Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tor

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Alf LundkvistH80 (240)35:29+6:4812:24
12Stina JonssonD16 Kort (253)44:27+11:3412:12
12Marie HedarD45 Kort-1 (747)33:57+3:539:15
12Åsa ForsumChallenge D 10 (268)1:06:55+7:479:03
13Jesper HedarH17-20 Kort (293)49:03+15:198:45
15Stig LandstorpH70 (607)38:13+8:119:33
17Oskar ForsumOpen 12 (366)1:14:22+22:129:40
20Anette LarssonD45 (859)40:08+7:338:14
24Linda RinaldoD35 (286)57:01+11:119:10
28Ludvig HolmqvistH15 (929)38:08+9:147:24
28Arvid RinaldoH40 Kort-2 (789)48:26+10:097:31
32Rasmus HedarH12 Kort (228)27:46+10:4912:23
32Ella JacobsonD10 (1269)28:28+6:3710:56
34Malin JacobsonD35 (286)1:01:40+15:509:55
34Erika JedarD40 Kort-1 (655)40:57+12:149:10
35Klara JedarD12 Kort (249)37:36+19:0315:47
35Filippa RydensjöD12 (1025)26:37+7:049:51
39Wilma LarssonD15 (801)39:59+10:229:23
39Arne KarlssonH70 Kort (920)33:57+9:1410:59
40Magnus ÖhlingH40 Kort-2 (789)50:52+12:357:53
41Britt-Marie SjöbergD70 (252)1:06:11+34:2419:41
45Bo RenellOpen 6 (571)1:10:23+26:2411:40
55Eva LindD55 Motion (356)1:13:17+37:3522:41
61Pernilla NorwaldChallenge D 5 (445)1:06:31+29:1711:34
63Jörgen JonssonH40 Kort-2 (789)54:20+16:038:26
63Cecilia JonssonD40 Kort-1 (655)46:20+17:3710:23
64Carin MagnussonD40 Kort-1 (655)46:22+17:3910:23
70Katarina OlssonD45 Kort-1 (747)45:37+15:3312:25
75Håkan KarlssonH40 Kort-2 (789)55:31+17:148:37
76Peter JohnsonChallenge H 5 (390)1:20:18+46:1314:08
76Helén ErikssonD35 Kort (631)52:28+23:3611:02
83Linda ÖhlingChallenge D 5 (445)1:33:52+56:3816:19
91Pär VestinH40 Motion (456)2:10:48+1:15:2320:59
92Casper KarlssonH11 (1108)25:00+10:3010:17
97Casper HedarH15 (929)51:10+22:169:56
99Katarina VestinOpen 2 (501)1:22:37+54:4822:49
99Anders HolmqvistH45 Motion (509)1:39:09+1:01:0118:48
104Josefine JonssonD14 (924)45:29+19:3612:03
107Pablo MagnussonH12 (1032)26:45+11:5810:55
108Eva HallD40 Kort-1 (655)58:17+29:3413:04
110Johan KarlssonH40 Kort-2 (789)1:01:51+23:349:36
115Sven-Erik SjöbergH70 Kort (920)42:34+17:5113:46
126Sigge RinaldoU1 (2187)26:05+9:0111:00
128Joel MagnussonH14 (1160)39:19+15:299:51
130Nike RinaldoU1 (2187)26:18+9:1411:05
131Helen MagnussonD45 Kort-1 (747)59:57+29:5316:20
132Ingrid OlssonD14 (924)51:22+25:2913:37
133Agnes OlssonD14 (924)51:31+25:3813:39
134Tomas AnderssonH55 (967)59:44+25:2510:09
139Elsa NorwaldU1 (2187)26:30+9:2611:10
148Mikael HogréusOpen 7 (1692)40:26+20:1414:11
154Daniel NorwaldH40 Kort-2 (789)1:27:50+49:3313:38
167Daniel BoströmH35 Kort (1001)1:14:50+38:5711:31
173Peter VestinH11 (1108)35:23+20:5314:33
183Leif MalmquistH65 Kort (958)1:06:12+38:0417:17
194Astrid JacobsonU1 (2187)29:10+12:0612:18
204Anton JedarH13 (1083)1:15:09+52:4218:50
215Johan VestinH14 (1160)1:01:40+37:5015:27
220Anders HedarOpen 3 (2726)54:25+27:4718:01
253Torgny LundkvistOpen 7 (1692)52:54+32:4218:33
287Lars-Gunnar LarssonOpen 7 (1692)1:02:46+42:3422:01
296Monika JonssonOpen 5 (2438)51:53+25:4916:40
302Eva HogréusOpen 7 (1692)1:10:31+50:1924:44
317Vidar ForsumU2 (1872)50:46+30:3619:40
326Carlos Aristondo MelgarOpen 3 (2726)1:05:06+38:2821:33
416Alice NorwaldU1 (2187)46:20+29:1619:32
419Margareta LarssonOpen 3 (2726)1:14:21+47:4324:37
478Eva LundkvistOpen 3 (2726)1:23:52+57:1427:46
André ÖhlingInskolning (2140)fullföljt
Karl ZensH60 (671)ej godkänd
Lina HolmqvistD12 Kort (249)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser