Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Helsingin Suunnistajat

100 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Paula GrossD20 Elit (499)48:306:59
1Veli KangasH21-2 (800)57:415:43
3Åge LiljeströmH65 (766)39:18+2:078:13
6Veera TurakainenD12 (1025)22:14+2:418:14
6Jouni SavelainenH65 (766)39:57+2:468:21
7Emilia TalaD13 (1017)27:58+1:567:40
7Mikko SalonenH45-1 (730)43:17+3:386:17
8Arttu SyrjäläinenH21-2 (800)1:03:36+5:556:18
10Tuomas HeikkiläH18 Elit (573)46:29+3:256:03
12Mari SaneD35 Kort (631)36:34+7:427:41
12Jeppe KoivulaH40 Kort-2 (789)43:59+5:426:49
13Heidi SalonenD40 (496)42:22+7:387:51
14Heidi LiljeströmD40 (496)42:34+7:507:53
16Eija RantalaD50 (838)34:41+6:128:09
17Mika RantalaH50-1 (836)44:44+7:127:12
18Timo MähönenH21-2 (800)1:08:13+10:326:46
19Einari HeinaroH21 Elit (372)1:20:34+8:545:56
19Kari SaneH65 (766)43:21+6:109:04
19Lenni KallelaH10 (1337)20:08+2:527:46
22Venla TurakainenD16 (875)37:23+5:078:26
24Matias SalonenH18 Elit 2 (534)52:46+7:597:11
28Kalle RantalaH21-2 (800)1:11:14+13:337:04
29Mikko HaaraOpen 11 (308)1:02:49+28:4711:11
30Larissa ErolaD40 (496)45:40+10:568:28
30Miika TalaH16 (1024)34:52+4:476:36
30Tuomas TalaH40 (1146)52:44+11:216:55
31Päivi MalmiOpen 9 (584)1:06:26+24:588:32
35Aapo IkolaH11 (1108)20:23+5:538:23
36Jasmiina RantalaD18 Elit (551)51:34+8:548:11
37Timo SavelainenH21-2 (800)1:13:41+16:007:19
39Pirkko LatvastoD70 (252)1:02:42+30:5518:39
39Elina LammiD21-1 (652)1:02:50+13:308:36
39Juulia TalaD13 (1017)34:07+8:059:22
40Tiina Tervo-RantakokkoD45 Kort-1 (747)39:30+9:2610:45
41Pihla OtsamoD21 Elit (365)1:20:13+20:008:00
41Marketta SavelainenD65 (320)55:35+17:1414:46
41Pauliina LankinenD50 (838)37:49+9:208:53
44Essi RoininenD18 Elit 2 (265)1:17:23+26:0413:00
44Timo SalinH50 Kort-1 (778)47:03+12:359:31
47Venla SalonenD14 (924)37:19+11:269:53
49Mikko LaineH40 (1146)57:45+16:227:34
49Erkki LatvastoH70 (607)46:15+16:1311:33
50Riikka OtsamoD50 (838)39:03+10:349:11
52Ville LampinenH21-2 (800)1:17:17+19:367:40
56Topi SyrjäläinenH20 Elit (617)1:20:14+19:297:47
58Ramona Åkermarck-MähönenD21 Kort-1 (837)52:03+16:029:40
62Elli SalonenD13 (1017)36:28+10:2610:01
63Luukas ValtonenH21-2 (800)1:19:47+22:067:55
68Milla MattilaD21 Elit (365)1:35:00+34:479:28
74Kimmo LiljeströmH45-1 (730)56:55+17:168:16
76Aimo KangasOpen 9 (584)1:27:24+45:5611:14
84Nadja RehbergerD11 (851)30:23+13:4012:15
85Leevi VäisänenH16 (1024)41:58+11:537:57
86Lassi AaltonenH21-2 (800)1:25:41+28:008:30
89Sari KallelaOpen 6 (571)1:28:19+44:2014:38
89Ruusu LaineD11 (851)31:36+14:5312:44
90Johannes LouhiH20 Elit (617)1:32:31+31:468:59
92Kari SalonenH40 (1146)1:03:14+21:518:17
93Lilja ÖstermanD21-1 (652)1:14:24+25:0410:11
95Pekka NikulainenH50-1 (836)57:14+19:429:13
95Doris VäisänenD12 (1025)32:44+13:1112:07
97Pekka LammiH21 Kort-2 (1030)1:05:27+23:518:26
99Kristiina LampinenD21 Kort-1 (837)1:00:17+24:1611:12
99Markku RehbergerOpen 9 (584)2:00:50+1:19:2215:33
99Mikko LaaksoH21-2 (800)1:30:17+32:368:57
100Eerika RantalaD21 Kort-1 (837)1:00:34+24:3311:15
101Hanna RuhanenD21-1 (652)1:17:01+27:4110:33
105Petra LiljeströmD40 Kort-1 (655)55:54+27:1112:32
105Karin RantamäkiD45 (859)52:37+20:0210:48
105Juho MalmiH11 (1108)25:58+11:2810:41
107Reko RantamäkiH45 Kort-2 (992)50:42+18:569:28
113Raino LampinenH55 (967)55:37+21:189:27
116Hannu LammiH55 Kort (872)50:17+18:2910:46
116Lauri RoininenH21 Kort-2 (1030)1:08:51+27:158:52
119Lauri SyrjäläinenH15 (929)58:43+29:4911:24
122Irene TurakainenD45 (859)56:33+23:5811:36
127Ellen HeinaroD16 (875)55:07+22:5112:26
136Väinö HaaraH10 (1337)30:56+13:4011:56
138Lenni VäisänenH14 (1160)40:37+16:4710:10
139Marko RajalaH40 (1146)1:13:08+31:459:35
139Jari ValtonenH50-1 (836)1:12:59+35:2711:46
140Anni RajalaD12 (1025)37:55+18:2214:02
147Marika MattilaD21 Kort-1 (837)1:13:55+37:5413:44
148Miia MattilaD21 Kort-1 (837)1:14:12+38:1113:47
160Emil KoivulaH12 (1032)35:46+20:5914:35
166Merianna RantakokkoD12 (1025)43:13+23:4016:00
176Matias LiljeströmH10 (1337)34:33+17:1713:20
195Olli TurakainenH45 Kort-2 (992)1:24:45+52:5915:50
210Eino HaaraH11 (1108)50:33+36:0320:48
243Tiina KainulainenOpen 7 (1692)50:50+30:3817:50
466Eero KemppainenOpen 3 (2726)1:20:29+53:5126:39
468Tiia SalonenOpen 5 (2438)1:20:32+54:2825:53
Oliver JuvasteInskolning (2140)fullföljt
Ida KoivulaInskolning (2140)fullföljt
Tommi LiljeströmH14 Kort (375)ej godkänd
Venla SyrjäläinenD12 (1025)ej godkänd
Teemu IivonenH13 (1083)ej godkänd
Ella RantalaD12 (1025)ej godkänd
Aapo SalonenH16 Kort (197)ej godkänd
Leena Salmenkylä-MattilaD55 (669)ej godkänd
Topi RaitanenH20 Elit (617)ej start
Aino KangasahoD14 (924)ej start
Luca KallelaH13 (1083)ej start
Anna SavilahtiD14 (924)ej start
Irma LiljestömD65 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser