Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

SOK Viljan

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sven MikkelsenH50 Motion (409)41:437:49
1Emma RindstigD12 Kort (249)18:337:47
6Bengt-Åke BorgemoH80 Motion (49)1:12:16+30:3423:51
7Sten GunnarssonH55 Kort (872)33:48+2:007:14
8Elisabet MikkelsenD16 Kort (253)41:56+9:0311:31
12Leif CarlssonH60 Kort (990)36:54+5:108:06
16Lennart KalénH60 Kort (990)38:31+6:478:27
16Tord HultbergH40 Kort-1 (820)42:07+6:576:50
17Allan HåkanssonH80 (240)39:44+11:0313:53
21Theo LövdahlH12 (1032)18:22+3:357:29
22Våge RindstigH45 Kort-1 (980)39:39+5:327:28
23Tony LövdahlH40 Kort-1 (820)42:47+7:376:57
30Marie MikkelsenD40 Motion (764)47:18+13:1612:17
31Erik LennartssonH21 Kort-1 (1006)57:16+12:587:26
32Tomas PeterssonH50 Motion (409)1:05:23+23:4012:16
32Emma ErlandssonD18 (475)58:13+13:4210:42
34Elin RindstigD14 (924)36:02+10:099:33
36William ElfstrandH12 Kort (228)30:28+13:3113:36
38Agneta KarlssonD60 Motion (303)1:07:38+28:0321:12
40Ann BrenanderD55 Kort (582)36:30+8:3111:37
41Britt-Marie CarlssonD60 Kort (442)47:33+16:1214:14
43Arne ErlandssonChallenge H 5 (390)46:33+12:288:11
43Filip JohanssonH17-20 Kort (293)1:13:57+40:1313:12
47Filip HultbergU2 (1872)27:36+7:2610:41
48Ulla NilssonD70 (252)1:34:05+1:02:1828:00
49Linnea JonssonOpen 4 (995)58:14+21:1013:06
50Tonney GunnarssonH50 Motion (409)1:12:34+30:5113:36
50Anna-Li JonssonOpen 7 (1692)31:01+10:4910:52
55Carl-Johan AdolfssonChallenge H 5 (390)55:07+21:029:42
58Majvie AnnegårdD65 (320)1:21:26+43:0521:39
59Göran SvensonH60 (671)51:33+17:019:31
61Mari JanssonOpen 1 (777)37:13+17:5814:56
62Johan EvebornH45 Motion (509)1:09:48+31:4013:14
65Göran JonssonChallenge H 5 (390)58:11+24:0610:14
65Martina SturekOpen 5 (2438)36:59+10:5511:53
66Pontus ErlandssonH18 Elit 2 (534)1:01:57+17:108:27
69Mathias HanssonH40 Kort-1 (820)53:18+18:088:40
71Anna HanssonD40 Kort-2 (637)47:37+18:2011:18
72Hans SvensonH65 (766)52:50+15:3911:03
74Stefan CarlssonH60 Kort (990)46:26+14:4210:12
74Tuva LövdahlD14 (924)40:09+14:1610:38
76Vendela SturekD12 (1025)31:01+11:2811:29
83Anna SvenssonD45 (859)48:48+16:1310:01
86Roland NilssonH70 (607)56:01+25:5914:00
87Emrik EvebornU2 (1872)30:45+10:3511:55
89Emil KreutnerH11 (1108)24:47+10:1710:11
96Magnus PetterssonH40 Kort-1 (820)59:24+24:149:39
98Karl-Evert AnnegårdH65 (766)1:00:29+23:1812:39
101Klara HultbergD11 (851)33:26+16:4313:28
102Stefan LöfqvistH35 Kort (1001)58:36+22:439:01
104Benjamin SturekH18 Elit (573)1:05:28+22:248:31
114Stefan JohanssonH50 Kort-2 (763)58:36+26:3111:57
129Jonathan PetterssonH15 (929)1:01:13+32:1911:53
131Karl-Erik PetterssonH65 Kort (958)48:07+19:5912:33
132Emma BrenanderD21 Kort-2 (742)1:21:39+44:1915:10
134Axel EvebornH13 (1083)47:21+24:5411:52
135Gustav EvebornH12 (1032)29:53+15:0612:11
136Jerry SvenssonH55 Kort (872)53:06+21:1811:22
140Sofia BrenanderD21 Kort-2 (742)1:31:34+54:1417:01
140Isak HultbergH15 (929)1:05:41+36:4712:45
172Walter LöfqvistH10 (1337)34:06+16:5013:09
174Olle ErlandssonH13 (1083)57:14+34:4714:20
181Lukas BergforsH11 (1108)36:50+22:2015:09
193Linus HanssonH10 (1337)36:40+19:2414:09
195Johan HanssonH13 (1083)1:04:13+41:4616:05
198Ingemar LennartssonH60 Kort (990)1:58:28+1:26:4426:02
200Viggo PetterssonH11 (1108)43:38+29:0817:57
250Lars KreutnerOpen 5 (2438)48:50+22:4615:42
334Ida HanssonU1 (2187)35:48+18:4415:06
Annica ElfstrandOpen 3 (2726)ej godkänd
Peter LindH50-1 (836)ej godkänd
Stina LindD13 (1017)ej godkänd
Tom LindströmH70 (607)ej start
Emil WahlströmH13 (1083)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser