Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerbergslagens OL

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ida MattssonD21 Kort-2 (742)42:29+5:097:53
9Monica WikerD70 Motion (211)49:41+9:4018:20
10Östen AnderssonH70 Motion (294)46:11+8:4814:04
13Charlotta MellegårdOpen 3 (2726)31:48+5:1010:31
20Olga RindeskogD12 (1025)25:16+5:439:21
32Edla FornanderD70 Kort (357)45:46+14:2216:10
33Karin Ingeborg WedmanD14 (924)35:53+10:009:31
39Axel LarssonOpen 1 (777)34:30+15:1513:51
40Ida JärviOpen 5 (2438)34:44+8:4011:10
41Inger MattssonD60 (365)48:10+17:3312:26
43Sven Ejvin BrindbergsH70 Motion (294)1:17:42+40:1923:41
45Lars Helge AlmgrenH70 Motion (294)1:18:22+40:5923:53
46Henrik PetrisiH14 (1160)31:58+8:088:00
49Henry SvensH14 (1160)32:15+8:258:04
50Stefan AnderssonOpen 6 (571)1:11:23+27:2411:50
55Arne NilssonH55 Kort (872)41:48+10:008:57
72Matilda ErikssonD20 Elit (499)1:09:03+20:339:56
74Ida NiklassonOpen 7 (1692)33:24+13:1211:43
80Ylva FornanderD40 (496)1:04:28+29:4411:57
80Alva RyttherD15 (801)45:09+15:3210:35
85Kalle VogtH13 (1083)39:43+17:169:57
86Hans L AnderssonH70 Kort (920)38:37+13:5412:29
94Fia MånssonD45 Motion (966)1:02:09+24:3016:45
100Jonas HolmgrenH40 Kort-2 (789)1:00:05+21:489:19
110Kajsa IvarssonD13 (1017)42:50+16:4811:46
114Anna NilssonOpen 7 (1692)37:19+17:0713:05
114Christina NilssonOpen 7 (1692)37:19+17:0713:05
119Hillevi EkstrandD45 (859)55:16+22:4111:20
120Sofia DjerfD14 (924)48:19+22:2612:48
120Cecilia DjerfOpen 8 (1300)49:18+20:0511:06
124Alma WallmanD13 (1017)44:45+18:4312:17
124Bernt GustafssonH60 Kort (990)54:17+22:3311:55
128Andreas HolmH35 Kort (1001)1:03:10+27:179:43
132Per Gustav WedmanU1 (2187)26:20+9:1611:06
133Olle WallmanH10 (1337)30:25+13:0911:44
139Jörgen SkoogH55 Kort (872)54:10+22:2211:35
142Filippa JiréniusD14 (924)55:07+29:1414:37
144Lisa VogtD15 (801)1:14:04+44:2717:23
145Lovisa DjerfD11 (851)43:20+26:3717:28
145Theo JiréniusH10 (1337)32:14+14:5812:26
145Patrik GustafssonOpen 8 (1300)53:48+24:3512:07
150Alma SandD14 (924)56:50+30:5715:04
160Nils Arvid WedmanH11 (1108)32:58+18:2813:33
163Elsa ForsgrenD14 (924)59:59+34:0615:54
164Karolina DjerfD16 (875)1:15:22+43:0617:00
175Isaak GustafssonH12 (1032)41:38+26:5116:59
176Gabriel JiréniusH11 (1108)35:42+21:1214:41
188Karl ForsgrenH11 (1108)39:46+25:1616:21
195Bengt-Erik GranatH60 Kort (990)1:43:34+1:11:5022:45
198Alicia BergkvistD12 (1025)1:01:30+41:5722:46
202Jakob WedmanOpen 8 (1300)1:05:24+36:1114:43
213Ella SandD10 (1269)54:35+32:4420:59
220Agnes GustafssonD10 (1269)57:14+35:2322:00
234Ellen ForsgrenD10 (1269)1:07:09+45:1825:49
246André BergkvistH10 (1337)52:53+35:3720:25
298Anna-Karin RyttherOpen 7 (1692)1:07:46+47:3423:46
301Johannes JärviOpen 7 (1692)1:09:07+48:5524:15
364Håkan HolmbornOpen 5 (2438)57:08+31:0418:22
380Sofie JörgensenOpen 5 (2438)58:46+32:4218:53
442Lotta LarssonOpen 5 (2438)1:11:43+45:3923:03
473Liselott JiréniusOpen 3 (2726)1:22:46+56:0827:24
Nellie JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Eskil NilssonInskolning (2140)fullföljt
Ulla LansnerD65 Motion (243)ej godkänd
Clara VogtU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser