Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Söders-Tyresö

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fredrik GlänneforsH14 (1160)24:32+0:426:08
4Camilla HellströmD35 (286)48:03+2:137:44
8Emma NorinD12 Kort (249)23:31+4:589:52
9Alicia BjörnbergD12 Kort (249)23:51+5:1810:01
21Marianne JernbergD55 Motion (356)53:36+17:5416:35
23Björn RegerH55 Kort (872)38:42+6:548:17
25Johan HedmanH35 Kort (1001)45:39+9:467:02
30Hedda RöstinD13 (1017)32:33+6:318:56
30Anna LarssonD50 (838)36:47+8:188:39
35Sophia GabrielssonD60 Motion (303)1:05:17+25:4220:27
36Staffan ElmhagenH70 (607)42:48+12:4610:42
37Peter ZetterströmH50 Kort-1 (778)44:58+10:309:06
39Inger ZetterströmD50 Kort (901)33:19+9:0210:11
40Lars ForsstedtH60 (671)48:23+13:518:56
41Josefin NorellD21 Kort-1 (837)50:00+13:599:17
41Elmin HovmöllerH10 (1337)23:46+6:309:10
48Mattias HovmöllerH40 (1146)57:27+16:047:32
49Jan CarlssonH50-2 (739)53:11+16:368:36
51Anke XylanderD40 (496)52:32+17:489:44
55Helen GlänneforsD50 Kort (901)35:31+11:1410:51
60Peter LindH50 Kort-1 (778)50:08+15:4010:08
61Mats GunnemyrH50-2 (739)56:19+19:449:06
72Jörg PliquettChallenge H 5 (390)1:06:40+32:3511:44
73Tommy AnderssonOpen 3 (2726)43:03+16:2514:15
77Johan ForsstedtH21 Kort-1 (1006)1:08:05+23:478:50
83Elias RöstinH15 (929)48:31+19:379:25
84Elisabeth CarlinD65 Kort (470)1:07:01+32:4921:20
87Åsa LinnersjöD40 Kort-2 (637)52:57+23:4012:34
93Janne HedströmH45 Motion (509)1:35:22+57:1418:05
93Anders ForsstedtH60 (671)1:00:34+26:0211:11
97Matts BjörkeH60 (671)1:01:27+26:5511:21
102Roland NorellH55 (967)54:23+20:049:14
109Pille HedströmD45 Kort-1 (747)53:50+23:4614:40
112Marius HovmöllerU1 (2187)25:23+8:1910:42
114John HartleyH40 (1146)1:06:26+25:038:43
120Oliver PetersenH21 Kort-1 (1006)1:18:52+34:3410:14
125Mikael WilhelmssonH21 Kort-2 (1030)1:10:34+28:589:05
134Jacob SvenssonH21-1 (853)1:43:57+48:2410:16
171Carl CarlinH65 Kort (958)58:27+30:1915:15
177Anders RöstinH45 Kort-1 (980)1:09:28+35:2113:06
187Stefan NorinH40 (1146)1:24:27+43:0411:04
196Erik NorinH10 (1337)36:57+19:4114:15
264Anton HedströmH10 (1337)1:14:22+57:0628:42
385Kristina NorinOpen 3 (2726)1:11:11+44:3323:34
Hedda HedströmInskolning (2140)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser