Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gustavsbergs OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunnar LindbergOpen 8 (1300)29:136:34
11Lilian LagerströmD60 Motion (303)47:38+8:0314:55
13Margareta HaraldssonD65 (320)44:19+5:5811:47
14Erica StrandbergD21 Motion (510)53:23+9:0611:22
16Max ÖsterbergH10 (1337)19:34+2:187:33
20Simon FriskH15 (929)36:46+7:527:08
23Matilda FriskD14 Kort (312)38:29+11:1213:50
23Christina StrandbergD40 Motion (764)46:13+12:1112:00
29Charlotte WikerD40 Motion (764)47:15+13:1312:16
29Anna BomanD35 Motion (351)54:36+20:4513:41
33Lotta Valentin LarssonD55 (669)41:02+10:4410:36
37Åke AndreassonH65 Motion (231)1:26:26+39:0623:02
39Ann-Marie HolmströmD65 (320)53:23+15:0214:11
48Angelica LindblomD35 Motion (351)1:05:08+31:1716:19
49Jan Mikael WesterH50 Kort-1 (778)48:03+13:359:43
52Ted WikerOpen 3 (2726)40:47+14:0913:30
57Stina AndreassonD21 Kort-2 (742)54:31+17:1110:07
58Cecilia AlzénD35 Motion (351)1:13:46+39:5518:29
58Conny StrandbergH50-2 (739)55:25+18:508:58
65Emma SjödinD35 Motion (351)1:26:27+52:3621:40
69Linda JoelssonOpen 4 (995)1:02:37+25:3314:06
71Magnus HaraldssonH65 Kort (958)42:01+13:5310:58
76Matz LarssonH60 (671)54:53+20:2110:08
78Mats SjödinH40 Motion (456)1:31:10+35:4514:38
78Vidar JoelssonOpen 4 (995)1:04:23+27:1914:30
78Henrik ÖsterbergOpen 5 (2438)37:56+11:5212:11
88Patrik FriskH45-1 (730)59:04+19:258:35
93Lucas AlzénH12 (1032)25:09+10:2210:15
108Peter LandénH50-2 (739)1:13:01+36:2611:48
112Malin StrandbergD16 (875)52:53+20:3711:56
125Per WikerH40 Kort-2 (789)1:06:14+27:5710:17
131Rasmus LindblomH12 (1032)29:24+14:3711:59
133Fredrik AlzénH40 Kort-1 (820)1:11:22+36:1211:36
136My WikerOpen 1 (777)50:39+31:2420:20
144Johanna PetterssonD14 (924)55:45+29:5214:47
148Terese LindbergOpen 4 (995)1:19:12+42:0817:50
158Gabriella FriskD45 (859)1:16:15+43:4015:39
160Veronica ÖsterbergOpen 5 (2438)42:42+16:3813:43
166Christian PetterssonOpen 5 (2438)43:13+17:0913:53
166Anton SjödinH12 (1032)37:45+22:5815:24
169Paulina AlzénD10 (1269)42:22+20:3116:17
172Hampus AlzénOpen 1 (777)1:12:02+52:4728:55
175Eva PetterssonOpen 5 (2438)43:50+17:4614:05
180Lennart LagerströmH65 Kort (958)1:05:10+37:0217:00
200Magnus LindblomH40 (1146)1:29:37+48:1411:45
216Tiger LandénH14 (1160)1:02:19+38:2915:37
228Filip JoelssonH40 (1146)2:27:13+1:45:5019:19
254Sebastian LindblomH10 (1337)57:05+39:4922:02
William BomanInskolning (2140)fullföljt
Sylvia JoelssonInskolning (2140)fullföljt
Ludvig LindbergInskolning (2140)fullföljt
Henning JoelssonOpen 4 (995)ej godkänd
Arvid SjödinOpen 1 (777)ej godkänd
Ida ÖsterbergD12 (1025)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser