Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Forsa OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sven Bergström TrolinH65 Kort (958)28:087:20
4Jonas GustafssonH50-2 (739)42:26+5:516:51
9Hanna KjellinD18 Elit (551)46:16+3:367:21
10Emelie JonassonD18 Elit 2 (265)56:20+5:019:28
12Jens VikbergOpen 5 (2438)30:33+4:299:49
17Tova GustafssonOpen 2 (501)42:33+14:4411:45
18Ellen ForsgrenD20 (349)58:48+13:4910:26
26Anders LindbergH21-2 (800)1:11:02+13:217:03
27Ronja HuggD16 (875)37:44+5:288:31
27Maria FernmalmD45 Motion (966)46:47+9:0812:36
31Agneta ThorsellD60 Kort (442)44:43+13:2213:23
32Malin EirefeltOpen 5 (2438)33:57+7:5310:54
35Karin TrolinD21 Kort-2 (742)50:48+13:289:26
37Elin JohanssonD18 (475)59:09+14:3810:52
40Jan-Gunnar SwärdH70 (607)44:41+14:3911:10
42Åsa ErikssonD40 Kort-2 (637)41:40+12:239:53
43Anders TrolinH21 Kort-2 (1030)56:29+14:537:16
47Leif BylarsH55 Kort (872)40:28+8:408:39
47Jon ÅkessonH21 Kort-2 (1030)57:06+15:307:21
50Anki Teike AnderssonD55 Kort (582)39:08+11:0912:27
52Lars EklundH65 Kort (958)39:55+11:4710:25
54Karin ForsgrenD55 Kort (582)39:54+11:5512:42
57Terese TerentOpen 3 (2726)41:23+14:4513:42
63Marcus DolkH18 (472)1:13:41+34:0111:32
65Hjalmar FagerlundH14 Kort (375)54:12+33:5520:13
65Henrik TrolinH21 Kort-2 (1030)1:00:38+19:027:48
66Annika StaafD55 (669)46:24+16:0611:59
68Marita SandbergD55 Kort (582)44:07+16:0814:02
68Mikaela BlomD21 Kort-2 (742)57:23+20:0310:39
72Eva EngmanD60 Kort (442)57:53+26:3217:19
72Mia ForslinD40 Kort-2 (637)47:38+18:2111:18
72Sofia HuggD11 (851)28:50+12:0711:37
81Linn BylarsD21-1 (652)1:09:53+20:339:34
82Johan FryxellChallenge H 10 (442)1:43:03+1:00:2913:36
89Mattias HögströmH40 Motion (456)2:04:42+1:09:1720:00
96Maud JonassonOpen 1 (777)42:48+23:3317:11
96Christer EngmanH60 Kort (990)49:23+17:3910:51
97Tobias JonssonOpen 4 (995)1:09:07+32:0315:34
102Matilda JonssonD21 Kort-2 (742)1:07:59+30:3912:38
113Malin LindbergD21 Kort-2 (742)1:12:52+35:3213:32
115Gunnar ForsgrenH50-2 (739)1:14:29+37:5412:03
130Benjamin TerentH15 (929)1:01:25+32:3111:55
130Dan ThorsellH65 (766)1:13:22+36:1115:20
131Veronica JägbrantD45 (859)59:04+26:2912:07
138Alice SandbergD21 Kort-2 (742)1:29:28+52:0816:37
139Kristina SandbergD21 Kort-2 (742)1:31:22+54:0216:58
143Åsa TerentOpen 3 (2726)48:24+21:4616:01
145Emil ThalinH21-2 (800)1:49:37+51:5610:53
149Per-Åke BladH55 Kort (872)56:37+24:4912:07
164Kalle LarssonH21 Kort-2 (1030)1:20:43+39:0710:24
169Jimmy JohanssonH16 (1024)1:00:14+30:0911:25
172Jonatan BylarsH21 Kort-2 (1030)1:26:54+45:1811:11
226Anna GranåsOpen 3 (2726)55:04+28:2618:14
227Ella GranåsOpen 3 (2726)55:06+28:2818:14
291Ylva ForslinU2 (1872)46:55+26:4518:11
340Silje JägbrantOpen 5 (2438)54:36+28:3217:33
412Siri ForslinU1 (2187)45:10+28:0619:03
Hanna FagerlundD21 Motion (510)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser