Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Vimmerby OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Albin CarlssonChallenge H 5 (390)34:34+0:296:05
4Anneli ArvidssonD40 Motion (764)41:52+7:5010:52
5Anders NilssonH45 Motion (509)45:31+7:238:38
6Kenneth AntonssonH55 Motion (262)42:25+5:0610:11
10Mats AdolfssonH60 Motion (269)53:43+12:4912:15
29Agneta OlivestamD55 (669)40:43+10:2510:31
39Erik ErlandssonChallenge H 5 (390)46:19+12:148:09
45Frida DanielssonD21 Kort-2 (742)52:08+14:489:41
50Viktor BackmanOpen 4 (995)58:25+21:2113:09
51Rickard DanielssonH45 Kort-1 (980)43:18+9:118:10
53Roberth SvenssonOpen 4 (995)59:00+21:5613:17
55Per ErlandssonH45-2 (713)55:10+14:457:59
66Kristina AnderssonD45 Motion (966)54:43+17:0414:44
82Ann-Sofie FalkD50 Kort (901)38:45+14:2811:51
84Karina SvenssonD55 (669)50:35+20:1713:04
84Karin HemmingsD45 Motion (966)57:58+20:1915:37
85Cristian OlivestamH45 Kort-1 (980)47:49+13:429:01
90Robert HjelmH45-2 (713)1:02:01+21:368:58
92Torbjörn FalkH55 (967)52:20+18:018:54
94Elisabeth DanielssonD45 Kort-1 (747)49:06+19:0213:22
95Andreas DanielssonOpen 4 (995)1:08:35+31:3115:26
98Julia ArvidssonD16 (875)49:03+16:4711:04
112Jenny DanielssonOpen 7 (1692)37:16+17:0413:04
124Patrik ArvidssonOpen 3 (2726)46:53+20:1515:31
157Gustaf NilssonH15 (929)1:15:15+46:2114:36
193Örjan StenfloH45 Kort-1 (980)1:25:23+51:1616:06
219Olof NilssonU2 (1872)39:35+19:2515:20
241Agnes ErlandssonD10 (1269)1:17:56+56:0529:58
278Viktor DanielssonU2 (1872)45:23+25:1317:35
411Malin ErlandssonOpen 3 (2726)1:13:34+46:5624:21
412Pierre JosefssonOpen 3 (2726)1:13:45+47:0724:25
429Xenia JosefssonOpen 3 (2726)1:14:56+48:1824:48
Gustav DanielssonInskolning (2140)fullföljt
Alexander JosefssonH17-20 Kort (293)ej godkänd
Allis NilssonD12 (1025)ej start
Moa ErlandssonD18 (475)ej start
Antonia OlivestamChallenge D 5 (445)ej start
Anton OlivestamChallenge H 5 (390)ej start
Gustav StåhlChallenge H 5 (390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser