Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tibro OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bo KlamfeltH65 Kort (958)31:53+3:458:19
9AnnKristin AndrénD50 Motion (592)44:42+6:1112:20
10Annika BrämersonD55 Kort (582)32:26+4:2710:19
15Berit KlamfeltD60 Kort (442)39:53+8:3211:56
19Karin KlamfeltD21 Kort-1 (837)45:43+9:428:29
39Marie WickmanD35 Motion (351)58:14+24:2314:35
41Rickard DjerfH18 Elit (573)52:51+9:476:52
43Edvin HenryssonH13 (1083)33:38+11:118:25
44Vidar LöfvingH65 Kort (958)38:37+10:2910:04
52Ellen HenryssonChallenge D 5 (445)1:00:49+23:3510:34
53Annica HenryssonD45 Motion (966)52:13+14:3414:04
65Jonas SvedbergOpen 8 (1300)43:42+14:299:50
66Roelof BevortH21 Motion (406)1:39:01+50:1313:52
79Emilia HenryssonD21-2 (671)1:12:12+23:1410:05
85Gisela LöfvingD65 Kort (470)1:07:30+33:1821:29
85Lennart JakobssonH60 Kort (990)48:12+16:2810:35
86Alma WickmanU1 (2187)24:09+7:0510:11
87Ella JohanssonOpen 7 (1692)34:31+14:1912:06
94Martina LöfvingD21 Kort-1 (837)1:00:00+23:5911:09
95Emma SjöbergD21 Kort-1 (837)1:00:02+24:0111:09
102Erik SjöbergOpen 8 (1300)47:35+18:2210:43
112LEIF LENNART JOACIM AhnheimH50 Kort-2 (763)58:15+26:1011:53
122Anna OlssonD21-2 (671)1:34:13+45:1513:10
131Malin AndrénD21-2 (671)1:40:37+51:3914:04
136Lucy LouD45 Kort-2 (681)1:50:58+1:21:0428:35
143Per IvarssonH35 Kort (1001)1:06:09+30:1610:11
149Thomas LjungqvistH40 (1146)1:15:39+34:169:55
151Jonas LundgrenH40 (1146)1:16:38+35:1510:03
153Peter BrämersonH40 (1146)1:16:44+35:2110:04
158Thomas HenryssonOpen 5 (2438)42:38+16:3413:42
160Pär-Magnus BjurekH40 (1146)1:18:30+37:0710:18
161Gustav LidmanH13 (1083)51:29+29:0212:54
163Lukas AndrénH14 (1160)43:41+19:5110:56
164Mats AhnheimH40 (1146)1:18:49+37:2610:20
179Anton PetterssonH21 Kort-2 (1030)1:30:23+48:4711:38
196Svante AndrénH40 (1146)1:27:50+46:2711:31
203Moa SvenssonOpen 7 (1692)45:52+25:4016:05
227Alexander WickmanH40 (1146)2:22:33+1:41:1018:42
293Birgitta AugustssonOpen 3 (2726)1:01:32+34:5420:22
355Sara IvarssonOpen 3 (2726)1:08:15+41:3722:35
Molly IvarssonInskolning (2140)fullföljt
Arvid WickmanInskolning (2140)fullföljt
Ann-Charlotte FransénOpen 3 (2726)ej godkänd
Johannes PaulssonOpen 8 (1300)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Ebba AndrénD21-2 (671)ej start
Ragnar OlssonH60 (671)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser