Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falköpings AIK OK

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Thomas HjertH60 Kort (990)36:34+4:508:02
10Anna-Carin MolinD60 Motion (303)47:24+7:4914:51
11Karin TorstenssonD45 Kort-2 (681)33:08+3:148:32
16Alfred PetterssonH15 (929)35:54+7:006:58
16Vera WallinD14 Kort (312)34:57+7:4012:34
17Ida WillénD21 Kort-1 (837)44:56+8:558:21
17Johanna HagströmD18 Elit (551)48:35+5:557:43
18Lukas MagnerfeltH14 Kort (375)31:31+11:1411:45
18Alva SonessonD15 (801)35:35+5:588:21
18Ing-Marie HjertD60 Kort (442)40:46+9:2512:12
19Ellen BlennowD15 (801)36:22+6:458:32
23Johanna PetersonD16 Kort (253)52:52+19:5914:31
34Pia SvenssonD60 (365)44:57+14:2011:36
35Mats JohnssonH45 Kort-2 (992)41:16+9:307:42
36Helena SonessonOpen 10 (422)50:32+21:2412:59
36Elin HerrmannOpen 12 (366)1:27:00+34:5011:19
39William HärströmH10 (1337)23:41+6:259:08
40Simon WiklundH18 (472)1:02:51+23:119:51
43Monica LaageD50 Motion (592)55:52+17:2115:25
45Julius WiklundH10 (1337)23:56+6:409:14
48Emia HjortD12 (1025)27:51+8:1810:18
53Vera PetterssonD13 (1017)35:33+9:319:45
54Stig JohanssonH65 (766)49:45+12:3410:24
55Tobias RehnholmH21 Kort-2 (1030)59:34+17:587:40
56Kristina SvenningD55 Motion (356)1:14:40+38:5823:06
56Karin HolmOpen 7 (1692)31:17+11:0510:58
57Elise JohanssonD60 Kort (442)52:23+21:0215:41
58Anki BlennowD45 Kort-2 (681)42:25+12:3110:55
59Erik LösethH50-2 (739)55:39+19:049:00
61Martin MagnerfeltOpen 7 (1692)31:57+11:4511:12
61Jonas NiklassonH45-1 (730)54:39+15:007:56
63Tilda WiklundChallenge D 5 (445)1:08:35+31:2111:55
63Elsa VilhelmssonOpen 7 (1692)32:03+11:5111:14
66Hanna SamuelssonD40 Motion (764)55:46+21:4414:29
66Alma VilhelmssonD15 (801)43:30+13:5310:12
67Stefan LaageH50 Motion (409)1:23:13+41:3015:36
68Magnus NiklassonH45-1 (730)55:42+16:038:05
69Jonas HagströmH50-2 (739)59:31+22:569:37
73Caroline HagströmD50 (838)42:56+14:2710:06
75Kristine SvenssonD21 Kort-1 (837)55:58+19:5710:24
77Henrik BalaguéH21 Kort-2 (1030)1:02:38+21:028:04
79Sofia HjortD35 Kort (631)53:01+24:0911:09
79Wilma MolinOpen 3 (2726)43:34+16:5614:25
79Anders SträngH45 Kort-2 (992)47:27+15:418:52
80John AnderssonChallenge H 10 (442)1:36:34+54:0012:45
81Rocío BalaguéD21 Motion (510)1:20:40+36:2317:11
83Evelina PetersonD18 (475)1:17:50+33:1914:18
84Kurt JohanssonH65 Kort (958)43:09+15:0111:15
84Jan SamuelssonOpen 8 (1300)45:35+16:2210:15
87Tindra HjortD16 (875)47:30+15:1410:43
92Håkan SonessonH40 Kort-2 (789)58:41+20:249:06
95Elsa SonessonD13 (1017)40:29+14:2711:07
95Patrik WallinH21 Kort-2 (1030)1:05:05+23:298:23
95Åsa TidquistD35 Kort (631)56:47+27:5511:57
96Lennart SibeckH65 (766)1:00:01+22:5012:33
111Tommy RoosH60 Kort (990)52:53+21:0911:37
124Hugo SamuelssonU1 (2187)26:02+8:5810:59
127Nina OlssonD45 Kort-2 (681)1:08:25+38:3117:37
131Sören WilhelmssonH50 Kort-2 (763)1:07:27+35:2213:45
137Oliver HammarH10 (1337)31:04+13:4811:59
139Rolf GabrielssonH70 Kort (920)46:33+21:5015:03
144Daniel HärströmH21 Kort-2 (1030)1:15:00+33:249:39
146Mikael PetersonH50 Kort-2 (763)1:18:35+46:3016:02
146Jan HjortH40 (1146)1:15:19+33:569:53
151Adam SamuelssonH10 (1337)32:24+15:0812:30
160Anna HammarD21 Kort-1 (837)1:22:12+46:1115:16
161Henrik PetterssonH45 Kort-2 (992)1:00:37+28:5111:19
167Lina AnderssonOpen 8 (1300)56:37+27:2412:45
172Jan ElfsbergH70 Kort (920)1:00:23+35:4019:32
183Emma LundgrenOpen 5 (2438)44:36+18:3214:20
233Hanna AnderssonOpen 7 (1692)49:53+29:4117:30
234Lova TidquistU2 (1872)41:08+20:5815:56
295Ludvig JohnssonU1 (2187)33:36+16:3214:10
314Cecilia SibeckOpen 7 (1692)1:19:38+59:2627:56
316Evelina HärströmOpen 5 (2438)52:58+26:5417:01
447Lena JohnssonOpen 3 (2726)1:16:41+50:0325:23
459Gösta HedegårdOpen 5 (2438)1:17:24+51:2024:53
464Annelie HedegårdOpen 5 (2438)1:18:00+51:5625:04
469Knut SvenningOpen 5 (2438)1:20:42+54:3825:56
Elias JohnssonInskolning (2140)fullföljt
Tindra MolinD11 (851)ej godkänd
Adam FredénH21-2 (800)ej godkänd
Jonas HjertH21-2 (800)ej godkänd
Vilma BlennowD18 Elit (551)ej start
Amanda BlennowD21-2 (671)ej start
Sara HagströmD21 Elit (365)ej start
Jan WiklundH45 Kort-2 (992)ej start
Magnus BlennowH50 Kort-2 (763)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser