Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tyr

167 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Monica DjurbergD65 Kort (470)34:1210:53
1Erik HögkvistOpen 12 (366)52:106:47
3Rickard EllströmOpen 6 (571)49:37+5:388:13
3Karin Creutzer BlomgrenD70 Kort (357)34:24+3:0012:09
3Cornelia KindlundD12 (1025)21:34+2:017:59
3Elin Ransjö ZanderD18 (475)46:12+1:418:29
4Martin PetterssonOpen 6 (571)50:34+6:358:23
4Ingrid KensbyD55 (669)34:58+4:409:02
6Ebba EkmanD20 (349)52:11+7:129:16
7Elin LundgrenChallenge D 10 (268)1:03:10+4:028:32
7Linn NilssonD40 (496)40:27+5:437:30
8Lova PermanChallenge D 5 (445)42:13+4:597:20
8Michelle JohanssonD21 Motion (510)50:25+6:0810:44
8Rebecca TakeD14 Kort (312)32:25+5:0811:39
9Fredrik BarrulfH50 Kort-2 (763)37:28+5:237:38
10Olov ÖströmH60 (671)39:23+4:517:16
11Erik HöökOpen 12 (366)1:08:57+16:478:58
11Per HögkvistH55 Kort (872)35:42+3:547:38
11Lotta RåbergD65 (320)44:00+5:3911:42
12Malin NymanD18 (475)52:05+7:349:34
12Linda TakeD40 (496)41:58+7:147:47
13Sixten WestlundH60 (671)39:51+5:197:21
15Ann-Sofie HultsvedD55 Kort (582)32:43+4:4410:25
15Johan KensbyH21 Motion (406)1:04:40+15:529:03
15Johannes WikströmH12 Kort (228)21:12+4:159:27
15Julia ForsgrenD11 (851)22:38+5:559:07
15Sten LeanderssonH50-1 (836)44:40+7:087:12
16Elisabeth ÖströmD60 (365)38:59+8:2210:04
17Sofia EkströmD40 Motion (764)44:43+10:4111:36
17Mathias AxelsonH45 Kort-1 (980)39:10+5:037:23
18Eva AlbinssonD45 (859)40:04+7:298:13
19Johanna KindlundD40 (496)43:29+8:458:04
20Linda GustafssonD18 Elit 2 (265)1:00:03+8:4410:05
21Anders LevinH60 (671)41:23+6:517:38
23Annika LeanderssonD55 (669)39:52+9:3410:18
23Lars-Håkan BengtssonH40 (1146)51:06+9:436:42
25Ida HöjskeldD35 (286)57:27+11:379:15
25Oskar NymanH16 (1024)34:38+4:336:34
25Magnus AlbinssonH45-1 (730)47:33+7:546:54
25Johanna HoltetD21 Motion (510)56:33+12:1612:03
26Linn AnderssonD12 (1025)25:54+6:219:35
26Arvid ErikssonH11 (1108)19:36+5:068:03
29Barbro ZetterlingD55 Motion (356)57:16+21:3417:43
29Danilo MobergH10 (1337)22:21+5:058:37
31Malin JonssonD35 Kort (631)41:31+12:398:44
31Jerker AnderssonH40 Motion (456)1:07:19+11:5410:48
33My WestlundD21-1 (652)1:00:57+11:378:20
33Pär NymanH50-1 (836)48:09+10:377:45
34Hanna GustavssonD20 (349)1:03:50+18:5111:20
35Mikael TakeChallenge H 10 (442)59:09+16:357:48
35Carola KarlssonD55 Kort (582)36:08+8:0911:30
35Nicolina MobergD14 (924)36:03+10:109:33
36Fredrik EkströmH40 Kort-2 (789)49:55+11:387:45
40Anders OlssonH50 Motion (409)1:08:58+27:1512:56
40Mattias HaneH15 (929)41:49+12:558:07
40Märta Ransjö ZanderD20 (349)1:09:12+24:1312:17
40Ola IsakssonH50 Kort-2 (763)43:59+11:548:58
41Eva TrangiusD65 Kort (470)47:53+13:4115:14
41Emma LundqvistD21 Motion (510)1:02:55+18:3813:24
41Anton JonssonH10 (1337)23:46+6:309:10
41Karin MoodhD55 Kort (582)36:43+8:4411:41
42Stina GranefeltD21-1 (652)1:02:59+13:398:37
42Anders LindbergH21-2 (800)1:14:45+17:047:25
42David WästlundH35 Kort (1001)48:32+12:397:28
43Emil WikströmOpen 9 (584)1:10:53+29:259:07
43Karin NymanD45 Kort-1 (747)40:02+9:5810:54
44Mathias BjörklundH40 Kort-2 (789)51:29+13:127:59
44Marie AlfredssonD50 (838)38:01+9:328:56
44Börje RåbergH70 (607)45:31+15:2911:22
45Lars AnderssonH55 Kort (872)40:23+8:358:38
45Mikael AlfredssonOpen 11 (308)1:11:17+37:1512:42
46Lottis BrohedeD35 Motion (351)1:04:04+30:1316:03
47Lotta PermanOpen 2 (501)54:29+26:4015:03
48Mia GyllenbergOpen 9 (584)1:12:28+31:009:19
49Samuel AxelsonH16 (1024)37:27+7:227:06
50Mats KensbyH55 Kort (872)40:49+9:018:44
50Daniel BrohedeH40 (1146)57:57+16:347:36
51Leif SandahlH55 Kort (872)41:10+9:228:48
53Ingela SvenssonD55 Kort (582)39:46+11:4712:39
53Gustav PermanH15 (929)44:24+15:308:37
56Gustav NilssonH10 (1337)25:03+7:479:40
56Lisa AnnersandD60 (365)58:12+27:3515:02
57Johanna AlfredssonOpen 11 (308)1:40:40+1:06:3817:56
59Anna Isaksson ForsgrenOpen 8 (1300)42:58+13:459:40
60Lisa HöökD35 Kort (631)48:04+19:1210:07
60Erik RåbergH35 (318)1:25:35+38:4910:42
60Linus NilssonH11 (1108)21:55+7:259:01
61Sören KindlundH40 (1146)59:04+17:417:45
61Ola PermanChallenge H 10 (442)1:11:12+28:389:24
61Richard TakeChallenge H 5 (390)57:06+23:0110:03
64Kristin KensbyD21 Kort-2 (742)56:27+19:0710:29
65Ellinor KlockareD21 Kort-2 (742)56:28+19:0810:29
68Emma SaleskogU2 (1872)28:58+8:4811:13
69Johan GustafssonH21 Kort-2 (1030)1:01:09+19:337:52
70Örjan BeckiusH45 Kort-1 (980)45:26+11:198:34
73Leif MartinssonH55 Kort (872)44:17+12:299:28
77Lars-Erik  OlssonH65 (766)54:07+16:5611:19
77Sandra HaneD18 (475)1:13:46+29:1513:33
78Erik SimesH50-1 (836)54:03+16:318:43
79Catarina HögkvistD50 Kort (901)38:20+14:0311:43
79Birgitta KlockareD65 Kort (470)1:02:21+28:0919:51
80Mathias SwartzOpen 6 (571)1:23:08+39:0913:47
83Maria WikströmOpen 4 (995)1:05:03+27:5914:39
83Malin AnderssonOpen 1 (777)40:36+21:2116:18
84Elin LundkvistD21 Kort-2 (742)59:44+22:2411:06
84Albert BrohedeH11 (1108)24:15+9:459:58
87Andreas MobergH45 Kort-1 (980)48:09+14:029:05
87Lovisa MartinssonD18 Elit (551)1:01:24+18:449:45
88Therése AnderssonD21 Motion (510)1:26:04+41:4718:21
90Emma AlfredssonD11 (851)31:49+15:0612:49
94Agneta GustavssonD45 (859)50:37+18:0210:23
97Isak WikströmH13 (1083)42:00+19:3310:31
101Anna Weckner WestlundD55 (669)55:00+24:4214:12
102Gunnar RåbergH65 Kort (958)45:35+17:2711:54
108Malte GranefeltH10 (1337)28:11+10:5510:52
108Susanne KlockareD21 Kort-2 (742)1:10:55+33:3513:10
110Hugo EkströmH10 (1337)28:26+11:1010:58
112Mari-Ann EdströmD55 Kort (582)1:04:59+37:0020:41
113Niclas MobergH50-1 (836)1:01:15+23:439:52
115Fredrik HaneH13 (1083)44:51+22:2411:14
116Amanda AlfredssonD13 (1017)43:42+17:4012:00
118Elsa AlbinssonD14 (924)47:31+21:3812:36
121Marcus ErikssonH40 Kort-2 (789)1:05:20+27:0310:08
124Anders HaneH45 Kort-1 (980)53:49+19:4210:09
126Maria ErikssonD40 Motion (764)1:15:25+41:2319:35
127Håkan AhlqvistH45 Kort-1 (980)54:28+20:2110:16
131Jens ÖströmH21 Kort-2 (1030)1:11:31+29:559:12
132Anna HaneD45 (859)59:23+26:4812:11
132Mattias PerssonH40 Kort-2 (789)1:07:59+29:4210:33
138Christian HedqwistH21 Kort-2 (1030)1:12:25+30:499:19
143Eva RåådD45 Kort-1 (747)1:05:26+35:2217:49
143Bernt NilssonH50 Kort-2 (763)1:13:41+41:3615:02
149Rasmus WestlundH21 Kort-2 (1030)1:16:52+35:169:54
158Oscar AnderssonH10 (1337)32:47+15:3112:39
162Eva MartinssonD45 (859)1:22:55+50:2017:01
167Daniel RåådH45 Kort-1 (980)1:04:48+30:4112:13
168Helene KvarnströmOpen 7 (1692)42:01+21:4914:44
171Linnea BjörklundD10 (1269)42:25+20:3416:18
171Viktor AlfredssonH16 (1024)1:00:27+30:2211:28
183Erik WikströmH40 (1146)1:22:29+41:0610:49
186William HollowellH21 Kort-2 (1030)1:36:33+54:5712:26
186Margareta NilssonOpen 3 (2726)51:38+25:0017:05
189Fabian WästlundU2 (1872)37:29+17:1914:31
191Wilma JonssonU1 (2187)29:03+11:5912:15
192Albin IsakssonH10 (1337)36:25+19:0914:03
195Ebba NilssonOpen 3 (2726)52:10+25:3217:16
200Johannes IsakssonU2 (1872)38:14+18:0414:49
212Matteo MobergH10 (1337)39:13+21:5715:08
220Alva HöjskeldU1 (2187)30:26+13:2212:50
237Maria Kemvall AxelsonOpen 3 (2726)55:40+29:0218:25
260Marie ZetterlingOpen 3 (2726)58:00+31:2219:12
262Tilda KindlundU2 (1872)43:18+23:0816:46
273Malin NilssonU2 (1872)44:37+24:2717:17
301Irma ErikssonU1 (2187)34:09+17:0514:24
345Andreas NilssonOpen 3 (2726)1:07:06+40:2822:13
377Charlotta Edquist MobergOpen 3 (2726)1:10:13+43:3523:15
475Linda CarlssonOpen 5 (2438)1:23:49+57:4526:57
Lowe EkströmInskolning (2140)fullföljt
Viktor HöjskeldInskolning (2140)fullföljt
Malva RåådInskolning (2140)fullföljt
Jan-Olof StohmH65 Motion (231)ej godkänd
Tobias BeckiusH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Ida HyvönenD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Simon AlbinssonH12 (1032)ej godkänd
Matilda AnderssonOpen 1 (777)ej godkänd
Hanna NilssonOpen 1 (777)ej godkänd
Henric BrohedeH45-1 (730)ej godkänd
Nial SimesChallenge H 5 (390)ej start
Lotta RansjöD50 (838)ej start
Marcus BeckiusH21 Elit 2 (662)ej start
Bengt JohanssonH55 (967)ej start
Lydia MartinssonD21 Kort-2 (742)ej start
Jan SvenssonH60 Kort (990)ej start
Ann-Catrin AdolfssonOpen 1 (777)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser