Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Avesta OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sara RudhD21 Motion (510)47:50+3:3310:11
3Stefan NybergH55 (967)36:53+2:346:16
4Fredrik PetterssonH21 Motion (406)54:11+5:237:35
7Mira-Li ErikssonD12 Kort (249)23:20+4:479:48
9Hansi KrausH35 Motion (153)1:04:55+18:5910:30
11Solweig PalmD65 Kort (470)38:49+4:3712:21
16Peter ViréhnOpen 9 (584)1:00:19+18:517:45
16Elisabeth AssarssonD45 Motion (966)43:51+6:1211:49
18Leif MarkfjärdChallenge H 10 (442)54:32+11:587:12
22Alexander SjödinChallenge H 10 (442)55:12+12:387:17
22Roland WareniusH60 (671)41:28+6:567:39
26Ola JernströmH50-1 (836)46:22+8:507:28
29Rose-Marie ForslundD35 (286)58:22+12:329:23
30Ritva KärkkäinenD60 Kort (442)44:31+13:1013:19
31Linus JernströmH14 Kort (375)35:27+15:1013:13
32Susanne LindD45 Kort-1 (747)38:29+8:2510:29
34Tindra JernströmD16 (875)38:56+6:408:47
38Aino LeijonD21 Kort-2 (742)51:13+13:539:31
42Johan WannerOpen 12 (366)1:34:04+41:5412:14
48Fredrik BorgströmH40 Motion (456)1:17:05+21:4012:22
51Titti RudhD55 Kort (582)39:15+11:1612:30
56Lucas WannerH12 (1032)21:45+6:588:52
57Lars LundénOpen 7 (1692)31:19+11:0710:59
70Julia WannerD15 (801)44:04+14:2710:20
71Samuel BjörnChallenge H 10 (442)1:16:27+33:5310:05
72Helena LundinD45 Kort-1 (747)45:53+15:4912:30
76Kristoffer MarkfjärdH21 Motion (406)1:45:53+57:0514:49
89Eva WareniusD55 Kort (582)48:58+20:5915:35
94Niklas SöderlundH40 Kort-2 (789)59:23+21:069:13
101Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (747)50:36+20:3213:47
106Lovisa ÖstmanOpen 7 (1692)36:48+16:3612:54
107Lennart LundgrenH65 (766)1:03:55+26:4413:22
111Maria StrömbergD45 Kort-1 (747)54:41+24:3714:54
114Marcus JohnssonH45-2 (713)1:11:41+31:1610:22
117Hedda BorgströmD11 (851)36:36+19:5314:45
123Viktor LundénH21-2 (800)1:38:35+40:549:47
129Linnea SjödinD15 (801)59:30+29:5313:58
136Lennart VessbergH65 Kort (958)48:50+20:4212:45
137Liv NorbergD12 (1025)37:38+18:0513:56
147Magnus LundinH45 Kort-2 (992)57:27+25:4110:44
148Björn MarkfjärdH21 Kort-2 (1030)1:16:37+35:019:52
157Johan BlixtH21-2 (800)3:01:34+2:03:5318:01
172Lena LiljeforsD50 Kort (901)1:06:11+41:5420:14
173Robin OlssonH21 Kort-2 (1030)1:26:58+45:2211:12
173Svea BorgströmU1 (2187)28:22+11:1811:58
173Tilda BorgströmD13 (1017)57:30+31:2815:47
175My BlixtD14 (924)1:11:59+46:0619:05
182Jesper SöderlundH21 Kort-2 (1030)1:32:34+50:5811:55
192Frida ÖstmanOpen 5 (2438)45:14+19:1014:32
193Klara SöderlundD13 (1017)1:14:57+48:5520:35
194Tilde BlixtD12 (1025)54:53+35:2020:19
199Bo-Göran KarlssonOpen 8 (1300)1:04:37+35:2414:33
252Cornelia LundénOpen 5 (2438)48:59+22:5515:45
339Kim NorbergOpen 5 (2438)54:32+28:2817:32
381Lotta BorgströmOpen 5 (2438)59:16+33:1219:03
413Signe JernbergU1 (2187)45:57+28:5319:23
Olivia Andersson ForslundInskolning (2140)fullföljt
Stig-Olof StålH70 Kort (920)ej godkänd
Andreas ForslundH21-2 (800)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser