Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Östersunds OK

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Maja WillénD16 Kort (253)40:19+7:2611:04
10Inger DahlgrenD45 Kort-2 (681)33:07+3:138:32
12Monika HedmanD70 Motion (211)54:39+14:3820:09
12Kurt HalvarssonH70 (607)37:41+7:399:25
17Frida KrohnD18 (475)54:59+10:2810:06
21Måns RavaldH10 (1337)20:23+3:077:52
21Tom BrantheimH65 Kort (958)35:39+7:319:18
22Linda ErikssonChallenge D 10 (268)1:10:44+11:369:34
24Elias HalvarssonU1 (2187)20:14+3:108:32
27Britta BrännströmD40 Kort-2 (637)38:35+9:189:09
31Emma NilssonD16 Kort (253)57:08+24:1515:41
32Ulf LindqvistH45-2 (713)50:40+10:157:19
38Camilla HambergD40 Kort-2 (637)41:02+11:459:44
38Holger BlücherH12 Kort (228)31:49+14:5214:12
39Anders DahlgrenH50 Kort-2 (763)43:42+11:378:55
40Lars-Gunnar FickH21 Motion (406)1:18:00+29:1210:55
41Christina ThomasD35 Kort (631)43:22+14:309:07
43Karin WalltinD65 Kort (470)48:04+13:5215:18
46Johan HalvarssonH21 Kort-2 (1030)56:58+15:227:20
50Anna Hedström RingvallD45 Kort-2 (681)41:09+11:1510:36
53Erik HedmanH35 Kort (1001)50:05+14:127:43
53Jens HalvardssonOpen 6 (571)1:12:08+28:0911:57
54Petter MahrsH21 Motion (406)1:25:20+36:3211:57
54Mattis HalvarssonOpen 1 (777)36:26+17:1114:37
56Maria HalvarssonD35 Kort (631)47:28+18:369:59
61Anna VesterlundD21-2 (671)1:08:18+19:209:33
62Elsa ArnessonD11 (851)27:58+11:1511:16
62Alva ErikssonD12 (1025)29:29+9:5610:55
63Gry DahlgrenD12 (1025)29:34+10:0110:57
66Astrid HedströmD11 (851)28:19+11:3611:25
67Aksel HalvarssonH14 (1160)33:49+9:598:28
69Greta HedmanD10 (1269)32:05+10:1412:20
71Ingeborg DanielssonD60 Kort (442)57:22+26:0117:10
71Tua DahlgrenD18 (475)1:10:21+25:5012:55
72Olle HambergH10 (1337)25:55+8:3910:00
73Casper AnderssonOpen 1 (777)38:50+19:3515:35
74Simon LindqvistU1 (2187)23:22+6:189:51
76Tore HambergH11 (1108)23:46+9:169:46
80Åsa LindqvistD45 Motion (966)57:08+19:2915:23
81Kristina HammarfalkD55 Kort (582)46:32+18:3314:49
91Erik WillénH50 Kort-2 (763)52:15+20:1010:39
98Greta BlücherD13 (1017)41:08+15:0611:18
100Lars-Åke LarssonH45-2 (713)1:04:17+23:529:18
100Lennart HambergH40 (1146)1:04:37+23:148:28
102Axel ArnessonH12 (1032)26:13+11:2610:42
103Måns ErikssonH16 (1024)44:20+14:158:24
105Mats LundquistH50-1 (836)59:57+22:259:40
112Joakim StenvallH40 Kort-1 (820)1:04:47+29:3710:32
119Lars StrinnholmH65 (766)1:07:53+30:4214:12
120Ida DahlgrenD16 (875)54:23+22:0712:16
130Kjell EnarssonH60 Kort (990)54:48+23:0412:02
130Ulrika WillénD45 Kort-2 (681)1:17:29+47:3519:58
132Hanna LindqvistD11 (851)38:41+21:5815:35
133Flisa RavaldD13 (1017)45:48+19:4612:34
143Axel HedströmH14 (1160)41:26+17:3610:23
146Johan NilssonOpen 8 (1300)53:51+24:3812:07
148Gunnar HedbergH65 Kort (958)50:26+22:1813:10
150Agneta BlücherD50 Kort (901)53:11+28:5416:15
185Per HedmanH65 Kort (958)1:07:09+39:0117:31
191Frida BerggrenD12 (1025)52:14+32:4119:20
204Erik HedströmU1 (2187)29:28+12:2412:25
217Olle SjöblomH10 (1337)40:20+23:0415:34
220Rasmus WillénOpen 8 (1300)1:11:58+42:4516:12
261Simon BlücherH10 (1337)1:07:10+49:5425:55
339Arvid BerggrenU1 (2187)35:53+18:4915:08
Thilde BernslandInskolning (2140)fullföljt
Arvid HedmanInskolning (2140)fullföljt
Linn ZwahlenD17-20 Kort (207)ej start
Daniel BerggrenH40 (1146)ej start
Elin HedmanChallenge D 5 (445)ej start
Gösta NilssonH85 (87)ej start
Peter ZwahlenH60 Motion (269)ej start
Barbro Gunilla HalvarssonD65 Motion (243)ej start
Sofia LindgrenOpen 6 (571)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser