Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Roslagen

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ellen FrostD18 Elit 2 (265)52:15+0:568:46
6Torbjörn LännevallH55 (967)38:53+4:346:36
7Maria KvarnlöfD50 Kort (901)28:27+4:108:42
8Liutauras BileviciusH40 (1146)47:14+5:516:11
9Ola HultinH50-1 (836)42:35+5:036:52
13Joel LännevallH21-2 (800)1:05:06+7:256:27
14Ellen BromanD18 Elit 2 (265)58:42+7:239:51
16Agnes BromanD15 (801)35:06+5:298:14
30Maria LännevallD50 Kort (901)32:26+8:099:55
32Rebecka LindbergD21 Elit (365)1:17:59+17:467:46
34Evelina ChristofferssonD21 Kort-1 (837)48:31+12:309:01
38Oliver HagmanH21 Motion (406)1:16:47+27:5910:45
47Thord RådbergH70 Kort (920)34:52+10:0911:17
50Viktor JanssonH14 Kort (375)47:16+26:5917:38
52Elvira ForsströmD21 Motion (510)1:07:44+23:2714:26
53Ulf RådbergH45 Kort-1 (980)43:22+9:158:10
69Joel WahlqvistH16 (1024)39:54+9:497:34
74Ove ErikssonH45 Kort-1 (980)45:45+11:388:37
77Mats FrostOpen 7 (1692)33:40+13:2811:48
77Viktor LindbergH21-2 (800)1:23:47+26:068:19
78Carolina NealisD20 Elit (499)1:11:52+23:2210:21
81Tomas Eklund WahlqvistOpen 6 (571)1:23:32+39:3313:51
85Robert SandbergH21 Kort-1 (1006)1:10:19+26:019:07
90Alexandra SundgrenD21-2 (671)1:14:36+25:3810:26
96Carolina AnderssonD45 (859)51:08+18:3310:29
105Malin TillmanD40 Motion (764)1:06:16+32:1417:12
107Patrik SmedmarkH45 Kort-1 (980)50:30+16:239:31
113Ebba GustafssonOpen 4 (995)1:11:28+34:2416:05
121Otto LundmanH21 Elit 2 (662)1:51:25+43:019:23
125Robin ErikssonH21 Kort-1 (1006)1:20:29+36:1110:27
130Pål JanssonH40 (1146)1:11:13+29:509:20
143Jonas RådbergH45 Kort-1 (980)59:30+25:2311:13
143Ulf CarlssonH55 (967)1:01:40+27:2110:29
144Anders RuhnH16 (1024)52:04+21:599:52
171David NäslundH13 (1083)53:58+31:3113:31
174Gustav LindbergH10 (1337)34:25+17:0913:17
198Katarina SundOpen 4 (995)1:47:42+1:10:3824:15
288Aron LindbergU2 (1872)46:46+26:3618:07
310Ann-Kristin CarlssonOpen 3 (2726)1:03:15+36:3720:56
427Elin WahlqvistU1 (2187)54:18+37:1422:54
490Susanne WahlqvistOpen 3 (2726)1:28:09+1:01:3129:11
Anders RådbergH45 Kort-1 (980)ej start
Helene AhlgrenOpen 2 (501)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser