Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tjällmo-Godegårds OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders SvenskH50-2 (739)36:355:55
1Anders ÅbergH65 (766)37:117:46
1Tobias TrofastH40 Kort-2 (789)38:175:56
3Nils-Erik ÅbergH85 (87)40:16+5:4216:02
9Martin AllardH21 Motion (406)1:02:37+13:498:46
10Sten GranathH65 Motion (231)57:21+10:0115:17
10Per-Martin GustavsonH65 (766)41:00+3:498:34
12Alva SvenskD13 (1017)29:30+3:288:06
13Erik KarlssonH40 Kort-2 (789)44:10+5:536:51
14Arvid KarlssonU1 (2187)19:29+2:258:13
16Patrik AlmOpen 4 (995)49:17+12:1311:05
17Rasmus JonssonH18 (472)52:19+12:398:12
19Karin AlmOpen 4 (995)49:47+12:4311:12
20Andreas KarlqvistH40 Kort-2 (789)46:13+7:567:10
26Ellen TrofastD11 (851)24:00+7:179:40
27Annalena AxelssonD35 (286)57:49+11:599:18
31Alice ErikssonD12 (1025)26:29+6:569:48
31Arvid TrofastH10 (1337)22:35+5:198:43
32Anna-Lotta IrewallOpen 9 (584)1:07:39+26:118:42
33Marie SvenskD40 Kort-2 (637)39:33+10:169:23
34Rolf AxelssonH60 (671)46:46+12:148:38
39Håkan SamorH35 (318)1:04:12+17:268:02
45Martin  EnebjörkOpen 12 (366)1:37:56+45:4612:45
45Emma ErikssonD14 (924)37:18+11:259:53
46Stina ÅbergOpen 12 (366)1:38:30+46:2012:49
50Ludvig KarlqvistH12 (1032)21:13+6:268:39
52David GranathH35 (318)1:14:19+27:339:18
60Marianne NymanD55 (669)45:30+15:1211:45
66Daniel JonssonH12 (1032)22:35+7:489:13
70Sven GranathOpen 7 (1692)33:08+12:5611:37
82Marianne AxelssonD55 (669)49:56+19:3812:54
88Rikard ErikssonH40 Kort-2 (789)57:58+19:419:00
95James MelanderH40 Kort-2 (789)59:30+21:139:14
119Anna KarlqvistD40 Kort-2 (637)1:17:02+47:4518:17
122Ove CaesarOpen 7 (1692)37:41+17:2913:13
123Lars StrömH65 (766)1:08:08+30:5714:15
152Johan GranathOpen 7 (1692)40:52+20:4014:20
154Linnea JonssonD15 (801)1:32:38+1:03:0121:44
157Anna GranathOpen 7 (1692)41:13+21:0114:27
160Lovisa JonssonD11 (851)50:58+34:1520:33
163Oskar KarlqvistH10 (1337)33:23+16:0712:53
181Ebba HjärtsjöD10 (1269)45:44+23:5317:35
198Oscar SvenskH10 (1337)37:07+19:5114:19
205Emil SöderbergH13 (1083)1:18:30+56:0319:40
215Håkan ÅbergOpen 8 (1300)1:10:19+41:0615:50
224Lisa SamorOpen 7 (1692)48:45+28:3317:06
306Agnes SöderbergU1 (2187)34:20+17:1614:29
338Rickard SöderbergOpen 5 (2438)54:26+28:2217:30
346Lena ÅbergOpen 5 (2438)55:08+29:0417:43
406Torbjörn JonssonOpen 3 (2726)1:12:55+46:1724:08
521Sara JonssonOpen 3 (2726)1:46:08+1:19:3035:08
Elvira SvenskInskolning (2140)fullföljt
Anna-Lena AhlgrenD35 Motion (351)ej godkänd
Karl HjärtsjöH12 (1032)ej godkänd
Sofia NorinD21 Kort-1 (837)ej start
Barbro GustavsonD65 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser