Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

KFUM Örebro OK

106 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulla JonhedD65 Motion (243)52:3216:47
3Daniel NordströmOpen 8 (1300)30:58+1:456:58
3Julia GustafssonD10 (1269)22:45+0:548:45
3Elsa VidlundD12 Kort (249)21:25+2:528:59
3Oskar ArleboH35 (318)47:56+1:105:59
5Pontus HalldinH45 Kort-2 (992)34:52+3:066:31
7Melker CarlssonU1 (2187)18:26+1:227:46
7Hugo ÖrnH12 (1032)16:17+1:306:38
7Magnus PalmH35 (318)50:08+3:226:16
9Per SjögrenH35 Kort (1001)42:26+6:336:32
12Anette CarlssonD35 (286)52:07+6:178:23
13Jan KalanderH40 Kort-1 (820)41:10+6:006:41
17Axel StridOpen 11 (308)55:00+20:589:48
17Kristin JacobsonD21 Kort-2 (742)46:28+9:088:38
20Lars JonhedH35 (318)56:52+10:067:07
21Mathias KlaseniusOpen 4 (995)50:13+13:0911:18
21Johan KaskOpen 8 (1300)36:55+7:428:18
22 Elsa   Ekelin D35 (286)56:56+11:069:10
22Nils SkymbergH12 Kort (228)24:13+7:1610:48
24Weine FredrikssonH65 (766)43:48+6:379:09
26Elvira ForsbergOpen 2 (501)47:25+19:3613:05
26Ellinor ErikssonD21 Elit (365)1:16:29+16:167:37
26Klara PerssonD16 Kort (253)54:17+21:2414:54
28Fredrik JohnssonH35 (318)59:43+12:577:28
29Sofie YngströmD21 Kort-2 (742)49:35+12:159:12
29Mats CarlbergOpen 8 (1300)39:32+10:198:54
29Erik LindgrenH21-1 (853)1:11:01+15:287:01
32Malin HalldinD40 Kort-2 (637)39:15+9:589:19
33Olle LindgrenH20 (281)1:16:41+26:3110:30
35Johanna NordströmD35 Kort (631)42:20+13:288:54
36Henrik NordH40 Kort-1 (820)45:37+10:277:25
36Birgitta ArleboD70 (252)56:38+24:5116:51
38Johanna HalldinD14 Kort (312)46:23+19:0616:41
38Olle HaglundH10 (1337)23:34+6:189:05
41Eleonor GrönvallD70 Kort (357)48:25+17:0117:06
43Daniel GustafssonH40 Kort-1 (820)46:53+11:437:37
44Annica MagnussonOpen 10 (422)54:07+24:5913:54
44Lina JonhedD35 Kort (631)44:02+15:109:16
44Peter ErikssonH50-2 (739)51:41+15:068:21
44Erik HarlénH35 (318)1:07:50+21:048:29
48Mats GustafssonH40 Kort-1 (820)47:36+12:267:44
51Stefan AronssonH40 (1146)57:59+16:367:36
52Lovisa GustafssonD14 (924)37:59+12:0610:04
54Annika LarssonOpen 5 (2438)36:19+10:1511:40
56Örjan VelletH40 (1146)58:46+17:237:42
58Filip ÖrnH18 (472)1:10:06+30:2610:59
60Jonatan GustafssonH18 Elit (573)55:33+12:297:13
62Maria AskrothD40 Motion (764)54:57+20:5514:16
69Bo MagnussonOpen 7 (1692)33:04+12:5211:36
69Anna GustafssonD45 Kort-2 (681)45:09+15:1511:38
69Johanna BergD11 (851)28:42+11:5911:34
69Olle MalmH11 (1108)22:48+8:189:22
75Oscar ForsbergH40 Motion (456)1:27:48+32:2314:05
76Jacob ErikssonH20 Elit (617)1:25:58+25:138:21
77Jonas ÖrnH45 Motion (509)1:18:46+40:3814:56
78Simon JonhedU2 (1872)29:34+9:2411:27
78Björn LindgrenH50 Kort-2 (763)49:45+17:4010:09
80Anders KallinH35 Kort (1001)55:42+19:498:34
81Melker ForsbergH15 (929)48:00+19:069:19
82Lars SkymbergH50 Kort-2 (763)50:20+18:1510:16
90William SeguraH15 (929)49:41+20:479:38
93Martin PerssonH40 Kort-1 (820)59:13+24:039:37
94Ted NilssonU2 (1872)31:04+10:5412:02
94Karin JohanssonD45 Kort-2 (681)52:09+22:1513:26
94Malin KlaseniusOpen 4 (995)1:08:32+31:2815:26
100Hans JonhedOpen 7 (1692)36:26+16:1412:47
106Johan ÅströmH35 Kort (1001)58:55+23:029:04
107Elin JonhedD12 (1025)33:57+14:2412:34
108Elin Sundkvist BergD35 Kort (631)1:01:54+33:0213:01
111Albin KlaseniusH11 (1108)27:31+13:0111:19
113Anette ForsbergD50 Kort (901)43:49+19:3213:23
113Sara KalanderD35 Kort (631)1:04:54+36:0213:39
114David JonhedU2 (1872)32:35+12:2512:37
114Linus MalmH14 (1160)37:48+13:589:28
115Maria MagnussonD21 Kort-2 (742)1:13:18+35:5813:37
116Åsa VidlundD45 Kort-2 (681)1:01:09+31:1515:45
118Viktor JonhedH10 (1337)29:03+11:4711:12
119Gustav AskrothH13 (1083)45:36+23:0911:25
124Hanna KaskOpen 7 (1692)37:58+17:4613:19
126Lars ArleboH70 Kort (920)44:26+19:4314:22
127Julia BergD13 (1017)45:02+19:0012:22
129Sara GarpenlundOpen 7 (1692)38:25+18:1313:28
136Martin SedströmH35 Kort (1001)1:04:29+28:369:56
137Henrik AskrothH40 Kort-1 (820)1:14:29+39:1912:06
139Karin LindgrenD13 (1017)47:14+21:1212:58
142Catarina CuibeD21 Kort-2 (742)1:34:18+56:5817:31
147Edvin HalldinH10 (1337)32:16+15:0012:27
158Lisa MalmD10 (1269)41:37+19:4616:00
159Fredrik MalmH40 Kort-1 (820)1:30:59+55:4914:47
164Tess FranssonD12 (1025)42:44+23:1115:49
173Eva LindgrenD45 Motion (966)1:32:43+55:0424:59
180Marcus KlaseniusH15 (929)1:43:18+1:14:2420:03
183Daniel StunzH21 Kort-2 (1030)1:33:06+51:3011:59
192Linda HarlénOpen 7 (1692)43:42+23:3015:20
200Stina JohanssonOpen 5 (2438)45:47+19:4314:43
216Oscar AskrothH11 (1108)1:00:07+45:3724:44
287Anne ErikssonOpen 7 (1692)1:02:46+42:3422:01
298Sanna KallinU2 (1872)48:10+28:0018:40
322Kattis ÅströmOpen 5 (2438)53:12+27:0817:06
356Elisabet SennvallOpen 3 (2726)1:08:19+41:4122:37
396Alva NilssonU1 (2187)42:11+25:0717:47
Harald CarlssonInskolning (2140)fullföljt
Sofia HalldinInskolning (2140)fullföljt
Ida KalanderInskolning (2140)fullföljt
Viktor KallinInskolning (2140)fullföljt
Johan HaglundH45 Kort-2 (992)ej godkänd
Elisabet HalvarssonD21 Kort-2 (742)ej start
Marcus AnderssonH21 Kort-2 (1030)ej start
Jakob BergH40 Kort-1 (820)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser