Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Uven

79 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niklas LarssonH45 Motion (509)38:087:14
5Stanley MattssonH65 Kort (958)32:18+4:108:26
11Miriam NorénD65 Motion (243)1:05:18+12:4620:51
13Linda AxelssonOpen 7 (1692)26:47+6:359:23
16Ingela HåkanssonD55 Motion (356)49:05+13:2315:11
16Karin AxelssonD65 (320)45:41+7:2012:08
19Sara ForsbergD18 (475)55:20+10:4910:10
26Mattis HallbergH20 Elit (617)1:10:15+9:306:49
31Lennart GustavssonH70 Kort (920)32:26+7:4310:29
31Hanna BoquistD18 (475)57:48+13:1710:37
32Robert HallbergH50 Kort-2 (763)42:39+10:348:42
36Johan BjörckH16 Kort (197)1:17:37+42:5220:19
36Torbjörn GrahnH50 Kort-2 (763)43:29+11:248:52
37Ville GrahnH17-20 Kort (293)1:10:24+36:4012:34
38Pia HendbergD50 Motion (592)54:35+16:0415:04
41Klara HemlinOpen 1 (777)34:35+15:2013:53
44Anton HemlinH21 Kort-2 (1030)56:42+15:067:18
44Alice BarreforsD18 (475)59:46+15:1510:59
44William RönnborgH12 (1032)20:32+5:458:22
48Ingrid ToresäterD12 Kort (249)50:11+31:3821:05
50Christina VestergrenD50 Motion (592)58:32+20:0116:10
51Albin KarlsmoH11 (1108)21:24+6:548:48
54Agneta TörnkvistD45 Kort-1 (747)41:48+11:4411:23
58Elisabet HemlinD55 Kort (582)41:17+13:1813:08
58Anna Ekbom OlsonD50 Motion (592)1:01:37+23:0617:01
66Gunnar HåkanssonH55 Kort (872)43:28+11:409:18
68Rosa JohanssonD65 Kort (470)55:59+21:4717:49
68Inga GustavssonD70 Kort (357)1:20:06+48:4228:18
72Victor BeischerH12 (1032)23:14+8:279:28
76Hanna NyquistD21 Kort-2 (742)58:09+20:4910:48
76Simon GrahnH10 (1337)26:02+8:4610:03
78Helen AxelssonD55 Kort (582)45:38+17:3914:31
79Janneke SnijderD18 (475)1:14:58+30:2713:46
82Hans ForsbergH50 Motion (409)1:44:49+1:03:0619:39
91Jonas HemlinH21 Kort-2 (1030)1:04:20+22:448:17
93Catarina FagerströmOpen 4 (995)1:08:31+31:2715:25
96Håkan SalbergH45 Kort-2 (992)49:00+17:149:09
101Johan GrahnH16 (1024)44:04+13:598:21
102Anneli KarlsmoD45 Kort-1 (747)51:04+21:0013:54
103Gustav BoquistH21-1 (853)1:31:02+35:299:00
104Jacob GrahnH13 (1083)42:42+20:1510:42
111Anna RönnborgD40 Kort-1 (655)1:00:02+31:1913:27
113Stefan JönssonOpen 7 (1692)37:18+17:0613:05
115Carin RudolfssonD50 (838)52:42+24:1312:24
117Martin FagerströmOpen 4 (995)1:11:53+34:4916:11
120Tineke van den BroekD40 Motion (764)1:12:01+37:5918:42
125Ulric BjörckH45 Kort-2 (992)53:22+21:369:58
132Jan GrahnH45-1 (730)1:19:30+39:5111:33
133Henrik CarlssonH55 Kort (872)52:51+21:0311:19
138Emelie RönnborgD15 (801)1:07:01+37:2415:43
147Anna GrahnD45 Kort-1 (747)1:17:07+47:0321:00
147Annika AasaD50 (838)1:06:04+37:3515:32
148Mats RönnborgH45 Kort-2 (992)57:37+25:5110:46
149Agneta LarssonD45 Kort-1 (747)1:22:56+52:5222:35
150Cecilia BjörckD45 Kort-1 (747)1:42:27+1:12:2327:54
157Tomas CahierH40 Kort-2 (789)1:57:20+1:19:0318:13
162Lennart OlssonH70 Kort (920)52:45+28:0217:04
167Mathilde SnijderD13 (1017)55:52+29:5015:20
169Josefina KristenssonOpen 3 (2726)50:14+23:3616:38
171Pierre NyquistH21 Kort-2 (1030)1:26:08+44:3211:05
172Ella BjörckD14 (924)1:08:59+43:0618:17
175Arjan SnijderH45 Kort-2 (992)1:05:40+33:5412:16
181Mikael BjörckH12 (1032)45:45+30:5818:40
183Karl-Axel JohanssonH70 Kort (920)1:15:06+50:2324:18
220Simone SnijderU2 (1872)39:41+19:3115:22
224Elin SalbergD10 (1269)58:59+37:0822:41
225Jan AxelssonOpen 7 (1692)48:51+28:3917:08
227Wilma HendbergOpen 5 (2438)47:19+21:1515:12
234Malin ToresäterOpen 7 (1692)49:55+29:4317:30
278Anna BeischerOpen 7 (1692)59:25+39:1320:50
316Emelie HendbergOpen 3 (2726)1:04:14+37:3621:16
335Agnes CahierU1 (2187)35:51+18:4715:07
381Sara CahierOpen 3 (2726)1:10:51+44:1323:27
406Vera FagerströmU1 (2187)44:04+27:0018:35
407Hanna SalbergU1 (2187)44:07+27:0318:36
408Vilhelm FagerströmU1 (2187)44:17+27:1318:41
Dante CahierInskolning (2140)fullföljt
Carl HendbergOpen 3 (2726)ej godkänd
Johan OlsonH18 Elit 2 (534)ej godkänd
Inger HallbergD75 (210)ej start
Anne FagerbergD50 Motion (592)ej start
Carl HendbergOpen 2 (501)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser