Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Södertörn

145 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per FranzénH50 Kort-1 (778)34:286:58
2Ann FranzénD50 Kort (901)24:58+0:417:38
2Hanna LagerbergD16 (875)32:19+0:037:17
3Ulf EskilssonH80 (240)32:08+3:2711:14
4Per BacklundH55 (967)37:16+2:576:20
5Axel KudinoffOpen 8 (1300)31:45+2:327:09
7Lars-Gunnar LarssonH65 (766)40:34+3:238:29
12Linda RennerD15 (801)34:24+4:478:04
13Louise MarkstedtD21-2 (671)56:01+7:037:50
13Johan MarkstedtH50-2 (739)45:20+8:457:20
14Tilde BacklundD15 (801)34:27+4:508:05
15Helena BerglindD50 Motion (592)46:02+7:3112:42
15Alexander NilssonH17-20 Kort (293)50:24+16:409:00
15Tove OlssonD10 (1269)24:40+2:499:29
21Olof AnderssonH12 Kort (228)22:51+5:5410:12
23Anna BacklundD50 (838)36:06+7:378:29
24Tove LagerbergD21-2 (671)1:00:08+11:108:24
27Daniela RennerD35 Kort (631)40:43+11:518:34
27Alexander MagnvallH12 Kort (228)24:55+7:5811:07
27Josh BeechH21-1 (853)1:10:29+14:566:58
29Linus BacklundH18 Elit 2 (534)53:02+8:157:14
31Marielle LarssonD21-2 (671)1:01:45+12:478:38
31Fredrik LarssonH21-1 (853)1:11:37+16:047:05
31Emil BlidefalkH12 Kort (228)26:58+10:0112:02
31Ylva SandénD15 (801)38:24+8:479:00
32Hugo LindbärgH18 Elit 2 (534)53:56+9:097:21
32Malva LindbärgD14 Kort (312)41:56+14:3915:05
32Niklas ErlandssonH11 (1108)20:11+5:418:18
35Helena MarkstedtD21-2 (671)1:03:05+14:078:49
35Henrik ErlandssonH45 Kort-1 (980)41:08+7:017:45
35Elisabeth LarssonD12 (1025)26:37+7:049:51
38Sune SisellH65 (766)46:14+9:039:40
39Lena ErlandssonD45 Kort-1 (747)39:28+9:2410:45
39Jonathan BerglindOpen 8 (1300)40:35+11:229:08
42Ann-Cathrin LindellD65 Motion (243)1:47:56+55:2434:29
43Sara MöllerD14 (924)37:11+11:189:51
46Paul NorénH65 (766)48:28+11:1710:08
46Georg EklöwH18 Elit (573)53:25+10:216:57
46Torbjörn JohanssonH55 Kort (872)40:27+8:398:39
47Emma HenriquesD10 (1269)30:06+8:1511:34
47Ann-Sofie SvanbergD55 (669)43:06+12:4811:08
47Adam HedbergH17-20 Kort (293)1:20:33+46:4914:23
49Erik AdolfssonH17-20 Kort (293)1:31:52+58:0816:24
50Inger SchwartzD60 Kort (442)49:53+18:3214:56
51Daniel BeutlerH21 Motion (406)1:23:17+34:2911:39
52Olof LissmatsH18 (472)1:07:30+27:5010:34
55Anita KarlssonD55 (669)44:37+14:1911:31
56Åsa EklövOpen 12 (366)2:14:10+1:22:0017:28
58Göran HellgrenH50 Kort-1 (778)49:44+15:1610:04
60Ella AnderssonD16 (875)43:32+11:169:49
65Göran HillgrenH60 (671)52:50+18:189:45
67Fabian Martinez PonceH21 Motion (406)1:39:25+50:3713:55
67Per WallH40 Kort-1 (820)52:34+17:248:32
70Claes CronaH45 Motion (509)1:16:04+37:5614:26
72Malin JönssonD45 Motion (966)55:40+18:0115:00
74Sofia CronaD45 Motion (966)56:17+18:3815:10
75Maxine LindströmD21 Motion (510)1:14:13+29:5615:49
76Ola NyqvistH60 Kort (990)46:57+15:1310:19
76Sven SandinH50 Motion (409)1:32:32+50:4917:21
77Louise KlingstedtD21-2 (671)1:12:03+23:0510:04
78Johan RosénH50 Motion (409)1:34:49+53:0617:47
79Jesper LagerbergH45-1 (730)57:53+18:148:24
80Caroline BerglindD21 Motion (510)1:18:44+34:2716:47
80Simon ÖsterlingH18 Elit 2 (534)1:07:05+22:189:09
81Andreas MagnvallH18 Elit 2 (534)1:07:49+23:029:15
82Lotten SandénD15 (801)45:31+15:5410:41
82Lars AdolfssonH45 Motion (509)1:22:15+44:0715:36
84Daniel JönssonH40 Motion (456)1:39:03+43:3815:53
85Christina GranathD50 Kort (901)39:06+14:4911:57
88Albin FranzénU2 (1872)30:47+10:3711:55
90Agneta LissmatsChallenge D 5 (445)2:21:57+1:44:4324:41
91Katarina NorrbyD15 (801)47:21+17:4411:06
92Nils EklöwH50-2 (739)1:05:43+29:0810:38
94Erik MöllerH40 (1146)1:03:17+21:548:18
100Kristina ZillingD45 Kort-1 (747)50:04+20:0013:38
102Katarina LindbärgD50 Kort (901)41:56+17:3912:49
103Åsa SundbergOpen 1 (777)44:02+24:4717:41
104Erik JönssonU1 (2187)24:57+7:5310:31
104Alexander SchandlH15 (929)54:02+25:0810:29
105Sanna HedbergD14 (924)45:32+19:3912:04
106Annica HedbergD40 Motion (764)1:07:19+33:1717:29
106Ludvig SigrandH14 (1160)37:14+13:249:19
110Malin AdolfssonD16 (875)51:50+19:3411:42
110Anders JakobssonH55 (967)55:28+21:099:25
110Ingela BerglindD50 Motion (592)1:38:31+1:00:0027:12
111Patrik BlidefalkH45-1 (730)1:05:23+25:449:30
114Kjerstin MarkstedtD50 Motion (592)1:43:19+1:04:4828:32
115Fredrik AnderssonH45 Kort-1 (980)52:11+18:049:50
117Johanna IvaresD21 Kort-1 (837)1:02:54+26:5311:41
117Göran IvaresH55 (967)56:19+22:009:34
117Ingemar JohnssonH70 (607)1:24:14+54:1221:03
118Petra LindellD40 Kort-2 (637)1:11:31+42:1416:59
119Staffan ZillingH50-2 (739)1:15:51+39:1612:16
120Filip MöllerH16 (1024)47:05+17:008:56
122Greta HägerD11 (851)37:33+20:5015:08
123Isabelle HellmanOpen 1 (777)48:59+29:4419:40
124Jonny MalleyH21 Elit 2 (662)1:59:29+51:0510:04
125Ylva LagerbergD45 Motion (966)1:10:02+32:2318:52
126Ester AnderssonD13 (1017)44:51+18:4912:19
127Claes RennerH50 Kort-1 (778)1:07:00+32:3213:33
127William NilssonH21-1 (853)1:39:59+44:269:53
127Viktor ZillingH12 (1032)29:04+14:1711:51
129Anders HedbergH45 Kort-1 (980)54:34+20:2710:17
129Sofia ZillingD16 (875)55:38+23:2212:33
132Sara ThörnD45 Kort-1 (747)1:00:11+30:0716:23
134Björn RennerH12 (1032)29:36+14:4912:04
136Martin SigrandH45-1 (730)1:21:57+42:1811:54
137Måns HellgrenH21-1 (853)1:46:18+50:4510:30
139Linn OlssonD12 (1025)37:53+18:2014:01
142Sven BolmbladH45 Kort-1 (980)59:16+25:0911:10
143Boel SundbergD21 Kort-1 (837)1:10:38+34:3713:07
146Olle SandénH45 Kort-1 (980)1:00:14+26:0711:21
147Anna AdolfssonD45 Motion (966)1:18:24+40:4521:07
151Melvin JakobssonH15 (929)1:09:38+40:4413:31
154Elin AgeOpen 3 (2726)49:10+22:3216:16
157Jenny MagnvallOpen 4 (995)1:22:24+45:2018:33
159Erik WåhlinH21-1 (853)2:08:38+1:13:0512:43
160Marie CronaD14 (924)59:31+33:3815:47
162Fredrik SetterqvistH21-1 (853)2:10:52+1:15:1912:56
164Monika PerssonD50 Kort (901)1:00:44+36:2718:34
168Mattias IvaresH16 (1024)58:17+28:1211:03
170Åke HellmanH65 Kort (958)57:44+29:3615:04
180Jacob Hård af SegerstadH60 Kort (990)1:10:36+38:5215:30
182Mattis SandénH13 (1083)59:00+36:3314:47
184Tomas MöllerH70 Kort (920)1:22:56+58:1326:50
185Key LindellH70 Kort (920)1:40:07+1:15:2432:24
186Ludwig BerglindH13 (1083)1:00:15+37:4815:06
187Stella JönssonU2 (1872)37:25+17:1514:30
221Alicia SchandlOpen 5 (2438)47:12+21:0815:10
222Patrik NorrbyOpen 8 (1300)1:13:05+43:5216:27
224Anna SchandlOpen 5 (2438)47:14+21:1015:11
229Johannes NorrbyH10 (1337)43:34+26:1816:49
259 Marie HalvorsenOpen 5 (2438)49:31+23:2715:55
271Carina MöllerOpen 5 (2438)50:17+24:1316:10
321Johanna CronaU2 (1872)51:24+31:1419:55
323Blenda SandénU2 (1872)52:45+32:3520:26
356Kristina AnderssonOpen 5 (2438)56:20+30:1618:06
365Tomas GrelssonOpen 5 (2438)57:12+31:0818:23
416Anna Maria SandénOpen 5 (2438)1:05:35+39:3121:05
510Elisabeth KamélOpen 3 (2726)1:37:22+1:10:4432:14
527Pyttan AsplundOpen 3 (2726)1:56:33+1:29:5538:35
Thelma AgeInskolning (2140)fullföljt
Amanda BlidefalkInskolning (2140)fullföljt
Sten SvanbergH55 Kort (872)ej godkänd
Tove ErlandssonU2 (1872)ej godkänd
Max ÖsterlingH12 (1032)ej start
Markus HellgrenH17-20 Kort (293)ej start
Carolina SigrandD45 Motion (966)ej start
Lennart BerglindH50 Motion (409)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser