42:21+7:116:53
21Ludvig HaslerOpen 3 (2726)34:51+8:1311:32
24Lars-Erik HaslerH40 Kort-1 (820)43:24+8:147:03
24Ida PetterssonD16 Kort (253)53:25+20:3214:40
31Olle GranathH65 (766)45:21+8:109:29
33Vidar NettelmarkH11 (1108)20:13+5:438:19
34Stefan ErikssonH40 Kort-1 (820)45:33+10:237:24
36Clara SvenssonD12 Kort (249)38:05+19:3216:00
47Claes KlarinH40 Kort-1 (820)47:34+12:247:44
57Gunnar MunkteliusH65 (766)50:10+12:5910:29
58Frida GunérusD14 Kort (312)1:34:56+1:07:3934:08
58Kristoffer KlarinH12 (1032)21:57+7:108:57
70Wilma ThornellD13 (1017)37:14+11:1210:13
73John GunnarssonH20 Elit (617)1:25:23+24:388:17
79Sofia HaslerD40 Kort-2 (637)50:55+21:3812:05
80Marie KlarinD40 Kort-2 (637)51:13+21:5612:09
86Anna LundOpen 6 (571)1:27:26+43:2714:29
87Sara SvenssonOpen 2 (501)1:15:04+47:1520:44
92Amanda LundOpen 4 (995)1:07:47+30:4315:15
94Tommy ÖströmOpen 5 (2438)38:54+12:5012:30
102Stefan BjurstedtH40 Kort-1 (820)1:01:18+26:089:58
103Anders GunnarssonH60 (671)1:06:00+31:2812:11
131Oscar ThornellH15 (929)1:01:58+33:0412:01
131Elisabeth StödemanD45 Kort-2 (681)1:19:04+49:1020:22
135Anders GalinH40 Kort-1 (820)1:12:41+37:3111:49
136Henrik HallinH40 Kort-1 (820)1:13:33+38:2311:57
143Viktor ÖhlénH21-1 (853)1:48:17+52:4410:42
143Melker ThornellH10 (1337)32:00+14:4412:21
190Rebecka HaslerD13 (1017)1:12:05+46:0319:48
193Elin PetterssonOpen 7 (1692)44:04+23:5215:27
203Max NellbergU2 (1872)38:37+18:2714:58
203Dennis BjurstedtH11 (1108)44:21+29:5118:15
212Arvid GunérusH11 (1108)52:21+37:5121:32
217Filip GalinU2 (1872)39:25+19:1515:16
297Martina KihlbergOpen 3 (2726)1:01:43+35:0520:26
344Anna-Karin NordenstenOpen 5 (2438)54:50+28:4617:37
369Gabriella HaslerU1 (2187)38:16+21:1216:08
371Jonas NordenstenOpen 5 (2438)58:11+32:0718:42
383Jonas PetterssonOpen 5 (2438)59:43+33:3919:12
420Noel GalinU1 (2187)47:51+30:4720:11
425Albins LSvenssonU1 (2187)51:07+34:0321:34
509Carina GunérusOpen 3 (2726)1:36:22+1:09:4431:54
Hilda GunérusInskolning (2140)fullföljt
Isak NellbergU1 (2187)ej godkänd
Edvin ÖströmOpen 3 (2726)ej godkänd
Matilda ÖströmOpen 1 (777)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser