Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tisaren

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tomas HallménH45-1 (730)39:395:45
1Kurt ÅbergH75 (592)37:239:42
4Valter PetterssonH14 (1160)25:43+1:536:26
4Lars-Åke WallH65 (766)39:32+2:218:16
5Carina HallD60 (365)34:23+3:468:53
7Lilian ForsgrenD21 Elit (365)1:09:50+9:376:58
9Karin AnderssonD40 Kort-2 (637)34:28+5:118:11
10Erik BjörkH21 Motion (406)1:02:53+14:058:48
12Malin LignellD21 Motion (510)51:58+7:4111:04
12Andrea SvenssonD20 Elit (499)54:46+6:167:53
13Evert JohanssonH60 Motion (269)55:13+14:1912:36
13Niklas GustafssonH21-1 (853)1:08:50+13:176:48
15Dan LarssonH40 Kort-1 (820)41:46+6:366:47
15Hugo SjödinH14 Kort (375)30:52+10:3511:31
18Emil LarssonH12 (1032)17:44+2:577:14
19Julia LauriD21-1 (652)57:43+8:237:54
20Klara JohnssonU1 (2187)19:59+2:558:25
20Johan AronssonH21 Elit 2 (662)1:17:12+8:486:30
20Robin HelmerssonH10 (1337)20:15+2:597:49
22Julia JohnssonD40 Kort-2 (637)36:49+7:328:44
24Alfred SjödinH11 (1108)19:32+5:028:02
25Noel HelmerssonH12 (1032)19:03+4:167:46
26Magdalena SjödinChallenge D 5 (445)54:28+17:149:28
26Torbjörn HallH55 Kort (872)39:02+7:148:21
27Filip JacobssonH20 Elit (617)1:10:17+9:326:49
28Britt-Marie ForsgrenD55 (669)40:26+10:0810:26
30Nina HallorD21 Kort-2 (742)49:37+12:179:13
31Fredrik JohnssonH40 (1146)52:55+11:326:56
33Peter SjödinH35 Kort (1001)46:40+10:477:11
34Albin PetterssonH21 Elit 2 (662)1:19:51+11:276:43
34Barbro IsakssonD55 (669)41:20+11:0210:40
36Lovisa PerssonD21 Elit (365)1:19:00+18:477:53
36Gustav HindérH21 Elit 2 (662)1:20:12+11:486:45
38Jakob AttåsH21-1 (853)1:14:14+18:417:20
38Oskar AndrénH21 Elit 2 (662)1:20:25+12:016:46
39Anna HallménD18 Elit (551)52:17+9:378:18
40Magnus PerssonH40 (1146)55:51+14:287:19
42Britt-Marie ÅbergD70 Kort (357)48:33+17:0917:09
42Frida KällménD21 Motion (510)1:03:01+18:4413:26
43Ellinor TjernlundD21 Elit (365)1:20:54+20:418:04
47Jonatan AronssonH21-1 (853)1:17:33+22:007:40
48Sebastian AgerhällH21 Elit 2 (662)1:23:17+14:537:01
49Felix AlbrechtOpen 3 (2726)40:24+13:4613:22
50Jonas MerzH21 Elit 2 (662)1:23:29+15:057:02
52Jonas PetterssonH45 Kort-2 (992)43:50+12:048:11
54Rebecka NylinD21 Elit (365)1:25:45+25:328:33
54Jonathan KarlssonH21-1 (853)1:19:10+23:377:49
55Daniel AttåsH21 Elit (372)1:32:57+21:176:51
60Josefin AronssonD21-1 (652)1:06:19+16:599:05
61Josefin TjernlundD21 Elit (365)1:27:13+27:008:42
62Nils AronssonH50-2 (739)56:33+19:589:09
62Annelie HallblomD40 Kort-2 (637)46:47+17:3011:06
63Erik SjödinH35 Kort (1001)51:57+16:048:00
66Jenny KällménD21 Kort-2 (742)56:46+19:2610:33
68Sten SundinH70 Kort (920)36:47+12:0411:54
72Ivan ForsgrenH21 Elit 2 (662)1:26:21+17:577:16
74Göran AttåsH50 Kort-2 (763)49:23+17:1810:04
75Jan SjödinH35 Kort (1001)55:08+19:158:29
77Johanna HenrikssonD20 Elit (499)1:11:33+23:0310:18
79Philip SjödinH10 (1337)26:14+8:5810:07
84Mikael PihelH21 Elit 2 (662)1:28:25+20:017:27
86Christer ForsgrenH60 (671)58:28+23:5610:48
88Mats JohanssonH45 Kort-2 (992)48:12+16:269:00
89Laila HallménD45 (859)49:54+17:1910:14
90Johanna SärnbrinkD16 (875)47:50+15:3410:47
92Linda LarssonOpen 3 (2726)44:17+17:3914:39
96Peter AgerhällH45-1 (730)1:00:38+20:598:48
106Agnes NylinD21-1 (652)1:19:06+29:4610:50
112Lisa HallménD15 (801)53:52+24:1512:38
114Emil JohanssonH21 Elit 2 (662)1:43:01+34:378:41
132Isak LarssonH10 (1337)30:12+12:5611:39
145Susanne KarlssonOpen 1 (777)53:59+34:4421:40
150Allis SjödinU1 (2187)27:08+10:0411:26
170Karin SärnbrinkD45 Motion (966)1:31:08+53:2924:33
171Mattias AnderssonOpen 8 (1300)57:24+28:1112:55
178Gåvert WåågOpen 7 (1692)42:42+22:3014:58
199Urban SärnbrinkH40 (1146)1:29:01+47:3811:40
208Maja SjödinU1 (2187)29:40+12:3612:31
Emmie SjödinInskolning (2140)fullföljt
Martin SärnbrinkH20 Elit (617)ej godkänd
Amanda SjödinD12 (1025)ej godkänd
Joel ForsgrenH21-1 (853)ej start
Sven ReteliusH65 Kort (958)ej start
Jonas KaasalainenOpen 3 (2726)ej start
Ida NilssonOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser