Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Åmåls OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Annika LeufvénD45 Motion (966)37:3910:08
5Erika JensenChallenge D 10 (268)1:03:06+3:588:32
5Johanna Källvik LeufvénD16 (875)33:31+1:157:33
9Erika Källvik LeufvénD16 (875)34:54+2:387:52
11Ulla JohanssonD60 Kort (442)38:21+7:0011:28
13Eva LarssonD50 Motion (592)45:44+7:1312:38
19Petter ErikssonChallenge H 10 (442)54:53+12:197:15
22Elsa DalstrandD65 Motion (243)1:16:27+23:5524:25
22Albin SkottH10 (1337)20:27+3:117:53
24Per KällvikH50 Kort-1 (778)41:39+7:118:25
27Saga KällstrandD10 (1269)27:47+5:5610:41
30Johanna ErikssonOpen 7 (1692)29:14+9:0210:15
32Gunnel KarlssonD70 Motion (211)1:08:37+28:3625:19
33Mattias HolmströmOpen 7 (1692)29:22+9:1010:18
42Ulf DanielssonH50 Kort-1 (778)46:50+12:229:28
45Kristina HellströmD40 Kort-1 (655)43:21+14:389:43
46Maria ErikssonD55 (669)43:05+12:4711:07
51David HermanssonH12 (1032)21:21+6:348:42
52Henrik KahraOpen 4 (995)58:44+21:4013:13
62Tomas HermanssonH50 Kort-1 (778)50:11+15:4310:09
64Michaela KällstrandOpen 7 (1692)32:04+11:5211:15
64Janne HolmströmOpen 4 (995)1:01:44+24:4013:54
73Ivar KahraH10 (1337)25:58+8:4210:01
82Sten-Olof JohanssonH60 Kort (990)47:49+16:0510:30
82Eric ÅhlH10 (1337)26:27+9:1110:12
91Tomas CarlssonOpen 7 (1692)34:45+14:3312:11
94Jonna ÅhlU1 (2187)24:33+7:2910:21
99Christer ErikssonH60 (671)1:03:26+28:5411:43
103Alexander HolmströmOpen 2 (501)1:28:04+1:00:1524:19
104Maria TenmanOpen 2 (501)1:30:51+1:03:0225:05
115Tobias JohanssonH21 Kort-1 (1006)1:17:14+32:5610:01
116Jonas AhlstedtOpen 7 (1692)37:21+17:0913:06
129Karl-Gustav HagelbergH60 Kort (990)54:38+22:5412:00
145Gunnar DalstrandH65 (766)1:30:44+53:3318:58
163Arvid ErikssonU2 (1872)36:02+15:5213:57
165Leif LarssonH55 Kort (872)1:05:31+33:4314:01
178Erik HermanssonH10 (1337)34:45+17:2913:25
184Alice KällstrandU1 (2187)28:38+11:3412:04
199Markus JanssonOpen 5 (2438)45:46+19:4214:42
200Lise-Lott AhlstedtOpen 3 (2726)52:20+25:4217:19
207Inger HagelbergOpen 7 (1692)46:23+26:1116:16
218Emilie HellströmD10 (1269)55:17+33:2621:15
237Lina AhlstedtD10 (1269)1:07:41+45:5026:01
253Britta ErikssonOpen 3 (2726)57:04+30:2618:53
256Simon SkottU1 (2187)31:44+14:4013:23
270Oscar AhlstedtU1 (2187)32:24+15:2013:40
274Sumali SkottOpen 3 (2726)59:44+33:0619:46
293Hilma KahraU1 (2187)33:27+16:2314:06
312Magnus HellströmOpen 7 (1692)1:16:21+56:0926:47
342Emma HellströmU1 (2187)36:00+18:5615:11
422Agnes HolmströmU1 (2187)49:18+32:1420:48
Jörgen ÅhlH45 Kort-2 (992)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser